برند brand چیست | برندینگ چیست؟
برند brand چیست | برندینگ چیست؟

ثبت برند چیست؟

برند یا نام تجاری همان نشان و علامتی است که به شکل فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی شرکت استفاده می شود.

برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح ، نماد ، عبارت ، نام و ... است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصول خاصی می باشد و به وسیله ان از سایرین متمایز شده است.

در اصل برند شامل تمام احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره خورده است. واژه برند در جامعه ما به محصول یا خدمتی گفته می شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. پس یکی از وظایف مهم هر شرکت پیدا کردن راه برای جلب توجه وفاداری و توجه مشتری است .

ثبت برند فارسی و لاتین :

یک برند بر حسب ضوابط و قوانین اداره ثبت شرکت ها به ثبت قانونی و رسمی می رسد در واقع با ثبت برند بنگاه ها و موسسات می توانند کالا و خدمات خود را از سایر بنگاه ها متمایز کنند و از این طریق آن را در انحصار شرکت خود در بیاورند بنابراین اولین کاری که هر فرد  پس از ثبت شرکت خود انجام می دهد همان ثبت برند می باشد.

در ادامه به برخی از مفاهیم برند نگاهی کوتاه می اندازیم :

پیام برند :

پیام برند در اصل ارزش و جایگاه نام تجاری است که می خواهد به مشتریان خود برساند که باید به صورتی باشد که برای مشتریان و مخاطبان جذاب باشد و آنها را به خرید سوق دهد.

تن صدای برند:

سبک و لحنی که هر نام تجاری برای خود انتخاب می کند تا از این طریق با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند که معرف شخصیت آن می باشد.

تعهد برند :

هر نام تجاری مسئولیت هایی دارد . در اصل نام تجاری تعهدی است که به مشتریان خود می دهد و آن را اجرا می کند.

هویت برند :

هویت برند تعهد و شخصیت است که به مشتریان داده است و همین طور تعیین کننده مزیت رقابتی نام تجاری می باشد.

خصوصیات یک برند خوب چیست ؟

 • برند باید ساده ، کوتاه و دارای تلفظ ساده  و بخاطر سپردن ان آسان باشد .
 • براحتی تبلیغ شود .
 • دائمی شود .
 • قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد .
 • مشخص و دقیق باشد .
 • دارای صدای لذت بخش در هنگام شنیدن باشد .
 • اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد .
 • اصل و خلاقانه باشد ( تقلیدی نباشد ) .
 • تصویر خوبی در ذهن ها ایجاد کند .

برندسازی چیست

چرا باید برای شرکت برند ثبت کرد ؟

 • برند موجب تمایز کالا و خدمت شرکت ها نسبت به همدیگر می شود.
 • از طریق برند یک شرکت شناخته می شود.
 • موجب می شوند بازاریابی به سریعترین و سهل ترین وجه ممکن انجام گیرد.
 • باعث می شود هزینه های معرفی کالا یا خدمات به طور چشم گیری کاهش یابد.
 • روند تبلیغاتی کالا یا خدمات را آسان تر و هزینه مربوط به آن را کاهش می دهد.
 • با ثبت برند به شرکت مورد نظر اعطای نمایندگی تعلق می گیرد.
 • کسب درآمدی جدید برای شرکت با واگذاری برند خود به سایر شرکت ها.

نکات مهم در ثبت برند:

 1. اسامی و علائم مشهور و شناخته شده غیرقابل ثبت هستند.
 2. اسامی غیر معقول ، غیراسلامی و .. قابلیت ثبت ندارد.
 3. اسامی خاص و ساختگی شانس بالایی برای ثبت دارد.
 4. استفاده از نام های چند سیلابی و ترکیبی شانس بالایی برای ثبت دارند.
 5. اعداد چه فارسی چه انگلیسی به تنهایی قابلیت ثبت ندارند.
 6. عنوان و یا نام علامت می تواند فارسی ، لاتین و یا ترکیبی از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد.

بهتر است قبل از ثبت برند قابل ثبت بودن برندتان را چک کنید و سپس فرم ثبت برند را پرنمایید .

فواید برندسازی یک سازمان چیست؟

1.برند شما باعث افزایش اعتماد مشتریان می شود.

2.فرآیند بازاریابی و فروش را تسریع می کند.

3. باعث اعتبار برند شما می شوند.

4. وفاداری مشتری را برای شما می آورند.

5.تاثیر مثبت بر روی کارمندان می گذارد.

6.جلوگیری از ورود رقبای جدید

7.کاهش افت و آسیب پذیری در مقابل رقبای موجود

برندینگ چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

برندینگ برمصرف کنندگان ، کارکنان و سهامداران تاثیر می گذارند :

مصرف کنندگان : زمانی که مصرف کننده برای خرید و انتخاب محصول دچار تردید می شود برند به کمک او می آید.

کارکنان ، سهامداران و همکاران : برندینگ علاوه بر کمک به مشتریان برای متمایز نشان داده شدن بین محصولات به شهرت و معروفیت نیز کمک می کند.

فرآیند برندینگ به چه نحوی است؟

برندینگ را می توان از روش های مختلف انجام داد. که ما اینجا یک فرآیند ۸  مرحله ای را برای شما بازگو می کنیم .

 • هدف از برندینگ سازی چیست.
 • درباره محصول و بازار رقبا تحقیق کنید و تمامی اطلاعات لازم را بدست آورید.
 • جایگاه برند خود را در ذهن مخاطبان خود پر کنید.
 • برندتان را با استفاده از بازاریابی ، طراحی محصول و تجربه مشتری تعریف کنید.
 • به هویت برند خود شکل بدهید.
 • طراحی لوگو برای برند خود انجام دهید.
 • وب سایت طراحی کنید.
 • به طراحی داخلی و بیرونی شرکت خود توجه کنید.
 • به بسته بندی محصولات خود اهمیت بدهید زیرا باعث تمایز شما از سایرین می شود.
 • هدایای تبلیغاتی بدهید.

اشتباهات رایجی که در برندینگ اتفاق می افتد کدام است؟

 • ناهماهنگی در پلتفرم و رسانه های مختلف
 • توجه بیش از حد به روندهای جدید طراحی
 • استفاده از برند در موارد نامناسب
 • ابهام ، تکرار و عملکرد کلیشه ای در برندینگ

کلام آخر :

این نکته را بدانید که برندینگ کاری نیست که شما بتوانید یک روزه آن را بدست آورید و برند خود در ذهن مردم جا بندازید این پروسه ی زمان بری است و شما با رعایت موارد بالا می توانید تنها قدم های موثری در این راه بردارید و به توسعه و پیشرفت کسب و کارتان کمک کنید.

این را نیز بدانید که داشتن یک وب سایت برای هر شرکت یکی از اصلی ترین عناصر برند می باشد. مخصوصا افرادی که محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت می فروشند زیرا مشتریان قبل از آنکه تصمیم به خرید بگیرند ابتدا به وب سایت شما سر می زنند پس وب سایت شما باید از نظر طراحی و محتوا عالی باشد تا مشتری را به سمت خود جذب کند.

ایده های کسب و کار اینترنتی
ایده های کسب و کار اینترنتی

یکی از دغدغه های امروزه افراد برای ورود به دنیای کارآفرینی نداشتن ایده است و یا اینکه ایده هایی که در سردارند ایده های درستی نیست. شروع یک کسب و کار کار آسانی نیست و اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید باید بتوانید ایده های خوبی داشته باشید و از آن طریق کسب درآمد کنید.

داشتن ایده مخصوصا اگر بکر باشد می تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار باشد. کسب و کارهای اینترنتی در مقابل سرمایه گذاری در شرکتی که حضور فیزیکی دارد از ریسک کمتری برخوردار می باشد.

ما در این مقاله سعی میکنیم تعدادی ایده پولساز را به شما معرفی کنیم تا شما نیز بتوانید ذهن خود را برای پذیرش ایده های جدید و پولساز آماده کنید.

ایده فروش محصولات فیزیکی :

شما در این مورد یا به صورت مستقیم فروش دارید و یا واسطه فروش هستید . برای این کار نیاز به ایده خاصی نیست و فقط کافی است محصولات خود را با راه اندازی فروشگاه اینترنتی به فروش برسانید.

ایده فروش محصولات مجازی :

این نوع ایده برپایه فروش محصولات مجازی می باشد. فروش انواع فایل های دیجیتالی که نیاز به تحویل و ارسال آنها نیز وجود ندارد مانند فروش انواع نرم افزار ، فروش نرم افزار اندروید ، اپلیکشین و ... . در این مدل کسب و کار مشتریان سریع تصمیم به خرید می گیرند  زیرا زمان خرید تا تحویل کالا تنها چند دقیقه می باشد.

طراحی وب سایت :

تقریبا می توان گفت هر شرکتی برای کسب و کار خود نیاز به طراحی سایت دارد و حتی آنهایی هم که وب سایت دارند امروزه به دنبال گسترش آن می باشند. شما می توانید در صورت مهارت داشتن در طراحی سایت از این حرفه به راحتی در خانه بدون نیاز به سرمایه اولیه کسب درآمد کنید.

حتی اگر مهارت ندارید نیز نگران نباشید می توانید با یادگیری این کسب وکار مهارت کافی را بدست آورید و می توانید نمونه کارهای خود را ارائه دهید و مشتری جذب کنید و کسب درآمد کنید.

مشاوره کسب و کار :

درصورتی که تجربه زیادی در زمینه کسب و کار دارید و هم مهارت کافی می توانید برای خودتان مشاوره کسب و کار راه اندازی کنید. از تجربیات خودتان می توانید به کسب و کارهای نوپا کمک کنید و به کسب وکارهایی که در میانه راه هستند برای رشد بیشتر یاری برسانید.

فریلنسر :

شاید در نگاه اول به نظرتان فریلنسری یک کسب وکار نیست ولی با اضافه شدن روز به روز شرکت هایی که به دنبال افراد برای دورکاری و کار پاره وقت هستند خیلی سخت نیست یک کسب و کار داشته باشید که انواع مختلف کارهای آزادکاری را ارائه می دهد. شما می توانید بسته به حجم کار در چند شرکت کار کنید معمولا کارهای تولید محتوا و طراحی سایت جزو کارهای پر طرفدار هستند.

فروشندگی صنایع دستی :

امروزه سایت هایی هستند که کار را برای فروش صنایع دستی آسان کرده اند و هنرمندان می توانند کارهای خودشان مانند ظروف ، لوازم تزئینی ، زیورآلات و ... را در این سایت ثبت و به فروش برسانند. در این حوزه هزینه مواد اولیه پایین است و حاشیه سود خوبی دارد.

طراحی و ساخت اپلیکیشن :

هر روز اپلیکیشن ها در بین مردم محبوبیت های زیادی پیدا می کنند و مردم حاضرند در ازای خدمات خوبی که از گوشی های هوشمند دریافت می کنند پول خوبی بدهند. اگر شما ایده خوبی دارید و کد نویسی بلد هستید می توانید از این راه کسب درآمد کنید. اما اگر ایده نابی دارید اما مهارت کافی در طراحی و برنامه نویسی ندارید نگران نباشید توسعه دهندگانی وجود دارند که می توانید با آنها همکاری کنید.

راه های کسب و کار اینترنتی

ایده هایی مبتنی بر مهارت و تخصص :

در این ارتباط شما با استفاده از دانش و مهارت و تخصص خود یک کسب و کار را راه اندازی میکنید. ایده های مختلفی در این زمینه وجود دارند.

1.مشاوره سئو : با افزایش روی آوری مردم به اینترنت و گرایش شرکت ها به ساخت سایت و دیده شدن در صفحات اولیه صاحبان هر وب سایت تمایل دارند تا آن را بهینه کنند و در صفحه اول گوگل بیابند به همین دلیل از یک مشاور خوب سئو در این زمینه کمک می خواهند.

2.ایده کسب و کار و ساخت تبلیغات : اگر ذهن خلاقی داشته باشید می توانید در حوزه تبلیغات شرکت کنید . شرکت ها برای تبلیغاتشان به دنبال افراد خلاق هستند تا به تبلیغاتشان ارزش بدهد.

3.مدیریت شبکه های اجتماعی : داشتن مهارت های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، تلگرام ، لینکدین و ... بسیار مهم می باشد. بسیاری از شرکت ها وقت این کارها را ندارند و حاضرند برای مدیریت آن به کسی که مهارت انجام آن را دارد هزینه ی خوبی پرداخت کنند.

4.مترجم : خدمات ترجمه نیاز به مهارت خاصی دارند و مستلزم این است که فرد به یک یا چند زبان تسلط کافی داشته باشد. اگر مهارت کافی در انجام آن ندارید سراغ این کار نروید.

تولید محتوا :

یکی از ایده های خوب کسب وکار تولید محتوا می باشد مهم نیست مقاله می نویسید یا کتاب الکترونیکی و یا ویدیوی آموزشی . امروزه تولید محتوا بیشتر در خصوص شبکه های اجتماعی صورت میگیرد. این کار بسیار کم هزینه است و شما تنها به یک کامپیوتر و اینترنت نیاز دارید و تنها چیزی که برای آن صرف میکنید زمان می باشد.

همچنین می توانید بلاگ نویسی کنید که یکی از شغل های خوب برای بانوان می باشد وحتی می توانند اینفلوئنسر شوند و از طریق تولید محتواهای آموزشی کسب درآمد کنند.

آموزش و مربیگری :

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی که به هزینه ی کمی برای راه اندازی نیاز دارد آموزش مجازی است. اگر سابقه آموزش دارید این ایده بسیار بدرد شما می خورد. شما می توانید با دادن آموزش مجازی به کاربران و مشتریان خود کسب درآمد کنید و یا حتی آموزش ها را ضبط و به فروش برسانید.

کلام آخر :

در این مقاله با یکسری از ایده های کسب و کار اینترنتی آشنا شدیم . شما می توانید با یکی از این ایده هایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم کسب درآمد کنید و به هدفهایتان برسید.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟
چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

کسب و کار اینترنتی :

اوضاع اقتصادی جامعه هر روز پیچیده تر و مشکل تر از قبل می شود و افراد به سوی چند شغله شدن می روند تا بتوانند هزینه های زندگیشان را تامین کنند. در این بین افرادی هستند که برای کسب درآمد به سمت کسب و کار اینترنتی روی آورده اند اما با توجه به نداشتن تجربه کافی پس از مدتی دلسرد شده و حتی پس انداز کم خود را نیز از دست می دهند.

این را بدانید که کسب و کار اینترنتی مانند کسب و کار فیزیکی نیازمند تلاش ، پشتکار و پیگیری است. در کسب و کار اینترنتی هزینه ها کمتر از کسب و کار فیزیکی است که اگر این هزینه درست خرج نشود همان سرمایه اندک نیز از بین خواهد رفت و کسب و کار شما با شکست مواجه می شود.

در مقابل افرادی هستند که از این راه کسب درآمد می کنند و توانسته اند به درآمدهای میلیونی برسند و این کار را به عنوان شغل اصلی خود در نظر بگیرند زیرا این کار را می توانند ۷ روز هفته انجام دهند و بسیاری از محدودیت ها را شامل نمی شود.

در این مقاله قصد داریم تا به علاقه مندان در حوزه کسب و کار مسیر درآمد از اینترنت را نشان دهیم و مرحله به مرحله به توضیح آن بپردازیم . سوالاتی از قبیل چگونه باید یک کسب وکار ایننترنتی راه اندازی کنیم ؟ راه اندازی یک کسب و کار از صفر تا صد چگونه است؟ آیا می توان بدون سرمایه هم یک کسب و کا رآنلاین پر سود راه اندازی کرد؟ برای راه اندازی کسب و کار به تخصص و مهارت نیاز است؟ آیا کسب درآمد کاری آسان است یا سخت؟

شروع کسب و کار اینترنتی چگونه است ؟

برای شروع شما باید ۵ گام اساسی را بردارید:

1.شناخت انواع کسب و کار اینترنتی

2.ایده کسب و کار و مدل بیزینس

3.مهارت های کسب و کار اینترنتی

4.راه اندازی کسب و کار اینترنتی

5.توسعه و مدیریت کسب وکار

حال در ادامه به توضیح ۵ مورد بالا می پردازیم با ماه همراه باشید.

انواع کسب و کار اینترنتی :

انواع کسب و کار اینترنتی شامل :

1.فروش محصولات فیزیکی : در این مورد شما محصولات را به فروش می رسانید یعنی محصولی که برای فروش آن سیستم ارسال و تحویل فیزیکی وجود دارد که یا به صورت مستقیم هست یا واسطه ای

2.فروش محصولات مجازی : در این مدل نیاز به محصولات مجازی دارید محصولاتی که نیاز به ارسال و تحویل فیزیکی ندارند و تحویل آن به صورت مجازی می باشد.

3.فروش خدمات : در این مدل ارائه خدمات از طریق اینترنت می باشد مانند مشاوره ، رزرو هتل ، خرید بلیط هواپیما و قطار و ... .

4.کسب و کار اینترنتی مبنی بر محتوا : یکی از بهترین راه های کسب و کار اینترنتی تولید و فروش محتوا می باشد. فروش تولید محتوا یکی از بهترین مدل های کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه است و با تولید محتوای با ارزش می توان به پول دست یافت.

5.کسب و کار مبنی بر تخصص : یکی دیگر از کسب و کارها فروش تخصص می باشد. ممکن است شما مهارت برنامه نویسی داشته باشید و یا طراحی سایت و سئو انجام دهید. در این راستا می توانید با گرفتن پروژه های مختلف به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده های کسب و کار اینترنتی :

در بالا با انواع کسب و کار اینترنتی آشنا شدید حال به ایده های کسب و کار می پردازیم . ایده هایی از قبیل فروش محصولات فیزیکی ، ایده فروش محصولات مجازی، فروش خدمات ، مشاوره اینترنتی ، طراحی گرافیک ، اختراع ، خدمات کاریابی ، تولید محتوا و ایده درآمد از تخصص می تواند ایده های خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد.

مهارت های لازم برای کسب و کار اینترنتی :

شما اگر ایده و یا محصولاتی دارید باید بدانید که برای مدیریت و راه اندازی آن به کسب مهارت نیاز دارید. چون اگر بخواهید آنها را برون سپاری کنید برایتان هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت.

مهارت هایی که نیاز دارید شامل :

1.ازریابی ایده

2.طراحی بیزینس مدل

3.طراحی سایت حرفه ای

4.تولید محتوا

5.تبلیغ نویسی وب

6.سئو سایت

7.بازاریابی شبکه اجتماعی

8.بازاریابی اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی :

تا این مرحله شما با انواع کسب و کار و مهارت های مورد نیاز برای اداره و راه اندازی آن آموختید حال می توانید با داشتن موارد بالا کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید و برای آن باید مراحل زیر را طی کنید :

1.ثبت دامنه مناسب

2.انتخاب هاست مناسب

3.طراحی سایت با آخرین متد روز دنیا

4.ایجاد هویت برند در طراحی

5.تولید محتوای مناسب با برند.

توسعه  و مدیریت کسب و کار اینترنتی :

1.معرفی سایت به موتورهای جستجو

2.سئو سایت

3.سیستم فروش حرفه ای

4.طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

5.آنالیز دقیق رفتار کاربران

6.طراحی قیف بازاریابی

حال شما با طی کردن مراحل بالا صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و باید برای رونق بخشیدن به آن تلاش کنید و از تمامی راه ها برای پیشرفت استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

اگر در این مسیر با افرادی رو به رو شدید که گفتند نمی شه و تلاش بیهوده است به آنها توجه نکنید و به راه خود برای رسیدن به هدفتان ادامه دهید. زیرا امروزه همه مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند و ترجیح می دهند که خریدهای خود را اینترنتی انجام دهند تا هم در زمان خود صرفه جویی کنند و هم از آلودگی و ترافیک دور بمانند.

شما با داشتن یک سایت قوی و به روز می توانید مشتریان زیادی را به خود جلب کنید . البته در کنار آن باید از مهارت سئو و بهینه سازی سایت نیز بهره مند شوید تا سایت شما در صفحه اول گوگل به نمایش گذاشته شود و افراد بیشتری بتوانند آن را ببینند. این را نیز بدانید که در ایران امروزه آمار کسب و کار اینترنتی چه از طریق وب سایت چه از طریق شبکه های اجتماعی بسیار بالاست پس هرچه سریع تر برای شروع آن اقدام کنید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟
کسب و کار اینترنتی چیست؟

فعالیت آنلاین را به اصطلاح کسب و کار اینترنتی می گویند. در سال های اخیر کسب و کار های آنلاین بسیار رایج شده است به همین دلیل افراد زیادی به این کسب و کارها روی آورده اند.

کسب و کار در ایران مسئله جدیدی نیست زیرا امروزه تقریبا تمامی افراد با آن سروکار دارند. در ادامه می خواهیم با کسب و کار اینترنتی آشنا شویم.

کسب و کار اینترنتی به چه معنایی است؟

کسب و کار اینترنتی به معنای تجارت الکترونیک نیز می باشد در اصل هر نوع فعالیت تجاری که به صورت آنلاین و در بستر اینترنت انجام شود را کسب و کار اینترنتی نامند.

یک فرد تاجر که فعالیت های تجاری خود را به صورت آنلاین انجام می دهد را به عنوان گرداننده یک تجارت آنلاین می شناسند. این تجارت آنلاین می تواند شامل خرید و فروش و یا ارائه انواع سرویس های آنلاین باشد.

در بیانی دیگر می توان گفت کسب و کار اینترنتی ترمیبی از مهارت ،‌دانش و خلاقیت می باشد که به وسیله آن بتوان نیازی از قشرهای جامعه را تامین کرد. کسب و کار اینترنتی یک سیستم است سیستمی که ایده های شما را به ثروت تبدیل می کند.

امروزه هر فردی می تواند برای خود کسب و کاری را راه اندازی کند شما حتی می توانید بدون داشتن یک دفتر برای یکسری افراد به صورت دورکاری کار کنید افرادی که شاید خیلی از شما دور باشند.

تجارت های اینترنتی می توانند به شکل های مختلفی باشند مثل :

1.وب سایت ها

2.بلاگ ها

3.اکانتهای شبکه های اجتماعی

4.فروشگاه های اینترنتی

انواع مدل های کسب و کار اینترنتی کدام اند ؟

1.فروش کالا : شما در این مدل کالایی را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به مشتری می دهید.

2. فروش خدمات : در این نوع خدماتی را نیز به صورت مستقیم یا غیر حضوری به مشتری ارائه می دهید. مثلا فروش فایل های آموزشی و یا دی وی دی های آموزشی

3.آموزش و فروش محتوا : یکی از کم دردسر ترین کارها فروش آموزش و تولید محتوا می باشد. می توانید محصولات آموزشی ضبط کنید و به مخاطبانتان بفروشید و یا قالب های مختلفی را به فروش برسانید.

امنیت در کسب و کار اینترنتی چگونه است ؟

کسب و کار اینترنتی نسبت به سنتی ریسک زیادی دارد. به همین دلیل باید از این کسب و کار در مقابل این خطرها محافظت کرد. کسب و کارهای اینترنتی روزانه با تعداد زیادی از افراد سر و کار دارند و هر روزه تعداد زیادی مشتری به آنها سر می زند پس باید امنیت آنها را حفظ کنیم و از اطلاعاتشان محافظت کنیم تا در جایی درز نکند.

برخی از اقدامات امنیتی برای حفظ اطلاعات عبارتند از سخت افزارهای امنیتی ، دیوار آتش ، انتقال داده ها ، آنتی ویروس ها و ... می باشند که می توان با استفاده از آنها تا حدودی از لحاظ امنیت خیالتان راحت باشد.

کسب درآمد از اینترنت

کسب در آمد اینترنتی از شبکه های اجتماعی چگونه است؟

امروزه شبکه های اجتماعی بخش عظیمی از کسب و کارها را به خود اختصاص داده اند و شما می توانید به راحتی از اینستاگرام و تلگرام کسب درآمد کنید. اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب این روزهاست که بستر مناسبی را برای فروش محصلات و ارائه خدمات در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

برخی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام به قرار زیر است:

1.فروش لایک اینستاگرام

2.ایجاد پیج معرفی انواع برندها

3.راه اندازی پیج مقایسه محصولات شرکت های مختلف

4.فروش فالوور اینستاگرام

5.برنامه نویسی اپلیکیشن های جانبی

6.فروش محصولات

تلگرام نیز یک پیام رسان پیشرفته می باشد که خدمات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و شما می توانید از طریق آن کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

برخی از روش های کسب درآمد از تلگرام شامل :

1.ساخت کانال محبوب برای دریافت تبلیغات

2.برنامه نویسی ربات های تلگرام

3.فروش بازدید و ممبر تلگرام

4. ساخت کانال های گوناگون و گرفتن تبلیغات

5.فروش فایل های مجازی

6.خدمات مشاوره آنلاین

راه اندازی یک سایت برای کسب و کار اینترنتی خود :

برای داشتن یک سایت نیاز به هزینه زیادی نیست و می توانید با استفاده از پلتفرم رایگان ناپ کامرس فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

شما در ابتدا باید برای سایت خود یک دامنه ثبت کنید . برای خرید هاست به سراغ قیمت کم نروید زیرا احتمال آنکه پشتیبانی درستی انجام نشود وجود دارد. برای خرید هاست سرعت و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

حال بعد از آنکه هاست و دامنه خود را تهیه کردید می توانید سایت خود را روی دامنه تان بالا بیاورید و محصولات و یا خدمات خود را در آن تعریف کنید.

تاثیر سئو در کسب و کار اینترنتی چیست؟

یکی از مهم ترین مواردی که در کسب وکار اینترنتی بسیار مهم می باشد بحث سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد . امروزه در کسب و کارهای اینترنتی فقط ساخت سایت و ارائه خدمات کافی نیست و شما باید در صفحه اول گوگل نیز دیده شوید تا بتوانید بازدید کننده برای سایتتان جمع کنید و به عبارتی ترافیک سایتتان را بالا ببرید. شما حتی اگر یک سایت عالی نیز داشته باشید اما آن را نتوانید به مخاطب نشان دهید در کسب و کار خود پیشرفتی نخواهید کرد.

برخی از سوالات متداول در ارتباط با کسب و کار اینترنتی :

آیا هر فردی می تواند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کند ؟

باید در جواب بگوییم بله . هر فردی در هر سن و سالی می تواند با داشتن یک اینترنت و علاقه درآمد بدست آورد شما حتی اگر تخصص ندارید نیز می توانید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید.

آیا بدون سرمایه نیز می توان کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد؟

بله شما می توانید بدون هیچ سرمایه ای کسب و کار اینترنتی داشته باشید . مثلا می توانید به راحتی از اینستاگرام در آمد بدست آورید.

آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی آسان است ؟

به آسان است هر کسی که اراده کند می تواند یک کسب و کار اینترنتی را برای خودش راه بیاندازد اما باید برای درآمدزایی از آن تلاش کند.

آیا طراحی سایت و سئو هزینه های سنگینی دارد؟

خیر ما در ناپ ناپ با کمترین هزینه ،با کیفیت ترین سایت را به شما تحویل می دهیم و با بهینه سازی و سئوی سایت شما ،آن را در نتایج اولیه گوگل نشان خواهیم داد.

نکات طراحی سایت فروشگاهی
نکات طراحی سایت فروشگاهی

چند نکته در ارتباط با طراحی سایت فروشگاهی

امروزه با توجه به اوضاع به وجود آمده و روی آوردن همه به خریدهای اینترنتی و استفاده از تکنولوژی طراحی سایت های فروشگاهی بسیار پر طرفدار شده است.

قبل از شروع هر کاری ابتدا نوع کار خود را مشخص کنید. اینکه قصد فروش چه محصولی را دارید ، مزایا و معایب آن کدام است و در نهایت به یک قیمت گذاری درست دست پیدا کنید. همچنین می توانید به مشتری تخفیف هایی را در قبال خرید آنلاین بدهید تا مشتری بیشتر جذب خرید محصول مورد نظر شود.

مهم ترین مسئله در طراحی سایت و فروش اینترنتی دیده شدن سایت شما در صفحه اول گوگل می باشد برای این کار باید به وسیله یک متخصص سئو روی سئوی سایتتان کار کنید تا به صفحه های بالاتر دست یابید.

ما در این مقاله به شما چند نکته مهم در ارتباط با طراحی سایت فروشگاهی می گوییم تا با رعایت کردن آنها تاثیر زیادی در کسب و کار خود ایجاد کنید.

موارد مهم قبل و بعد از طراحی سایت فروشگاهی :

1.انتخاب دامین برای سایت فروشگاهی

2.تنظیم پرداخت ها

3.اضافه کردن کالاها

4.تست و بررسی

5.توجه به سئو و تحلیل ها

حال به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم.

انتخاب دامنه مناسب برای یک وب سایت :

انتخاب یک دامنه یا دامین برای وب سایت شما ضروری می باشد و اگر شما می خواهید کالاهای زیادی را به فروش برسانید و تبدیل به یک برند شوید باید یک دامنه درست انتخاب کنید بهتر است دامنه ای را انتخاب کنید که با کسب و کار شما نیز همخوانی داشته باشد زیرا گوگل بهتر متوجه می شود که کسب و کار شما چیست.

داشتن دامنه مناسب مواردی را به همراه دارد :

1.یک برند شناخته شده که متعلق به شماست

2.تاثیر بر روی سئو سایت

3.ارتباط از طریق ایمیل متصل به دامنه

طراحی سایت فروشگاهی

انتخاب پلتفرم مناسب :

برای این کار باید پلتفرمی انتخاب کنید که کار کردن با آن برایتان آسان باشد و قابل انعطاف بوده تا بتوانید هر نوع تغییری که می خواهید در آن ایجاد کنید. شما نباید پلتفرمی انتخاب کنید که نیاز به کد نویسی داشته باشد زیرا بعدها به مشکل برخواهید خورد.

ناپ کامرس یک پلتفرم رایگان می باشد که امکانات خوبی را در خصوص سایت های فروشگاهی به شما می دهد و حتی شما می توانید آن را گسترش دهید و چندین فروشگاه داشته باشید اما آن را از این پنل مدیریت کنید.

طراحی وب سایت فروشگاهی :

حال زمان آن رسیده تا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. فروشگاه اینترنتی مثل ویترین مغازه عمل می کند بهتر است تا ابتدا به صورت دمو و پیش فرض سایت خود را ببینید و هر جا که نیاز به تغییر داشت آن را تغییر دهید.

شما می توانید به فروشگاه خود کالا ، صفحات ، بلاگ ، تصاویر ، متن و ... اضافه کنید. محصولات خود را در سایت درج کنید و توضیحات محصول را پایین آن بنویسید تا مشتری با خواندن آن ها بتواند در مورد خرید آن تصمیم گیری کند.

در سایت خود حتما باید یک صفحه درباره ما و تماس با داشته باشید و تمامی اطلاعات خودتان را در آن درج کنید تا مشتریان در صورت نیاز بتوانند با شما ارتباط بر قرار کنند. موارد دیگری که برای یک وب سایت فروشگاهی مورد نیاز است:

1.لوگو : برای برند شدن و شناخته شدن

2.داشتن نام فروشگاه زیرا به کسب و کارتان اعتبار می دهد.

3.داشتن نمادهای اعتماد و لوگوهای پرداخت تا مردم از نظر خرید آسوده باشند.

داشتن روش های پرداخت :

دو شاخص کلیدی پرداخت برای وب سایت شما باید وجود داشته باشد اول اینکه مشتریان چگونه باید به شما پرداخت کنند و دوم اینکه چگونه پول به حساب بانکی شما می رود. برای این کار باید به موارد زیر توجه کنید :

1.مدیریت پرداخت امن

2.SSL  یکپارچه

3. پذیرش پرداخت از هر مکانی

تعریف کالا در وب سایت :

حال زمان آن رسیده که محصولات و کالاهای خود را به فروشگاه خود اضافه کنید.

1.نوع کالا را از لحاظ فیزیکی ، دیجیتال و خدمات انتخاب کنید.

2.اسم و توضیحات محصول را درج کنید.

3.قیمت و موجودی برای آن تعریف کنید.

4.عکس محصول و ویدیوی معرفی آن را در سایت آپلود کنید.

این را بدانید که توضیحات خوب و نوشتن نقد و بررسی ها بسیار مورد توجه قرار میگیرد و باعث می شود مشتری بیشتر ترغیب شود تا در سایت شما بماند و در نهایت خرید انجام دهد.

توجه به سئو سایت :

مهم ترین موردی که در سایت فروشگاهی شما نیاز است بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو می باشد. شما می توانید برای این کار از یک سئوکار کمک بگیرید. سئو کار با استفاده از تحلیل رقبا و داشتن اطلاعات در ارتباط با آخرین بروزرسانی های گوگل می تواند سایت شما را به مشتری ها نشان دهد تا به فروش بیشتری دست پیدا کنید.

سئو کار با روش هایی مانند لینک دهی ، تولید محتوا ، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ... می تواند برای سایت ترافیک بدست آورد و از این طریق سایت را به گوگل نشان دهد و رتبه آن را افزایش دهد.

کلام آخر :

شما هم اگر می خواهید کسب و کار خود را به سمت دیجیتال ببرید همین حالا با ما تماس بگیرید ما در ناپ ناپ می توانیم سایتی با قیمت مناسب به شما تحویل دهیم و آن را برای شما بهینه سازی کنیم. ما تا رسیدن شما به فروش در کنارتان هستیم. طراحی سایت در کرج | طراحی سایت رایگان | طراحی سایت فروشگاهی |

ویژگی یک وب سایت خوب و تاثیر آن بر کسب و کار
ویژگی یک وب سایت خوب و تاثیر آن بر کسب و کار

ویژگی های  وب سایت حرفه ای چیست؟

امروزه داشتن یک وب سایت اینترنتی برای رونق کسب و کارها امری ضروری است . در حال حاضر هر کسب و کاری می تواند برای رونق فعالیتش یک وب سایت داشته باشد.

اما این را بدانید که تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست و به تنهایی نمی تواند تاثیر زیادی بر بهبود کسب و کارها داشته باشد و برای بهبود باید یکسری از پارامترها را در خود داشته باشد.

ظاهر وب سایت :

اولین چیزی که یک کاربر در وحله اول از سایت شما می بیند ظاهر آن است. وبسایتی که ظاهر مناسبی ندارد نمی تواند کاربران را به خود جلب کند و همین امر باعث کاهش عملکرد سایت و کاهش مشتری و افت رتبه سایت می گردد.

طراحی خوب لازمه این است که یک سایت ریسپانسیو نیز باشد. ریسپانسیو بودن یعنی که سایت شما در تمامی دستگاه ها اعم از موبایل و تبلت به درستی نمایش داده شود. زیرا امروزه تعداد افراد زیادی از طریق موبایل به جستجوی نیازهای خود هستند.

در بخش ظاهر مورد دیگری که مطرح است بخش تجربه کاربری می باشد که به نمایش وب سایت شما مرتبط است. این تجربه به نوع چینش سایت شما ، تصویر استفاده شده ، آیکون ها و موارد دیگر اشاره دارد.

کد نویسی اختصاصی :

شرکت های زیادی وجود دارند که به صورت سریع برای شما سایت می زنند اما بدانید که همه سایت هایی که این شرکت ها می زنند از یک کد استفاده شده است. زیرا اکثر وب سایت ها عملکردی شبیه هم دارند. شما با کد نویسی اختصاصی می توانید ظاهر متفاوتی به سایت خود بدهید و هر کاری بکنید تا وب سایتتان بیشتر دیده شود و از رقبا پیشی بگیرید.

در اصل شما با کد نویسی دیگر محدود به یک قالب خاص نیستید . دستتان باز است تا هر نوع تغییری را اعمال کنید.

انتخاب دامنه ی خوب برای یک وب سایت :

دامنه خوب باعث می شود تا به یاد آدمها بمانید. سایتی دامنه اش به یاد آدمها می ماند که با موضوع فعالیتش مرتبط باشد و این حتی یک موضوع مهم درسئوی وب سایت نیز می باشد.

در انتخاب دامنه خوب به نکات زیر توجه کنید :

1.نام دامنه ی شما باید بتواند در بازار گسترش پیدا کند و قابلیت برندینگ داشته باشد.

2.اگر محصولات شما مختص فروش در ایران است از دامنه .ir استفاده کنید.

3.اگر محصولات و فروش بین المللی دارید از دامنه .com استفاده کنید.

امنیت یک وب سایت :

امنیت سایت یکی از موارد پر اهمیت و مهم می باشد. شما ممکن است فعالیتتان را در وب ساخت شروع کرده باشید و یا حتی مدتی هم بر روی آن کار کرده باشید. اما اگر امنیت وبسایتتان مناسب نباشد ممکن است با بروز اختلالی در سایت و یا هک شدن آن تمامی زحمت هایتان هدر رود. به همین دلیل واجب است که فاکتورهای امنیتی حتما رعایت شود.

علاوه بر امنیت وب سایت امنیت اطلاعات کاربران نیز بسیار مهم است. یکی از مهم ترین مواردی که اطمینان کاربران را به خود جلب می کند استفاده از گواهینامه ssl می باشد. در صورت استفاده از این پروتکل تبادل اطلاعات بین کاربر و سرور به صورت کد انجام می شود و امنیت اطلاعات کاربران افزایش می یابد.

هاستینگ مناسب وب سایت :

همانطور که می دانید هاستینگ فضایی است که اطلاعات وب سایت شما بر روی آن قرار میگیرد. اگر امنیت و سرعت لود بالایی می خواهید باید هاستینگ قوی و مناسب انتخاب کنید. یک هاستینگ خوب علاوه بر تمامی این موارد پشتیبانی مناسبی از سرویس شما می کند. رفع مشکلات احتمالی سرور از طرف هاستینگ بوده و پشتیبانی مناسب باعث می شود تا همین مشکلات احتمالی به سرعت رفع شود.

چگونگی یک طراحی سایت حرفه ای

سرعت بالای وب سایت :

اگر شما خودتان را جای کاربران بگذارید متوجه می شوید که تنها چیزی که برای آنها بسیار مهم است آن است که در کسری از ثانیه به مطالب دلخواه خود دست پیدا کنند. پس در صورتی که کاربر مدت زیادی منتظر بالا آمدن سایت شما باشد آن صفحه را ترک می کند و به دنبال سایت دیگری می رود. همچنین سرعت سایت شما در رتبه بندی گوگل و سئوی سایتتان بسیار مهم می باشد.

عناصر منطبق بر سئو :

طراحان حرفه ای وب سایت می دانند که نباید از سئو عقب بمانند و می دانند که اضافه کردن عناصر و ویژگی های منطبق بر سئو به طراحی کلی سایت بسیار اهمیت دارد.

مثلا استفاده از کلمات کلیدی در تگ های عنوان صفحه باعث می شود سایت شما با سئو مطابقت بیشتری پیدا کند.

اگر سایت شما از لحاظ سئو بهینه سازی نشده باشد گوگل آن را بررسی نمی کند به همین دلیل در نتایج گوگل نمایش داده نمی شود و کاربران نمی توانند از طریق سرچ سایت شما را ببینند و ترافیک سایت شما کاهش می یابد.

همچنین در بهینه سازی سایت نکات زیرا را رعایت کنید :

1.استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

2.لینک های شکسته

3.کپی کردن مطالب

4.محتوای تکراری

در ارتباط با گرافیک سایت این نکته را بدانید که نباید از تصاویر فلش و گرافیکی حجیم استفاده کنید .

تولید محتوا :

دلیل اصلی راه اندازی یک وب سایت هدایت کاربران به محتواهایی است که دنبالشان هستند. تولید محتوا مفید ، خلاقانه و جذاب می باشد. این را نی زبدانید که بروزرسانی مرتب مطالب در بازه های زمانی معینی صورت میگیرد که به بیشتر و بهتر دیده شدن سایت شما کمک می کند و باعث می شود تا گوگل شما را فعال بشناسد و رتبه سایت شما را نیز بالا ببرد.

کلام آخر :

اگر شما نیز قصد دارید تا وارد دنیای اینترنت شوید و وب سایت خود را داشته باشید می توانید با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله یک وب سایت عالی داشته باشید.

ما در ناپ ناپ سعی بر این داریم تا سایتی را برای شما طراحی کنیم که از همه لحاظ اصولی باشد و علاوه بر طراحی عالی و ظاهری جذاب از لحاظ سئو نیز بهینه باشد. همچنین ما تا زمان دیده شدن در صفحه اول گوگل در کنارتان هستیم.

امکانات ناپ کامرس
امکانات ناپ کامرس

امکانات ناپ کامرس چیست؟

ناپ کامرس یک پلتفرم فروشگاهی اپن سورس می باشد که برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ مناسب می باشد و تا الان به بیشتر کسب و کارهای بزرگ و کوچک کمک کرده است.

زبان ناپ کامرس ASP.NET می باشد و به شما کمک می کند تا به راحتی وارد دنیای تجارت شوید. سیستم nop commerce  اولین بار در سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی ارائه شد و بعد از یکسال توسط ماکروسافت به رسمیت شناخته شد.

این سیستم یکی از امن ترین و پایدارترین بسترهای تجارت الکترونیک شناخته می شود و با توجه به بهینه سازی هایی که برای موتورهای جستجو انجام می شود به شما کمک می کند تا استانداردهای موتورهای جستجو را صد در صد رعایت کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از ماژول های موجود در ناپ کامرس امکانات بسیاری را به سایت خود اضافه کنید.

در ادامه در این مقاله قصد داریم مهم ترین ویژگی ها و امکانات ناپ کامرس را برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

مهم ترین ویژگی و امکانات ناپ کامرس کدام است؟

رایگان و متن باز بودن :

رایگان بودن این سیستم کمک زیادی به محبوبیت آن کرده است. شما می توانید ناپ کامرس را به راحتی و رایگان از سایت رسمی ناپ کامرس دانلود کنید و آن را نصب نمایید. همچنین قابلیت open source بودن آن باعث می شود تا کاربران بتوانند آن را اختصاصی کنند و قابلیت های زیادی به آن بیافزایند. همچنین با استفاده از این امکان می توانند باگ ها و مشکلات آن را به سرعت رفع کنند.

سرعت و امنیت بالا و توسعه پذیری :

ناپ کامرس سرعت بسیار بالایی دارد و علت آن استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای توسعه و بهینه سازی کدها می باشد. با توجه به اینکه هسته ناپ کامرس مدام در حال بروزرسانی است به همین دلیل از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

طراحی کاملا ریسپانسیو :

امروزه یکی از مهم ترین ویزگی یک وب سایت موفق آن است که ریسپانسیو باشد زیرا اکثر جستجوها از طریق موبایل انجام می شود. ریسپانسیو بودن یعنی وب سایت شما در موبایل ، تبلت و هر دستگاه دیگری بدون اشکال و درست نمایش داده شود. همچنین این ریسپانسیو بودن برای پنل مدیریتی وب سایت نیز وجود دارد و شما می توانید از هر دستگاهی آن را مدیریت کنید.

پشتیبانی کامل از زبان فارسی :

دیگر ویژگی سیستم ناپ کامرس پشتیبانی از زبان فارسی است که به کاربران ایرانی این اجازه را می دهد تا به راحتی از آن استفاده کنند. شما می توانید زبان فارسی موجود را در ناپ کامرس خود نصب کنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

سیستم چند فروشگاهی :

ناپ کامرس به شما اجازه می دهد که بیش از یک فروشگاه داشته باشید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا چندین فروشگاه با آدرس های متفاوت داشته باشید و برای کنترل کردن آنها تنها از یک پنل مدیریتی استفاده کنید.

همچنین این فروشگاه ها از یک پایگاه داده استفاده می کنند و کاربران می توانند با یک نام کاربری و کلمه عبور در همه فروشگاه های شما وارد شوند.

امکانات ناپ کامرس کدام است

سیستم خدمات مشتری :

خدمات مشتری ناپ کامرس کاملا مناسب می باشد. مشتریان می توانند لیست علاقه مندی برای خود درست کنند. همچنین می توانند از طریق فیسبوک و openID  خود وارد شوند و یا در سایت شما ثبت نام کنند.

یکی از امکانات خوب ناپ کامرس پشتیبانی از چند زبان است و می توان با کمک آن قابلیت چند زبانه را برای سایت خود راه اندازی کرد.

قالب های فراوان :

فروشگاه های ایجاد شده به وسیله فروشگاه ساز یکسان می باشد به همین دلیل استفاده از قالب اهمیت فراوانی دارد. ناپ کامرس تعداد قابل توجهی قالب دارد که بعضی رایگان و بعضی هزینه بر هستند که در اختیار کاربران قرار میگیرند.

داشتن افزونه های فراوان :

افزونه برای فروشگاه های ساخته شده توسط فروشگاه ساز خیلی مهم می باشد. هر زمان که صاحبان فروشگاه نیاز به امکانات جدید داشته باشند می توانند در فروشگاه های ناپ کامرس جستجو کنند .

از دیگر امکانات ناپ کامرس می توان به :

1.وجود تاریخ شمسی

2.پنل مدیریتی پیشرفته

3.قابلیت دسته بندی محصولات

4.امکان تعریف چندین عکس برای یک محصول

5.قابلیت چند فروشندگی و چند فروشگاهی

6.امکان تعریف انواع روش های تخفیف

7.امکان تعریف انواع رنگ ، سایز ، وزن و ...

8. امکان نمایش تماس برای قیمت

9.قابلیت اعمال مالیات

10. مدیریت فروش

11. کارت های تخفیف

12. مشتریان آنلاین

13. گزارش فعالیت مشتریان

14. مدیریت مشتریان و نقش ها

15. محصولات مورد علاقه

16. معرفی محصول به دوستان

17. ارسال خبرنامه

18. بهینه شده برای موتورهای جستجو

19. پرداخت نقدی در محل مشتری

20. مدیریت انبار کالا

21. تعریف روش های حمل و نقل کالا

22. گزارش وضعیت فروش ، پرفروش ترین ها و ...

23. قابلیت تغییر قابلیت سایت

24. تالار گفتگو

25. مدیریت اخبار و تبلیغات

26. سیستم مدیریت محتوا

27. مدیریت نظر سنجی

28. تعریف اسلایدر

29. قابلیت نصب پلاگین های اضافه

30. امکان تعریف وبلاگ

31. ارسال ایمیل و پیامک

32. و ده ها ویژگی دیگر

کلام آخر :

همانطور که بارها به آن اشاره شد ناپ کامرس یکی از بهترین ، امن ترین و به روز ترین پلتفرم های طراحی سایت می باشد. شما می توانید طراحی سایت های خود را به ما بسپارید و آن را در نتایج اولیه گوگل ببینید. ما در ناپ ناپ پاسخگپی نیاز شما هستیم. ما با کمترین هزینه و بیشترین رضایت از مشتری در خدمت شما مشتریان گرامی می باشیم.

تفاوت فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی در چیست؟
تفاوت فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی در چیست؟

امروزه با وجود تکنولوژی ، تجارت الکترونیک رونق خوبی گرفته است. شما در فروشگاه های فیزیکی افرادی میبینید که در فروشگاه قدم می زنند و کارشان این است که اگر مشتری راجب محصولاتی سوال داشت از آن بپرسند. اما شما در فروشگاه های اینترنتی یک بار مشخصات و توضیحات محصول را وارد می کنید و دیگر نیازی به یک نیروی انسانی ندارید.

محصولات را در فروشگاه های اینترنتی می توان بر اساس انقضا ، برگزیده ها و جدیدترین ها دسته بندی کنید حتی می توانید یکسری از محصولات را در صفحه اول نمایش دهید تا شانس نمایش بیشتری داشته باشد.

حال به یکسری مزایای فروشگاه های اینترنتی و کالای اینترنتی نسبت به فیزیکی می پردازیم.

تفاوت فروشگاه اینترنتی با فروشگاه فیزیکی :

1.هزینه سربار کمتر : در این فروشگاه ها نسبت به فروشگاه های فیزیکی هزینه هایی مثل انبارداری، بسته بندی، آماده سازی و حمل و نقل نیاز نیست و همچنین می توان هزینه هایی مثل پرسنل ، اجاره و هزینه های قبل از سودهی را از لیست حذف کرد.

2. موانع کمتر برای شروع کسب و کار : شما اگر دارای مهارت در زمینه برنامه نویسی ، تولید محتوا و ... باشید هیچ مانعی در ایجاد و فروش محصولات دانلودی برای شما ایجاد نمی شود. شما با توجه به محصولی که دارید می توانید از ابزارهای مختلفی برای کسب و کار خود استفاده کنید پس تا زمانی که یک محصول ، یک حساب بانکی و یک اکانت یا فروشگاه اینترنتی دارید می توانید می توانید با ریسک کمتر و سرمایه کمتر کسب و کار خود را آغاز کنید.

3. حاشیه سود بالا : محصولاتی که در فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسند به دلیل آنکه هزینه انبار ، اجاره مغازه ، پرسنل و ... را ندارند ، حاشیه سود بالاتری نسبت به فروش در فروشگاه های فیزیکی دارند. زیرا در این فروشگاه ها مقداری از سود کالاها باید صرف هزینه های جانبی مثل اجاره شود.

4.فروشگاه های فیزیکی دارای موجودیت فیزیکی هستند و افراد برای خرید حتما باید به آنجا برود اما در فروشگاه های اینترنتی حتما نیاز به ساختمان فیزیکی ندارد و افراد به راحتی می توانند از طریق اینترنت و بدون نیاز به مراجعه خرید آنلاین انجام دهند.

5.برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیاز به هزینه بالایی نیست و با اندک سرمایه می شود یک فروشگاهی اینترنتی راه اندازی کرد در صورتی که برای راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی نیاز به هزینه بالایی برای اجاره و سرمایه اولیه می باشد.

6.خرید از فروشگاه های فیزیکی در یک زمان مشخصی امکان پذیر می باشد و معمولا در تعطیلات آنها نیز تعطیل هستند اما در فروشگاه اینترنتی مردم می توانند به صورت ۲۴ ساعته نیازهای خود را خریداری کنند.

7.افراد در هنگام خرید از فروشگاه های فیزیکی همان لحظه کالای خود را دریافت می کنند اما در فروشگاه های اینترنتی  خرید کالا مستلزم ارسال کالا بعد از مدت زمان مشخص می باشد.

8.کاهش هزینه ها در خرید از فروشگاه اینترنتی نسبت به خرید از فروشگاه فیزیکی از دیگر تفاوت های این دو فروشگاه می باشد.

9.با داشتن یک فروشگاه اینترنتی نیاز به نیروی انسانی نیز کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های نیروی انسانی نیز به مراتب کمتر می شود.

فروشگاه اینترنتی

معایب فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی چیست؟

یک فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه واقعی بیشتر با مشکل عدم اعتماد مشتری رو به رو می شود. به دلیل اینکه در خرید اینترنتی اطمینان از کیفیت محصول دریافتی ، اطمینان از تحویل کالا پس از دریافت وجه و اطمینان از خدمات پس از فروش باید حاصل شود و در فروشگاه های اینترنتی جلب کردن اعتماد کمی دشوار می باشد.

کلام آخر :

شما می توانید با داشتن یک سایت فروشگاهی مشتریان زیادی را بدست آورید و فروش خود را دو چندان کنید مخصوصا در زمانی که همه افراد پای اینترنت هایشان هستند و دارند نیازهایشان را جستجو می کنند دیده شدن محصولات شما در فضای مجازی می تواند فروش خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید یک فروشگاه اینترنتی خوب با تمامی امکانات داشته باشید و در صفحه اول گوگل نیز نمایش داد شوید با ما تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس
فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس

ناپ کامرس :

ناپ کامرس برجسته ترین بستر متن باز می باشد. ناپ کامرس همه شرایط راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارا می باشد.

ناپ کامرس امروزه یکی از امن ترین ، پایدارترین و توسعه پذیرترین بسترهای تجارت الکترونیک در دنیا می باشد . تیم ناپ کامرس تلاش های بسیاری برای بهینه سازی موتورهای جستجو انجام داده و به شما اجازه می دهد تا ۱۰۰٪ استانداردهای موتورهای جستجو را رعایت کنید.

کاربری ناپ کامرس به صورتی است که شما می توانید به راحتی محصولات مورد نظرتان را در سایت پیدا کنید. این فروشگاه با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد.

ناپ کامرس گنجینه ای از قابلیتها و امکانات را برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی به شما می دهد و در هر نسخه جدیدش امکانات جدیدی اضافه می شود. ویژگی ماژولار این پلتفرم به شما این امکان را می دهد تا به صورت دینامیک به فروشگاه آنلاین خود امکانات و قابلیت های جدیدی را اضافه کنید.

ویژگی چند فروشگاهی ناپ کامرس :

این پلتفرم با قابلیت چند فروشگاهی که دارد امکان ایجاد چند فروشگاه اینترنتی را با یک بار نصب ناپ کامرس فراهم می کند. این بدان معناست که شما می توانید چند فروشگاه مختلف با محصولات و آدرس مختلف داشته باشید ولی همه آنها را از طریق یک پنل مدیریتی ، مدیریت کنید.

شما از این قابلیت می توانید برای تجارت های B2B و B2C و برندهای مشترک و ... استفاده کنید و همچنین از یک فروشگاه اینترنتی برای یک کمپین تبلیغاتی استفاده کنید.

یکی از ویژگی های دیگر آن این است که همه فروشگاه ها یک پایگاه داده دارند و شما می توانید اطلاعات کاتالوگ محصولات را بین فروشگاه ها به اشتراک بگذارید و کاربر با یک کلمه کاربری و رمز عبور وارد سایت شود.

ویژگی های زیر را می توان برای هر فروشگاه به صورت جداگانه تنظیم کرد :

1.دسته بندی و تولیدکنندگان

2.تم گرافیکی

3.گزارشات سفارش ها

4.قیمت محصول

5.روش های پرداخت

6.محتوی اخبار، بلاگ و ...

7.محصولات

8.روش های حمل مرسوله

9.خبرنام

خدمات مشتری ناپ کامرس :

ناپ کامرس برای مشتریان وب سایت های فروشگاهی خدمات زیادی را ارائه می کند :

1.احراز هویت خارجی : شما می توانید از طریق فیس بوک و دیگر شبکه ها ثبت نام و ورود به سایت را انجام دهید.

2.لیست دلخواه : کاربران می توانند محصولات دلخواه خود را برای خریدهای بعدی لیست کنند.

3.چند زبانه : امکان چند زبانه کردن سایت می تواند خدمات فروشگاه شما را به سراسر جهان ارائه کند.

4.امنیت و مجوزها : در پنل ناپ کامرس می توان دسترسی ها را تغییر داد و به هر کسی دسترسی متفاوتی اعمال کرد.

5.مشخصات مشتری : همه مشخصه ها از قبیل آدرس ، تلفن و ... را می توان فعال یا غیر فعال کرد. همچنین مدیر فروشگاه نیز می تواند مشخصه های جدیدی را برای مشتری تعریف کند.

6.امکانات دیگر شامل :

وب سرویس ، یکپارچه با چت آنلاین ، پیام خصوصی ، بازیابی کلمه عبور ، پشتیبانی از ساعت منطقه ای ، فرم تماس باما ، گزارش ریز فعالیت های مشتری ، دسته بندی مشتریان

طراحی سایت ناپ کامرس

پرداخت از طریق ناپ کامرس :

دو نوع پرداخت توسط مشتریان در ناپ کامرس پشتیبانی می شود :

1.پرداخت کاربر ناشناس : این روش به کاربر اجازه می دهد تا بدون داشتن اکانت کاربری اقدام به خرید و پرداخت کند.

2.فرآیند خرید یک صفحه ای : این تکنیک به شکل چشم گیری گام های تکمیل خرید و پرداخت را برای مشتریان کوتاه و ساده م یکند و باعث افزایش نرخ فروش می شود.

3.دیگر امکانات فرآیند پرداخت : وزن و ابعاد قابل تنظیم ، پشتیبانی از SSL ، رسید سفارش به صورت پی دی اف ، کارت خرید کوچک ، پشتیبانی از سفارش تلفنی و ...

همچنین در ناپ کامرس تمام کارت های اصلی اعتباری و نقدی پذیرفته می شوند. پشتیبانی از روش های پرداخت مخصوصا زمانی که قصد راه اندازی یک فروشگاه بین المللی را دارید بسیار مفید می باشد.

سئو و بهینه سازی سایت :

بهینه سازی سایت باعث می شود که سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بالاتر مشاهده شود. ابزار سئو ناپ کامرس امکان کسب رتبه بالا در نتایج جستجو و در نتیجه افزایش بازدید فروشگاه شما را بالا می برد.

برای آنکه صفحات شما به شکل مناسب تری توسط موتورهای جستجو ایندکس شوند در این فروشگاه می توانید کلمات کلیدی و متا تگ ها و ... را تغییر دهید. همچنین ناپ کامرس امکان محلی کردن آدرس صفحات را برای شما فراهم می کند.

ناپ کامرس با گوگل آنالیتیک یکپارچه است و ابزار رهگیری تراکنش های تجاری به صورت خودکار داده های گوگل آنالیتیک را به تراکنش های مشتریان فروشگاه آنلاین متصل می کند.

امکانات محصول :

در فروشگاه ناپ کامرس امکانات بسیاری برای تعریف ، طبقه بندی و مدیریت محصولات در اختیار مدیر فروشگاه قرار میگیرد.

1.ویژگی محصولات : شما می توانید ویژگی های محصولات شامل رنگ، اندازه، قیمت و ... را برای محصولات خود تعریف کنید.

2.مقایسه محصولات : امکان مقایسه ویژگی های محصولات باعث می شود تا مشتریان نیاز به حدس و گمان برای خرید یک محصول را نداشته باشند و با کاهش زمان خرید احتمال اضافه شدن کالاهای بیشتر به سبد خرید مشتریان افزایش می یابد.

3.محصولات قابل دانلود : شما می توانید محصولات قابل دانلود مانند موزیک ، فیلم ، کتاب الکترونیک، نرم افزار و ... را در فروشگاه خود ارائه کنید. همچنین مدیر فروشگاه می تواند تعیین کند که چه زمانی امکان دانلود برای مشتری فراهم شود.

4.مدیریت موجودی : این ویژگی این امکان را به مدیر فروشگاه می دهد تا موجودی انبار با موجودی فروشگاه مطابقت کند. چند انباری ، تحویل مرحله به مرحله و مدیریت موجودی به تفکیک ویژگی های محصول نیز در این فروشگاه امکان پذیر می باشد.

کلام آخر :

در بالا برخی از ویژگی های فروشگاه ناپ کامرس را به شما گفتیم اگر شما نیز می خواهید یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات خود راه اندازی کنید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان طراحی سایت و همچنین سئو و بهینه سازی سایت شما را آغاز کنند.

چرا کسب و کارها به وب سایت نیاز دارند ؟
چرا کسب و کارها به وب سایت نیاز دارند ؟

نیاز یک کسب و کار به وب سایت :

وب سایت حضور هر فرد یا شرکت را در دنیای وب به نمایش می گذارد. داشتن یک وب سایت یک فروشگاه در دسترس در هر بازه زمانی است و هر فردی در هر ساعتی از شبانه روز می تواند از آن استفاده کند.

امروزه داشتن یک وب سایت یک امر مهم در جهان است زیرا بیشتر مردم در موتورهای جستجو به دنبال نیازهایشان هستند و بیشتر خریدها امروزه اینترنتی شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد.

وب سایت نشان دهنده حضور شما در دنیای وب و تکنولوژی است . در اصل وب سایت شما مانند یک کاتالوگ تبلیغاتی است اما مزایای بیشتری نسبت به آن دارد. می توان در آن از تصویر ، متون ، فیلم و حتی صوت یا انیمیشن  برای معرفی خدمات استفاده کرد.

حال در ادامه به بررسی مزایای داشتن یک وب سایت برای کسب و کار می پردازیم .

وب سایت یک بروشور آنلاین می باشد :

بروز رسانی یک وب سایت آسان تر و ارزان تر و همچنین سریع تر از چاپ کلی آنهاست. وب سایت هیچ محدودیتی ندارد و این به شما کمک می کند تا اطلاعات جامع تری به کاربران ارائه دهید و آنها در هر زمانی می توانند از سایت شما بازدید کنند.

همیشه در دسترس بودن :

سایت برخلاف شرکت و یا مغازه و فروشگاه همیشه و در هر زمان در دسترس است و در تمام ساعات شبانه روز حتی ایام تعطیل نیز محصولات ، خدمات و اطلاعات را در اختیار مشتری قرار می دهد و مشتری می تواند هر زمان که خواست از آنها استفاده کند و یا خرید خود را انجام دهد.

هزینه نگهداری پایین آن :

به جز هزینه راه اندازی که بستگی به درخواست شما دارد هزینه طراحی سایت و نگهداری آن بسیار کم است و تنها مبلغی برای تمدید سالیانه هاست و دامنه است و حتی اگر بخواهید بهینه سازی سایت را انجام دهید نیز هزینه زیادی برای شما ندارد.

معرفی آسان خدمات و محصولات :

اگر بخواهید محصولی جدید یا خدمات جدید رو به مشتریان خود اضافه کنید نیاز نیست که به آنها زنگ بزنید و یا منتظر باشید آنها به شرکت و نمایشگاه شما بیایند بلکه می توانید به راحتی محصول و توضیحات آن را همراه با عکس و فیلم به اطلاع مشتریانتان برسانید.

داشتن یک وب سایت خوب باعث بدست آوردن اعتبار کسب و کارها می شود:

در حال حاضر بیشتر افراد کالا و خدمات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند به همین دلیل یک وب سایت اختصاصی به کسب و کارهای کوچک شما می تواند اعتبار ببخشد. اگر یک وب سایت نداشته باشید مشتریان برای خرید کالا و خدماتشان به سراغ رقیبان شما می روند.

اگر وب سایت دارید ولی حرفه ای نیست می توانید در کوتاه ترین زمان آن را به یک وب سایت حرفه ای تبدیل کنید تا روی مشتریان تاثیرگذارتر شود.

وب سایت مناسب ترین مکان برای نمایش کارهای شما می باشد:

اگر نوع کسب و کار را در نظر نگیریم یک وب سایت مناسب ترین جا برای نمایش کارهای شماست. با نمایش نمونه کارها یا گالری تصاویر و توضیحاتی که در خصوص کارهایتان در سایت قرار می دهید می توانید آنچه باعث منحصر به فرد بودن کارهای شما می شود را به نمایش بگذارید.

با داشتن یک وب سایت در زمان خود صرفه جویی کنید :

ارائه اطلاعات به مشتریان از طریق تلفن ، رودرو، ایمیل و حتی بروشور بسیار زمان بر می باشد. شما با استفاده از یک کاتالوگ آنلاین می توانید اطلاعات زیادی در مورد محصولات و خدمات خود ارائه دهید و وب سایت می تواند به صورت نامحدود این را در اختیار مشتریان قرار دهد و در زمان و وقت شما صرفه جویی کند.

تبلیغات موثر :

با وجود وب سایت در هزینه تبلیغاتی خود صرفه جویی کنید. هر بار که شما محصولی را ارتقا می دهید و یا محصول جدیدی اضافه می کنید چقدر هزینه صرف چاپ بروشورهای تبلیغاتی می کنید. در اصل می توان گفت هزینه به روزرسانی وب سایت با هزینه بروشور یکسان نیست و وب سایت دامنه وسیعی را در بر می گیرد.

یک سوم مردم جهان از اینترنت استفاده می کنند . تبلیغات اینترنتی و ایجاد یک وب سایت بسیار ارزان تر از سایرکارها ما تبلیغات تلویزیونی ، بیلبورد ، رادیو و ... می باشد. شما اگر حضور متوالی خود را به مردم گوشزد نگنید قادر به ارائه محصول به آنها نخواهید بود.

داشتن یک وب سایت ضروری است

توسعه بین المللی کسب و کار :

امروزه یکی از راه های کسب و کار در خارج از کشور ایجاد یک وب سایت چند زبانه می باشد که به راحتی می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

داشتن یک وب سایت سخت یا گران نیست :

برای ساخت یک وب سایت نیاز به فناوری اطلاعات ندارید. بسیاری از شرکت های طراحی سایت هستند که این کار را برای شما به راحتی انجام می دهند. این می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد . وب سایت ها در مقایسه با تبلیغات های دیگر به صرفه تر هستند . اگر می خواهید کسب و کار خود را به بازار عرضه کنید باید یک وب سایت داشته باشید.

ما در ناپ ناپ می توانیم یک سایت بی نقص متناسب با سلیقه شما به صورت حرفه ای طراحی کنیم و در نتایج اولیه گوگل نمایش بدیم.

داشتن تریبون برای کسب و کارتان :

فرض کنید آدرس شرکتتان یا تلفن شرکت عوض شده و یا در یک نمایشگاه حضور دارید به جای آنکه با تک تک مشتریانتان تماس بگیرید می توانید آن را در وب سایتتان قرار دهید تا بازدید کنندگان سایت شما حتی آنها که مشتری شما نیستند و تازه با شما آشنا شدند نیز اطلاع پیدا کنند.

کلام آخر :

داشتن یک وب سایت نه تنها به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کند بلکه کاربران را به سمت سایت شما هدایت می کند و آنها را به یک مشتری تبدیل می کند. بنابراین همین امروز برای دست یابی به هدف هایتان پیش روید و برای کسب و کار خود یک وب سایت تهیه کنید و اگر دارید آن را ارتقاء بخشید.

ما با صرف کمترین هزینه و بهترین خدمات در حیطه طراحی و سئو سایت در کنار شما هستیم با ما تماس بگیرید.