هوش کسب و کار (BI) چیست؟
هوش کسب و کار (BI) چیست؟

هوش کسب و کار به فرآیند تبدیل داده های خام به اطلاعات کسب و کار مدیریتی گفته می شود که به مدیران سازمان ها در تصمیم گیری های بهتر و سریع تر کمک می کند تا بتوانند بر اساس اطلاعات درست ، عملکردی درست و حساب شده ای داشته باشند.برای بهره وری بهتر از نرم افزار کاربران می توانند پرس و جوهای مورد نظر را انجام دهند و گزارش ویژه ای را درخواست نمایند. نتایج جست و جوها می تواند به شکل گزارش ، پیش بینی ، هشدار و یا نمودارها ارائه گردد.

هوش تجاری از فناوری ، نرم افزار و الگوهای بسیار پیشرفته ای استفاده می کند تا داده ها را تجزیه و تحلیل نماید و در نهایت گزارش قابل فهمی را ارائه دهد. هوش تجاری چند مرحله را شامل می شود که در این مراحل اطلاعات اولیه شرکت دسته بندی و جمع آوری می گردد.

تاریخچه هوش کسب و کار :

استفاده از هوش تجاری یا کسب و کار علمی جدید نیست و نمونه های اول آن به زمان اختراع رایانه برمی گردد. با اینکه پیشرفت الان در رایانه ها نبود اما باز هم کمک بزرگی به تجزیه و تحیل داده ها کرده است. هوش کسب و کار برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ توسط هوارد درسنر از گروه گارتنر معرفی گردید. در آن زمان تعریف اینگونه بود : هوش تجاری یک فلسفه مدیریتی و ابزاری برای کمک به سازمان ها می باشد که به کمک آن اطلاعات پالایش می شود و برای گرفتن تصمیمات مهم و کاربردی استفاده می شود.

هوش کسب و کار

چرا باید از هوش کسب و کار در تجارت خود استفاده کنیم ؟

هوش کسب و کار به بسیاری از شرکت ها کمک کرده است تا نرخ بازگشت سرمایه را به درستی انتخاب کنند. از این هوش در حال حاضر برای کاهش هزینه ها ، آشکارسازی فرصت های شغلی جدید، تبدیل اطلاعات فروش به گزارش های در دسترس پاسخ سریع به تقاضاهای خرید جزئی و بهینه سازی قیمت ها استفاده می شود.

این نرم افزار به تامین کنندگان و مشتریان این کمک را می کند تا مذاکرات موفق تری را پشت سر بگذرانند. در اصل می توان گفت BI با آشکارسازی اشتباهات کوچک که به طور معمول نادیده گرفته می شود بر افزایش نرخ بازگشت سرمایه تاثیر زیادی می گذارد.

اهداف هوش کسب وکار چیست؟

1.تصمیم گیری های بزرگ براساس تجربیات گذشته یک سازمان

2.تشخیص ، پیش بینی و مقایسه روندها

3.تسریع و بهبود فرآیند تصمیم گیری

4.کاوش آسان و دسترسی سریع به اطلاعات در حداقل زمان ممکن

5.یکپارچگی اطلاعات کل سازمان در یک سیستم

6.تسریع در بازگشت سرمایه سازمان

7.توانایی مشاهده اطلاعات بر محور زمان مانند اطلاعات دو روز پیش با پنج سال گذشته

چه کسب و کارهایی باید از هوش تجاری استفاده کنند ؟

هر کسب و کاری که اطلاعات و داده های قابل پالایش و اندازه گیری داشته باشد می تواند از این سیستم استفاده کند. انواع فست فودها ، شرکت های خدماتی ، شرکت های آی تی و ... . هیچ محدودیتی برای استفاده از هوش کسب وکار وجود ندارد و هر کسب و کاری که نیاز داشته باشد اطلاعات دقیقی از سود و سرمایه اش می تواند از آن استفاده کند.مقاله پیشنهادی : کسب و کار چیست؟مزایای هوش کسب و کار چیست ؟

1.گزارش دهی منظم : مدیران شرکت ها برای مدیریت یکپارچه نیاز به گزارش دهی منظم در همه بخش ها را دارند. هوش تجاری این امکان را فراهم می سازد.

2.تسهیل در تصمیم گیری : با داشتن داده های آماری می توانید در هر شرایطی می توانید بهترین تصمیم گیری ها را انجام دهید. با این روش حتی می توان کارهایی که باعث زیان می شوند را نیز تشخیص دهید.

3. افزایش بهره وری : همانطور که گفته شد شما می توانید با این داده ها میزان سود و زیان را مشخص کنید .

4.کاهش هزینه ها : نیروی انسانی ناکارآمد و اضافی هزینه های مالی زیادی را به بار می آورد که با پیاده سازی سیستم کسب و کار می توان تا حدودی این هزینه ها را کاهش داد.

5.افزایش کیفیت رقابت : اگر شما یک آمار دقیق از درآمد و سود و زیانتان داشته باشید و بدانید که چه کاری انجام می دهید قطعا رقابت سالم مانند یک بازی هیجان انگیز خواهد بود.

معایب هوش تجاری چیست؟

این سیستم به تنهایی عیبی ندارد اما عواملی وجود دارند که باعث شکست برخی پروژه ها می شود .

1.اطلاعات غیر شفاف

2.عدم همکاری با هوش تجاری

3.دنبال نکردن اهداف

4.اشتباهات در پیاده سازی

5. نداشتن برنامه ریزی

6.کم دانش بودن کارمندان

7.عملکرد اشتباه بخش اجرایی

هوش تجاری

چگونه می توان BI را بهینه سازی کرد ؟

1.چگونگی تصمیم گیری مدیران اجرایی را تجزیه و تحلیل کنید.

2.بررسی کنید که مدیران اجرایی برای تصمیم گیری به چه اطلاعاتی نیاز دارند.

3.به کیفیت داده ها توجه کنید.

4.معیارهای اجرایی ای تعیین کنید که بیشتر به کسب و کار مرتبط باشند.

5.زمینه ای برای تاثیر این معیارهای اجرایی فراهم کنید.

چگونگی راه اندازی سیستم BI  :

در ابتدا معنای نرخ بازگشت سرمایه را مشخص کنید تا در هر فصل یا هر شش ماه یکبار آن را بررسی کنید. شرکت هایی که برای BI برنامه ریزی می کنند باید اول روش های تصمیم گیری را تجزیه و تحلیل کنند و به این نکته توجه کنند که از چه روشی تمایل به دریافت اطلاعات هستند. یک سیستم خوب باید علاوه بر همه ی موارد به ما بگوید که چه عواملی بر کسب و کار تاثیر گذاشته است که باعث تغییر در میزان فروش شده است.

کلام آخر :

بدون وجود افرادی که بتوانند داده ها را تجزیه و تحلیل کنند هوشمندی کسب و کار مفید نمی باشد. به همین علت هوشمندی کسب و کار وابسته به فناوری و بیشتر تحت تاثیر ابداع و فرهنگ ها می باشد.البته این نکته نیز جالب است که در گذشته تنها متخصصان حرفه ای معماری می توانند با بررسی داده ها به چشم اندازی از وضعیت آینده دست پیدا کنند اما امروزه ابزارهای هوش تجاری به قدری ساده شده اند که می توانند برای بسیاری از سازمان ها مفید باشند. شما حتی امروزه می توانید به راحتی از موبایل کسب درآمد کنید و به تمامی گزارشات را تهیه و تجزیه و تحلیل نمایید.

نکات کاربردی در استفاده از لینکدین
نکات کاربردی در استفاده از لینکدین

امروزه کارآفرینانی که با شبکه های اجتماعی سر و کار دارند و از روش های سنتی فاصله گرفتند می دانند که حضور در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین بسیار مهم و ضروری می باشد و باعث رونق کسب و کار می شود. اما این نکته را باید بدانید که هر یک از شبکه های اجتماعی برای کار کردن راه و روشی دارد که باید با آنها آشنا باشید و نکاتی را در ارتباط با آنها در نظر بگیرید.ما در این مقاله سعی داریم نکاتی مهم در ارتباط با linkedin به شما ارائه دهیم با شما با آنها آشنا شوید و در کار و حرفه خود به کار ببرید. با ما همراه باشید.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. لینکدین چیست؟

۲. لینکدین برای چه کسانی مناسب است؟

۳. ۱۳ قاعده ای که باید در لینکدین استفاده شود :لینکدین چیست؟

Linkedin در سال ۲۰۰۲ توسط مایکروسافت بنا نهاده شد و یک شبکه اجتماعی برای کسب و کار است که قدرتمندترین جمعیت آنلاین از متخصصین را به دور خود جمع کرده است. در این شبکه اجتماعی شما می توانید پروفایل شخصی خود را بسازید که این پروفایل رزومه کاری شما محسوب می شود. در لینکدین می توانید علاوه بر بیزینس مقالاتی از افراد مختلف مربوط به کسب و کار خود را نیز درج کنید. شما میتوانید برای دلایل زیر مانند ارتباط با دوستان قدیمی ، ارتباط با متخصصین ، پیدا کردن شغل ، توسعه شغل ، کمک به دیگران ، ارتباط با شرکت های دیگر و ... عضو لینکدین شوید.

لینکدین برای چه کسانی مناسب می باشد ؟

فرقی نمی کند مشغول به چه کاری هستید . مدیر عامل یک شرکت بزرگ هستید و یا یک کارمندساده و یا دانشجو. لینکدین به تمام افراد تعلق دارد و برای افراد خاصی طراحی نشده است. شما می توانید در لینکدین به دنبال نیروی کار بگردید و یا مهارت کسب کنید.

۱۳ قاعده ای که باید در لینکدین استفاده شود :

نکات استفاده از لینکدین

1. برای پروفایل خود یک عکس انتخاب کنید :  تا وقتی که یک عکس حرفه ای در برای درج در پورفایل خود ندارید بهتر است شروع به ارتباط گیری در لینکدین نکنید. تصویر انتخابی شما باید واضح ، رسمی و نمایانگر چهره شما باشد.

2.همیشه لینکدین خود را حرفه ای نگه دارید : در صفحه خود فقط از کسب وکار خود صحبت کنید و از مسائلی که مربوط به کسب و کار شما نمی شود جلوگیری کنید. زیرا لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه ای است و همه افراد به دنبال حرفه ای بودن هستند.

3.یک پیام خوش آمدگویی برای ایجاد ارزش ارسال کنید : این را بدانید که اگر پیام شما حاوی ارزش نباشد و نتواند ارزش مشخصی را فراهم کند به یک پیام اسپم تبدیل خواهد شد.

4. صادق باشید : در زمانی که مشخصات شخصی خود را تکمیل می کنید صداقت را رعایت کنید و در زمان بازگو کردن مهارت های خود بیش از حد ننویسید. زیرا در این شبکه دوستان شما نیز هستند و عدم صداقت بر روی سایر افراد نیز تاثیر منفی می گذارد.

5. حداقل با ۷۰ نفر ارتباط داشته باشید ولی افرادی که نمی شناسید را اضافه نکنید : داشتن ۷۰ نفر عضو فعال به کارفرما نشان می دهد که شما در شبکه اجتماعی فعال هستید . شما باید افرادی را داشته باشید که حداقل دورادور می شناسید در غیر اینصورت لینکدین شما کارایی نخواهد داشت.

.وضعیت خود را همیشه به روز کنید و منفعل نباشید : برای بهترین بازخورد از لینکدین می بایست شخصیت فعالی داشته باشید و مرتب وضعیت خود را به روز کنید و فعال باشید . مطالب مرتبط و ارزشمند ارائه دهید و آنها را به اشتراک بگذارید.مقاله پیشنهادی : ۱۰ اشتباه رایج در مدیریت شبکه های اجتماعی 7. در لینکدین فایل های ویدیویی به اشتراک بگذارید : درج محتوای ویدیویی میزان تعاملات آنلاین شما را افزایش می دهد مخصوصا زمانی که برای مقاصد بازاریابی مورد استفاده قرار میگیرد. در حال حاضر فایل های ویدیویی در همه ی شبکه های اجتماعی استفاده می شود. اضافه کرد فایل های ویدیویی به پست های لینکدین شما آنها را جذاب تر می کند و باعث می شود تعداد بازدیدکنندگان شما افزایش پیدا کند.

8. آمار شبکه لینکدین خود را آنالیز کنید : تجزیه و تحلیل داده ها یکی از بهترین روش ها برای دانستن چگونگی فعالیت کمپین های آنلاین می باشد. درست است که شما نمی توانید از طریق گوگل آنالیز تعداد بازدیدکنندگان را ببینید اما می توانید از طریق آنالیتیکس درون سایت لینکدین پیگیری کنید.

9. ارتباطات خود را به مشتری تبدیل کنید : اگر نتوانید با افرادی که الان دارید ارتباط برقرار کنید گسترش شبکه اجتماعی لینکدین خود بی هدف است به همین دلیل برقراری ارتباط با کاربران به شما اجازه می دهد تا متوجه شوید چه کسانی واقعا فعال هستند  زیرا کاربران فیک تاثیر منفی بر شبکه های اجتماعی شما خواهند گذاشت.

10. زمان انتشار پست ها را هوشمندانه انتخاب کنید : از آنجایی که لینکدین مخاطبان متفاوتی نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد زمان انتشار پست در آن نیز متفاوت خواهد بود زمان انتشار پست ها را باید به نحوی انتخاب کنید که بیشترین مخاطب در زمان انتشار آنلاین می باشند. علاوه بر زمان انتشار روز انتشار پست نیز مهم می باشد و بدترین زمان برای انتشار پست تعطیلات آخر هفته می باشد.

11. از هشتگ های لینکدین استفاده کنید : تا چند سال پیش نمی توان از هشتگ های لینکدین استفاده کرد اما امروزه استفاده از آنها بسیار داغ شده و توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار گرفته است. سعی کنید از هشتگ های مناسب با حوزه کاری خود استفاده کنید و از ۵ هشتگ بیشتر استفاده نکنید.

12. به هرکسی درخواست دوستی ندهید : بسیار در لینکدین دیده ایم که افراد  برای بیشتر شدن کانکشن های خود به هرکسی درخواست دوستی می دهند که این کار حرفه ای نیست. در درجه اول دایره کانکشن های شما باید مشخص باشد و یا افرادی را انتخاب کنید که در حوزه کاری مرتبط با شما هستند و واقعا احساس می کنید که ارزش اضافه شدن دارند.

13. ساخت گروه در لینکدین : یکی از امکاناتی که لینکدین دارد ایجاد گروه توسط افراد مختلف می باشد. شما می توانید با چند کلیک ساده گروهی از افراد متفکر را در کنار یکدیگر جمع کنید و راجب موضوعات مختلف به بحث و گفت و گو بپردازید.کلام آخر :

هماهنطور که در بالا خواندید لینکدین یک شبکه اجتماعی مناسب برای برقرای ارتباط با متخصصین می باشد که می توانند به کارمند ، شرکای تجاری و یا مشتری تبدیل شوند. لینکدین یک پلتفرم عالی برای بدست آوردن اطلاعات تخصصی می باشد. این را نیز بدانید که هر کدام از افرادی که در لینکدین بدست می آورید عمر بیشتری نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر دارند . این نکته را نیز بدانید که تولید محتوا در همه ی شبکه های اجتماعی موثر است و باید به صورت منظم نشر پیدا کند.

اشتباهاتی که افراد موفق در راه موفقیت هرگز دوبار آن را انجام ندادند
اشتباهاتی که افراد موفق در راه موفقیت هرگز دوبار آن را انجام ندادند

بعضی از افراد زمانی که اشتلاه می کنند موضوع را بیش از حد سخت میگیرند. در صورتی که افراد موفق زمانی که مرتکب اشتباه می شوند سعی می کنند از آن برای خود تجربه بسازند. افراد موفق از اشتباهات خود درس میگیرند ، رشد می کنند و سپس رو به جلو حرکت می کنند. زیرا می دانند اگر آن را نادیده بگیرند امکان آنکه شکست بخورند وجود دارد.

حال ما در اینجا به اشتباهاتی که افراد موفق در راه موفقیت به آن برخوردند می پردازیم تا شما با خواندن آن ها تجربه کسب کنید و دیگر دچار این اشتباهات نشوید.

اشتباهاتی که افراد موفق از آن تجربه کسب کردند :

1.نادیده گرفتن نیروی غریزه خود : در بعضی از مواقع ممکن است ما حقایقی را حس کنیم که قادر به توضیح آن نباشیم یا حتی آنها را تخیلی احساس کنیم و توجهی به آنها نداشته باشیم. اما این نکته را باید بدانیم که در کارآفرینی یک بازوی مهمی به نام ایده پردازی وجود دارد که ایده ها نقش اساسی و مهمی را ایفا می کنند بنابراین باید تخیلات خود را به شکل واقعی تری در بیاوریم.

2. سوالات سخت را نپرسیدن : زمانی که با افراد موفق ملاقات می کنید سوالاتی را از آنها بپرسید که برای کسب و کارتان مهم می باشد. این کار بسیار می تواند به شما کمک کند زیرا افراد بسیاری هستند که در طول دوره تحصیلی خود از اساتید سوالات مهم و جدی نپرسیدند و این موضوع یک موضوع اشتباه در مسیر کسب و کار آنها می باشد.

3. متهم کردن دیگران زمانی که خودمان مقصر می باشیم : عدم مسئولیت پذیری اشتباهات خودمان به خودی خود یک اشتباه بزرگ محسوب می شود اما بزرگتر از این اشتباه این است که آن را نپذیریم و به گردن دیگران بیاندازیم. اکثر افراد دوست ندارند که اشتباه خود را اعتراف کنند و تلاش زیادی برای آشکار نشدن تقصیر خود می کنند. اما افراد موفق آن را می پدیرند و پاسخگو هستند .

4. وارد کردن احساسات در تصمیم گیری ها : شما شاید این احساسات را فقط احساسات مثبت تلقی کنید اما احساسات منفی مثل حسادت ، تردید و خشم می تواند اثر مخرب تری روی تصمیمات شما داشته باشد. معمولا افراد موفق با یک استحکام مشخص برای تصمیم گیری های خود به احساسات مثبت و منفی خود رجوع نمی کنند.

5. فقط دنبال راه میانبر بودن : در زندگی و کسب و کار میانبری وجود دارد و استفاده از آن اشتباه نیست اما اینکه راه های اصلی و طبیعی را به صورت میانبر انجام دهیم می تواند یک اشتباه باشد بسیاری از امور هستند که به جای گشتن برای آنها باید با جدیت به آنها بپردازیم.

6. شما نیازی نیست صنعت را بشناسید اما باید بازاریابی بدانید : بازاریابی برای هر کسب و کار آنلاین و خرده فروشی مهم می باشد. مهم است که بدانید کی تخفیف بزارید . برای هر محصول یک صفحه فرود خاص مشخص کنید. تبلیغات دیجیتال امروزه بسیار قدرتمند هستند و اگر شما بدانید که چگونه آنها را بهینه سازی کنید. پس باید بازاریابی را برای جلب مشتری و افزایش مشتری بدانید.

7. لجاجت در امور نه پشتکار و پایداری :  استقامت داشتن در راه رسیدن به موفقیت و موفق بودن بسیار مهم می باشد اما می تواند باعث لجاجت شما شود. درک این واقعیت که میان پشتکار و لجاجت تفاوت وجود دارد نکته بسیار مهمی است که به موفقیت شما کمک می کند. افراد موفق هرگز در راه اشتباه لجاجت به خرج نمی دهند.

8. وابستگی زیاد به تفریح : لذت بردن برای بسیاری از مردم سخت و دشوار است و بیشتر مردم سعی می کنند با تفریحات و لذت های کوتاه مدت وقت خود را بگذرانند. اما افراد موفق به شکل دیگری از زمان خود لذت می برند. بنابراین زمان را در دست دارند و دائما در راه موفق بودن جلوتر هستند.

9. عدم تعیین مرز در روابط : تعیین کردن مرز روابط برای افراد موفق امری ضروری می باشد. مثلا در مورد محیط کاری مرز میان روابط کاری امری است که عدم دقت بر روی آن ممکن است خسارات فراوانی را در کسب و کار شما به بار آورد. افراد موفق برای روابط خود مرز تعیین می کنند و خود را جز در راه موفق شدن نمی بینند.

موفقیت در کسب و کار

10. دروغ گفتن در راه موفق بودن : صداقت بهترین سیاست می باشد. اما بسیاری از ادم ها دروغ گویی را انتخاب می کنند اما آنها نیز این را دوبار انجام نمی دهند. این را بدانید که دروغگویی و عدم صداقت یک گودال سیاه برای کسب وکار شما می باشد و صاحبین کسب و کار به زودی درون آن می اندازند.

11. امید دادن به مشتری در حالی که تحرکی وجود ندارد : یکی از قانون های طلایی در کسب و کار این است که بیش از وعده داده شده به مشتری به او خدمات ارائه شود.در این صورت برای مشتری فوق العاده به نظر می رسید. اما این را نیز بدانید که فقط می توانید زمانی به مشتری امید دهید که از ارئه آن خدمت اطمینان داشته باشید.

12. رقبا را دشمن خود تصور کردن : یکی از بیشترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که رقبای خود را دشمن تلقی کنند و دائما در حال سعی کردن برای آسیب رساندن به آنها هستند . اما افراد موفق فقط به کسب و کار و پیشرفت خود فکر می کنند و به خلاقیت و خلق ارزش می پردازند.

13.با خود صادق نبودن : ما حتی بعضی از مواقع حقیقت را از خودمان هم پنهان می کنیم زیرا دوست نداریم حقایق خودمان و عملکردمان را در نظر خود اشتباه بدانیم. این را نیز بدانید که خود فریبی نه تنها کمکی به تغییر ماهیت حقایق نمی کند بلکه در انتها موجبات شکست را فراهم میکند.

14. انجام دادن کارهایی که در آن اشتیاق فراوان نیست : شاید بیشتر افراد موفق از همه ی بخشهای کار خود لذت نبرند اما بخشی از کار را عمیقا دوست دارند و در آن پورشور و متعد هستند. اگر میبینید که در مسیری که هستید اشتیاق فراوانی ندارید احتمالا در جلوتر شکست خواهید خورد.

16. تلاش برای راضی کردن همه : ما همیشه به دنبال تایید دیگران هستیم و معمولا افراد از تایید شدن خوششان می آید. اما افراد موفق می دانند که نمی توانند همه افراد را راضی نگه دارند . کارآفرینان موفق این موضوع را درک کرده اند که راضی کردن همه افراد فقط موجب این می شود که وقت خود را از دست دهند.

کلام آخر :

در بالا به مواردی اشاره کردیم که قبلا افراد موفق انجام دادند و الان از آن به عنوان یک تجربه استفاده می کنند. شما هم از این تجربیات استفاده کنید تا در کسب وکارتان موفق باشید و به هدفتان برسید. همیشه گفتن اشتباهات و تجربیات دیگران رو پلی کنید برای موفقیت خودتان.

اصول راه اندازی کسب و کار چیست؟
اصول راه اندازی کسب و کار چیست؟

اصول راه اندازی کسب و کار قطعا مسئله ایست که همه به دنبال آن هستند و این را نیز می دانند که هیچ فرمولی برای موفقیت در کسب و کار وجود ندارد.البته این را نیز بدانید که فرمول موفقیت برای شما در کسب و کارتان وابسته به انتخاب هایتان می باشد. برای شروع کاری که می تواند به یک موفقیت بزرگ تبدیل شود لزوما نیازی به مدرک دانشگاهی نیست و شما بیشتر از هر چیزی نیاز به برنامه قوی و ذهنی آماده دارید.

اگر ذهن آماده دارید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید ما در این مقاله به شما کمک می کنیم.

مراحل راه اندازی یک کسب وکار :

خودارزیابی و کسب آمادگی :

شروع یک کسب و کار راحت نیست و برای رسیدن به درآمدی خوب باید انرژی بیشتری صرف کنید و توانایی مقابله با مشکلات ، محدودیت ها و شکست ها را داشته باشید. البته این را هم می دانیم که شروع یک کسب و کار ریسک های مربوط به خود را دارد که به همین علت باید با یک برنامه ریزی درست و دقیق شانس موفقیت خود را بالا ببرید به همین علت باید نقاط قوت و ضعف خود را به عنوان دارنده کسب و کار بشناسید.

حتما باید هدف داشته باشید بدون هدف و هدفمندی متحیر و سرگردان می شوید زیرا هدف و هدفمندی همواره کلیدی ترین پایه های موفقیت می باشد. شما باید مدام از خود سوالاتی بپرسید سوالاتی مانند چه مهارت هایی دارید؟ ، اشتیاق شما کجاست ، حوزه تخصص شما چیست، چگونه می خواهید زندگی کنید و ....

ایده و چشم اندازهای خود را بنویسید :

اگر چشم اندازی برای کسب و کار خود در نظر نگیرید هرگز در کسب درآمد و زندگی موفق نخواهید شد. با اینکه شاید نتیجه کسب و کارتان با آنچه فکر می کردید متفاوت باشد اما چشم انداز برای شروع یک کسب وکار بسیار مهم و ضروری است. حتما ایده ها و چشم اندازهای خود را روی کاغذ بیاورید و حتما به صورت دست نویس آنها را بنویسید.

برای کسب و کار خود برنامه ریزی داشته باشید :

قبل از آنکه کسب وکار خود را شروع کنید باید به آن خوب فکر کنید و یک برنامه دقیق بنویسید. این برنامه باید شامل هدف ها ، استراتژی ها و حتی موارد مالی باشد. البته این را نیز بدانید که باید از اجرایی بودن ایده خود مطمئن باشید و بهتر است ایده ای که دارید به صورتی باشد که نیازی را برطرف سازد.

تحقیق در مورد بازار هدف :

کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید قطعا همه را به خود جذب نمی کند و نمی تواند مورد توجه همه قرار بگیرد زیرا مختص یک قشر یا گروه خاصی از جامعه می باشد. قبل از آنکه کاری را شروع کنید در ابتدا بازار هدف خود را انتخاب نمایید و در مورد آن تحقیق کنید. ویژگی های مختلف آن را بررسی کنید  و حتما ببینید ایده و محصولی که دارید مورد توجه بازار قرار می گیرد یا خیر.

این را بررسی کنید که آیا افراد به محصول شما هر روز نیاز دارند یا اینکه بدون آن نیز می توانند زندگی کنند. اگر هیچ دیدی نسبت به بازار خود ندارید بهتر است کاری را شروع نکنید .

بودجه را تامین کنید :

برای راه اندازی یک کسب وکار به بودجه اولیه نیاز دارید و مقدار آن به کاری که میخواهید شروع کنید بستگی دارد شما اگر خودتان پولی دارید که می توانید با آن سرمایه گذاری را شروع کنید که چه بهتر اما اگر پول کافی ندارید باید به فکر تامین بودجه نیز باشید.

در این شرایط انتخاب هایی پیش روی شما قرار میگیرد مثلا می توانید شریک مالی پیدا کنید که روی کسب و کار شما سرمایه گذاری کند و در مقابل به صورت توافقی بخشی از سود کسب وکارتان را به حامی مالی می دهید. در روش دیگر می توانید وام های خود اشتغالی و کارآفرینی بگیرید. البته در این مورد کمی محتاط باشید.

یک پروفایل قوی برای شرکت تهیه کنید :

اگر می خواهید یک برند موفق بسازید باید یک پروفایل قوی نیز داشته باشید. این پروفایل به مشتریان و سرمایه گذاران داستان کسب و کار شما را توضیح می دهد اینکه چرا با بقیه تفاوت دارید ؟ چرا منحصر به فرد هستید ؟ چرا باید به شما اعتماد کنند ؟

بازاریابی برندتان را انجام دهید :

برای برند خود باید یک استراتژی قوی بازاریابی داشته باشید زیرا در غیر اینصورت موفق نخواهید شد. شما در ابتدا باید یک شیوه درست بازاریابی برای کسب وکارتان پیدا کنید. مثلا اگر خدمتی را به نسل جدید ارائه می کنید بهترین راه استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی می باشد یا اگر محصول شما مختص افراد سالمند می باشد بهترین راه تبلیغات تلویزیون می باشد. پس مهم ترین شیوه بازاریابی این است که با توجه به کسب و کارتان انتخاب شود.

خطرات را بشناسید :

وقتی کسب و کاری را تازه شروع کرده اید باید آمادگی پذیرش ریسک ها را نیز داشته باشید و این را بدانید که شروع یک کسب و کار در اصل شروع چالش های جدید می باشد. مثلا در ابتدای کار احتمال شکست ، کمبود درآمد ، ورشکستگی و ... وجود دارد . البته نقاط مثبت را هم باید ببینید . اگر کسب و کارتان بگیرد از نظر مالی و حتی روحی شرایط خوبی پیدا خواهید کرد که مسلما بهتر از کار کردن برای دیگران می باشد. علاوه بر آن می توانید اشتغال زایی کنید و افراد زیادی را بر سر کار بیاورید. پس همیشه جنبه های منفی را نگاه نکنید.

برای آموختن هزینه پرداخت کنید :

امروزه تنها داشتن پول کافی نیست و شما باید مهارت های لازم را نیز کسب کنید. برای راه اندازی هر کسب و کار شما باید با آن آشنایی داشته باشید و دانش و اطلاعات خود را زیاد کنید. سطح علمی و آگاهی خود را می توانید در طول زمان ارتقاء دهید و هرگز از یاد گرفتن دست نکشید.

مهارت های لازم را کسب کنید :

امروزه کسی در کسب و کار خود موفق می شود که مهارت های لازم را داشته باشد. مثلا مهارت هایی مانند برقراری ارتباط ، مدیریت و ... از جمله مهارت هایی هستند که کارآفرین موفق به آن نیاز دارد. البته شاید برای یک سری از کسب و کارها به مهارت های بیشتری نیاز داشته باشید.

سیستم پشتیبانی عالی داشته باشید :

وقتی می خواهید مالک یک کسب و کار موفق باشید استرس های زیادی را باید تحمل کنید. پس نیاز به یک سیستم پشتیبانی عالی دارید تا شما را در این راه همراهی کند. این فرد یا سیستم باید بتواند در شرایط حساس مشاور خوبی باشد و پاسخ هایی عاقلانه و منطقی به سوال ها و مشکلات بدهد.

از افراد باهوش و ماهر استفاده کنید :

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی یک کسب و کار به کار گرفتن افراد باهوش و ماهر می باشد. برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید باید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. در مواردی که ضعف دارید نیرو استخدام کنید و از کسانی استفاده کنید که حرفی برای گفتن داشته باشند.

کلام آخر :

این را بدانید که داشتن یک کسب و کار اختصاصی بدون دردسر و سختی نیست ولی ارزش وقت گذاشتن را دارد. شما به عنوان یک کارآفرین آزادی عمل بیشتری دارید و در کار خود انعطاف بیشتری خواهید داشت. مدیریت کسب و کار یک مهارت پیچیده و مهم می باشد که به دانش و آگاهی زیادی نیاز دارد . مخصوصا اگر کسب و کار بزرگی دارید و به تنهایی از پس این کار بر نمی آیید.

چند استراتژی برتر برای رشد کسب و کار
چند استراتژی برتر برای رشد کسب و کار

آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. رشد کسب و کار

۲. استراتژی های رشد کسب و کار به چهار دسته تقسیم می شوند 

۲.۱ نفوذ بازار

۲.۲ توسعه بازار

۲.۳ توسعه محصول

۲.۴ تنوع گرایی

۲.۵ تنوع عمودی

۲.۶ تنوع افقی

۲.۷ تنوع مورب

۲.۸ تنوع ناهمگونرشد کسب و کار :

کسب و کارهای مختلفی امروزه به وجود آمده اند و شرکت های مختلفی برای رسیدن به فروش بیشتر و آستانه سود بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند. در اینجا استراتژی های مختلف شرکت ها را با هم بررسی می کنیم تا ببینیم کدام یک بهتر هستند و قابل پیاده سازی برای کسب و کار شما می باشند.

استراتژی های رشد کسب و کار یکی از انواع استراتژی های هدایتی است که در سطح واحد های کسب و کار سازمان ها مطرح می گردد. هر کسب وکاری باید یکی از پیشبردهای واحد کسب و کار را با یکی از استراتژی های رشد ، ثبات و یا کاهش پیاده سازی کند. استراتژی های رشد کسب و کار برای زمانی است که سازمان می خواهد بازار یا محصول و یا هر دو را گسترش دهد .

استراتژی های رشد کسب و کار به چهاردسته اصلی دسته بندی می شوند :

1.نفوذ بازار

2.توسعه بازار

3.توسعه محصول

4.تنوع گرایی

در ادامه به معرفی و توضیح هر یک از آنها می پردازیم .

1.نفوذ در بازار :

هدف اصلی در این استراتژی افزایش سهم بازار محصول می باشد. مثلا شما می توانید از لحاظ کیفیت یا بازاریابی خود را از رقبا متمایز کنید و یا کارایی را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهید. البته این استراتژی در صورت وجود شرایط زیر موثر واقع می شود :

 • زمانی که محصول در چرخه عمر خود هنوز در مرحله رشد است.
 • انتظار رشد بازار فعلی را داریم
 • امکان ورود به سایر بخش های بازار وجود نداشته باشد
 • سازمان در استفاده از دانش و تجربه خود مزیت رقابتی داشته باشد.
 • در صورت افزایش فعالیت های بازاریابی احتمال افزایش فروش بیشتر می شود

2.توسعه بازار :

هدف از این استراتژی ورود محصول فعلی به بازارهای جدید می باشد ، بدون اینکه در محصول تغییری ایجاد شود. نقطه قوت این استراتژی قابلیت انتقال محصولات به جایگاهی مناسب می باشد. زیرا زمانی که محصول جدید وارد بازار میشود سازمان با مشکلاتی روبه رو می شود.

توسعه بازار نیز در صورت شرایط زیر موثر واقع خواهد شد :

 • بازار فعلی رشد نرخ پایینی دارد و یا رشد ندارد.
 • بازارهای جدید یا بخش های جدید از رشد مطلوبی برخوردار است.
 • سازمان مهارت کافی و نیروی مناسب برای فعالیت در بازار جدید را دارد.
 • زمانی که جهانی شدن برای حیات سازمان اجتناب ناپذیر باشد.
 • وجود ظرفیت مازاد در تولید سازمان را به سمت این استراتژی سوق می دهد.

راه های رشد کسب و کار

3.توسعه محصول :

هدف اصلی این استراتژی توسعه و بهبود محصول موجود در بازار فعلی می باشد. در صورتی که برخلاف دو استراتژی قبلی که برای افزایش سهم بازار دنبال جذب مشتری بودند در این حالت حفظ مشتریان جزو موارد مهم محسوب می شود. برای این استراتژی نیز شرایطی باشد فراهم باشد:

 • زمانی که سازمان در صنعتی فعالیت می کند که چرخه عمر محصولات در آن کوتاه می باشد.
 • زمانی که رقبای نزدیک نیز قبلا این کار را انجام داده باشند.
 • سازمان مربوطه در تحقیق و توسعه و مدیریت محصول توانمند می باشد.
 • زمانی که سلیقه مشتری تغییر می کند و از محصولات جدید استقبال می کند.

4. تنوع گرایی :

هدف اصلی این استراتژی ارائه محصولات جدید و ورود به بازاری جدید می باشد. این استراتژی نسبت به مابقی دشواری بیشتری دارد. تنوع می تواند در حالت های مختلفی اتفاق بیافتد و این استراتژی نیز برای شرایط زیر مناسب می باشد :

 • زمانی که سازمان محصولی را در انحصار خود دارد.
 • سازمانی قصد توزیع ریسک ها را دارد.
 • سازمانی که با فروش فصلی مواجه است.
 • سازمان از منابع و ظرفیت مازاد برخوردار می باشد.
 • زمانی که محصولات و بازارهای فعلی دیگر سودآور نباشد.
 • سازمانی سیستم توزیع قوی دارد و برای کاهش هزینه ها از این سیستم حداکثر استفاده را می کند.

این استراتژی به دو دسته همگون و ناهمگون تقسیم بندی می شود . که در دسته همگون محصول جدید با محصول موجود در بازار نزدیک است و از ریسک های مربوط به محصول جدید می کاهد .  اما در دسته ناهمگون رشد به وسیله محصول و بازاری که کاملا جدید می باشد به وجود می آید.مقاله پیشنهادی : کسب وکار چیست؟5.تنوع عمودی :

در این استراتژی تمامی فعالیت های زنجیره تامین درگیر می شود. در بیشتر موارد سازمان ها تولید می کنند و ما بقی کارها مانند بازاریابی ، فروش و توزیع محصولات و تولید مواد اولیه و .. را سایر سازمان ها انجام می دهند. در این استراتژی سازمان می تواند هم در فعالیت های بالادستی و هم پایین دستی درگیر شود. زمانی که در مواردی مانند بازاریابی ، فروش و توزیع فعالیت می کند از تنوع عمودی رو به پایین استفاده کرده و زمانی که به کارهایی مانند تولید مواد اولیه و تجهیزات مورد نیازش می پردازد تنوع عمودی رو به بالا را انتخاب کرده است.

6.تنوع افقی :

در این استراتژی شرکت خدمات و محصولاتی بی ربط با فعالیت فعلی خود به مشتریان عرضه می کند. با این کار سازمان می تواند محصولات جدیدی را با کانال های توزیع فعلی به مشتریان خود برساند. این زمانی رخ می دهد که بخش دیگری از یک صنعت سودآور تشخیص داده شود.

7. تنوع مورب :

در این استراتژی محصولات و خدمات جدید اما مرتبط با محصولات قبلی خود افزوده و به مشتریان خود ارائه می کند. با این استراتژی سازمان می تواند محصولات مکمل را به سبد خود اضافه کند. در این مورد باید مواد اولیه مشابه و قابلیت تولید محصولات مکمل وجود داشته باشد.

8.تنوع ناهمگون :

در این مورد شرکت محصولات و خدماتی جدید و نامرتبط را به محصولات و خدمات اصلی خود اضافه می کند این محصولات جدید بی ربط با محصولات قبلی است و همچنین بازار ارایه شده نیز بازار جدیدی است.

این استراتژی نیز شرایطی را نیاز دارد :

 • بازار موجود از رشد کمی برخوردار باشد.
 • سازمان به دلیل انحصارطلبی با خطر روبرو باشد.
 • محصول موجود در مرحله اشباع باشد.
 • سازمان امکانات و توان کافی برای ورود به بازار جدید را داشته باشد.سخن آخر :

هریک از کسب و کارها باید بر اساس نیازهای خود و بازار استراتژی های مختلفی را ارائه دهند. که برای این تصمیم گیری باید یکی از این استراتژی ها را انتخاب کنید. شما می توانید برای کسب و کار خود سایت طراحی کنید و از پلتفرم ناپ کامرس برای فروشگاه و خدمات خود نیز استفاده نمایید. ما به شما در پیشرفت کسب و کارتان کمک میکنیم تا در این بازار رکود به رشد برسید. با ما در ارتباط باشید.

ایده های موثر برای جلب اعتماد مشتری اولیه
ایده های موثر برای جلب اعتماد مشتری اولیه

شما باید برای کسب درآمد اینترنتی یک محصول یا سرویسی برای فروش داشته باشید. اما اینکه چه استراتژی پیاده سازی کنید تا فروشتان را بالا ببرید معقوله مهمی است. زیرا اکثر دغدغه های مهم وب مستران و صاحبین کسب و کار نداشتن مشتری و یا تعداد کم مشتری می باشد.

این روزها با وجود تلگرام و اینستاگرام بسیاری از کسب وکار ها روی این دو پلتفرم کار می کنند و تمام محصولات خود را از این طریق به فروش می رسانند. اما این نکته مهم را فراموش می کنند که ممکن است این دو روزی از دسترس خارج شوند و به راحتی مشتریان خود را از دست بدهید و درنتیجه فروشتان به صفر برسد.

در اینکه این دو پلتفرم بسیار قدرتمند هستند شکی نیست اما شما نیز باید بدانید که وقتی قصد دارید محصول و یا خدماتی را به فروش برسانید باید در مرحله اول یک وب سایت داشته باشید.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم؟

۱.۱ همیشه در دسترس و کنار مشتری باشید

۱.۲ چیزی اضافه تر از خرید مشتری به او بدهید

۱.۳ با مشتریان خود مدام ارتباط داشته باشید

۱.۴ کالا و خدمات خود را ضمانت کنید

۱.۵ محصول را به طور کامل به مشتری معرفی کنید

۱.۶ بازاریابی دهان به دهان بسیار مهم است.

۱.۷ بی اعتمادی ها را از بین ببرید

۲. چطور برای افزایش فروش در سایت اعتماد سازی کنیم؟چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم ؟

سطح اعتمادی که هر کسب و کار برای فروش محصولات خود به مخاطب نیاز دارد به نوع مشتری ، نوع محصول ، رفتار مشتری و ... بستگی دارد. مثلا شاید یک مشتری برای خرید یک کیف در همان ابتدا نظرش جلب شود اما برای خرید یک وسیله ی گرونتر نیاز به زمان بیشتری دارد.

حال در ادامه به برخی از موارد جلب اعتماد مشتری می پردازیم.

1.همیشه در دسترس و کنار مشتری باشید :

معمولا قبل و حتی بعد از خرید محصول در ذهن مشتریان خود سوالات زیادی وجود دارد و آنها می خواهند که یک متخصص به سوالات آنها جواب دهد پس همیشه سعی کنید برای حل مشکلات و پاسخ به سوالات مخاطبان خود همیشه در دسترس باشید. مثلا می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و پیامک جواب آنها را بدهید. به فکر این نباشید که این کار وقت تلف کردن است بلکه این کار باعث جلب اعتماد مشتری می شود و رضایت او را به همراه می آورد و باعث می شود که حتی شما را به افراد دیگر نیز معرفی کند.

2.چیزی اضافه تر از خرید مشتری به او بدهید:

مثلا یک فردی از طریق وب سایت شما یک لپ تاب می خرد بهتر است به عنوان هدیه در کنار آن یک وسیله ای کوچک نیز قرار دهید و برای او بفرستید. این در حالی است که شما هیچ تعهدی برای این کار ندارید اما باعث شدید مشتری شما حس خوبی بدست آورد و رضایتش جلب شود. این یک راهکار کم هزینه برای افزایش اعتماد مشتریان می باشد.

3.با مشتریان خود مدام ارتباط داشته باشید :

شما مانند یک دوست همیشه در کنار مشتریانتان باشید و ارتباط صمیمی و دوستانه ای با آنها برقرار کنید.در این صورت آنها تنها از شما خرید می کنند و به سمت رقیب شما نمی روند. شما میتوانید با تکنیک های مختلف مثل مسابقه ، نظرسنجی ، پرسش و پاسخ و ... رابطه پایداری بین خودتان و مشتریان بسازید.

4.کالا و خدمات خود را ضمانت کنید :

شما باید ترس ذهنی مخاطب خود را از خرید یک کالا از بین ببرید. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش اعتماد مشتری ضمانت کردن کالا می باشد . وقتی شما کالایی که او خرید کرده را ضمانت میکنید ، ترس و نگرانی او برای خرید آن کم می شود و حتی بیشتر به شما اعتماد می کند. مثلا به او بگویید در صورت هر گونه مشکل تا یک هفته آن را پس میگیرید.مقاله پیشنهادی : طراحی سایت فروشگاهی ناپ کامرس چیست؟5.محصول را به طور کامل به مشتری معرفی کنید :

برای تعریف و توضیح محصول خود تمام تلاشتان را انجام دهید و آن را به طور کامل به او معرفی کنید ، از مزایا و معایب آن بگویید و همه سوالات مشتری خود را جواب دهید. حتما در توضیحات خود صادق باشید زیرا باعث افزایش اعتماد می شود. این را نیز بدانید که مشتری فرق بین فروشنده روراست و سودجو را به خوبی متوجه می شود.

6.بازاریابی دهان به دهان بسیار مهم است:

بیشتر افراد متخصص در زمینه بازاریابی ، بازاریابی دهان به دهان را به بهترین نوع استراتژی برای افزایش درآمد یک برند معرفی می کنند . اگر شما بتوانید نام خود را در ذهن مشتری ثبت کنید و در ذهن او یک برند شوید مطمئن  باشید که مشتریان شما نیز تعریف شما را به دیگران می کنند. بی خود نیست که می گویند هر مشتری راضی می توان ۱۰ مشتری دیگر نیز برایتان بیاورد.

7. بی اعتمادی ها را از بین ببرید :

بی اعتمادی مخاطبان شما می تواند بر سر موضوعات بسیار کوچک باشد که حتی شما نیز از آن بی خبرید. مثلا موضوعاتی مانند برخورد نامناسب فروشنده ، اجناس خاک خورده ، کثیف بودن شیشه و سنگ فرش و ... که می توانند اعتماد مشتریان را از شما سلب کنند. پس بهترین راه این است که از نگاه مشتری به فروشگاه خود نگاه کنید و بی اعتمادی ها را از بین ببرید.

چطور برای افزایش فروش ، در سایت اعتمادسازی کنیم ؟

ایده های جلب اعتماد مشتریشما در ابتدا برای فروش محصول نیاز به یک وب سایت دارید تا از آن طریق با مشتریان خود ارتباط موثری داشته باشید. شما می توانید از یک پلتفرم فروشگاهی ناپ کامرس برای وب سایت خود استفاده کنید . ما شما را برای این کار راهنمایی می کنیم.

پس از ساخت یک وب سایت جلب مشتری در دنیای وب و مجازی بسیار اهمیت دارد. البته این را نیز بدانید که در سطح وب و مجازی مشتریان دیرتر اعتماد می کنند پس باید صبور باشید. بازاریابی محتوا کنید با بازاریابی مجتوا اعتماد جلب کنید ، برندسازی کنید و مخاطبان هدفتان را جذب کنید.

در سایت فروشگاهی خود حتما از نماد اعتماد استفاده کنید تا مخاطبان شما بیشتر به شما اعتماد کنند. از درگاه پرداخت امن و قابل اعتماد استفاده کنید زیرا تاثیر زیادی روی افزایش اعتماد مخاطبان شما دارد.

برای اینکه فروش سایت خود را بالا ببرید بهتره در صفحه سایت فروش خود از تصاویر جذاب و واقعی استفاده کنید. توضیحات کامل محصولات را بنویسید و به نقد و بررسی آنها بپردازید. به صورت دقیق نحوه سفارش و رساندن آن به دست مشتری را توضیح دهید. از تبلیغ نویسی های موثر استفاده کنید. فروش ویژه و تخفیفات دوره ای بر روی محصولات خود بگذارید.

این نکته را نیز بدانید که باید مخاطبان هدفمند برای خود داشته باشید زیرا هر چقدر هم که کیفیت محصول و سرویس دهی شما خوب باشد اما بازدید کننده هدفمند نداشته باشید نمی توانید فروش سایتتان را بالا ببرید. پس حتما به این نکات توجه کنید و سعی کنید مشتریان خود را هدفمند کنید.کلام آخر :

برای داشتن یک سایت ایده آل می توانید از پلتفرم فروشگاهی و یا خدماتی ناپ کامرس استفاده کنید. ما با بهینه سازی سایت شما آن را به صورت هدفمند طراحی می کنیم تا مشتریان و مخاطبان هدف شما را شناسایی کنیم و بازدید سایت شما را افزایش می دهیم که از ان طریق می توانید فروش خود را بالا ببرید.

چگونه از طریق وب سایت کسب درآمد کنیم؟
چگونه از طریق وب سایت کسب درآمد کنیم؟

امروزه داشتن یک وب سایت برای تمامی کسب و کارها ضروری شده است. حال اگر شما بتوانید وب سایتی راه اندازی کنید و آن را پرورش دهید تا به کلیک بالا دست پیدا کند و مخاطبان هدف را شناسایی کنید می توانید از طریق آن کسب درآمد های گوناگونی انجام دهید. با ما در ادامه همراه باشید تا در اینجا برخی از راه های کسب درآمد از وب سایت را به شما آموزش دهیم.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. کسب درامد از سایت

۲. چه زمانی از سایت خود کسب درآمد کنیم ؟

۲.۱ کسب درآمد از طریق فروشگاه آنلاین

۲.۲ فروش فایل از طریق سایت

۲.۳ همکاری در فروش

۲.۴ درج آگهی و تبلیغ در وب سایت

۲.۵ فروش محتواکسب درآمد از سایت:

کسب درآمد از سایت این روزها با وجود میلیون ها سایت اینترنتی و فروشگاهی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. شما شاید محصولی برای فروش نداشته باشید اما می توانید در سایت تان به روش های مختلف کسب درآمد کنید . این کسب درآمد می تواند از راه های مختلفی مانند مشارکت در فروش ، فروش محتوا ، فروش فایل های دانلودی و ... باشد.

اما این را بدانید که اولین گام برای این کار جذب مخاطب و افزایش کلیک می باشد. همانطور که یک فروشگاه نیاز به مشتری دارد شما هم برای محتواهای خود نیاز به مخاطب دارید. شما برای کسب درآمد به کسب و کارهایی نیاز دارید که در حیطه کاری سایت شما مشغول به فعالیت هستند .

چه زمانی می توانیم از سایت خود کسب درآمد کنیم ؟

حال این سوال شاید برای خیلی ها پیش بیاید که چه زمانی می توان کسب درآمد کرد:

1.سایت خودتان را بسازید و درون آن محتواهای جذاب و اختصاصی درج کنید.

2.مخاطبان هدفتان را پیدا کنید و اعتماد آنها را به کسب و کار خود جلب کنید.

3.در ادامه با روش هایی مثل سئو بازدید سایت خود را افزایش دهید و آن را در نتایج اولیه گوگل قرار دهید.

شما هر زمانی می توانید از سایت خود کسب درآمد کنید . مثلا وبلاگ نویسان می توانند از همان ابتدا شروع به کسب درآمد کنند اما اگر صبر کنید تا بازدید سایتتان زیادتر شود بهتر است. اما بهتر است برای شروع کسب درآمد از سایت به این نکات نیز توجه داشته باشید.

1.آیا بازار هدف خود را به خوبی میشناسید؟

2.آیا می دانید چه روش ها و استراتژی هایی را برای کسب درآمد می خواهید استفاده کنید؟

3.آیا قالب سایتتان بهینه و آماده است؟

4.سایت شما به تعداد کافی فالوور و دنبال کننده دارد؟

شما باید همه این موارد را در نظر بگیرید . این موارد اعداد و ارقام مشخصی ندارند و مسلما هرچه شما سایت بهتری با بازدید کنندگان بیشتر داشته باشید راحت تر می توانید از آن درآمد کسب کنید.

حال در ادامه به روش های کسب و کار از وب سایت می پردازیم .

کسب درآمد از طریق فروشگاه آنلاین :

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بهترین راه کسب درآمد از راه وب سایت می باشد. اگر محصولاتی برای فروش دارید و سایتی دارید که بازدید کننده مناسبی دارد می توانید محصولات خود را در سایت ارائه کنید و با فروش آنها به کسب درآمد برسید.

در ابتدای کار نیاز نیست حجم وسیعی از محصولات را برای فروش داشته باشید همین که تعدادی محصول داشته باشید و بتوانید آنها را برای مصرف کننده تامین کنید کفایت می کند. می توانید روی یک موضوع خاص تمرکز کنید و به نحوه احسن فروش آن را پیش ببرید.

برای طراحی سایت نیاز نیست هزینه های بالایی پرداخت کنید . ما در اینجا با پلتفرم ناپ کامرس برای شما یک سایت فروشگاهی طراحی می کنیم که تمامی امکانات لازم برای راه اندازی یک کسب و کار را شامل می شود و شما می توانید با استفاده از آن فروشگاه خود را راه اندازی کنید و به درامد برسید.مقاله پیشنهادی : مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟فروش فایل از طریق سایت :

فروش محصولات دیجیتالی به صورت فایل یک کار بسیار جذاب می باشد. در این روش محصول به صورت دیجیتالی تولید می شود و در فضاهای مختلف برای فروش آن بازاریابی می شود و در سایت به فروش می رسد و به صورت لینک دانلودی محصول در اختیار مشتری قرار میگیرد.

ویژگی هایی که این روش دارد این است که هزینه های اضافی مثل پست ، هزینه دی وی دی و ... حذف می شود و به همین دلیل هزینه فایل دانلودی به صرفه تر است. تحویل فایل به صورت ارسال مستقیم یا ایمیل انجام می شود. نیاز به سرمایه گذاری نیست و فقط نیاز به یک لپ تاب و یک وب سایت دارید.

همکاری در فروش :

این روش برای افرادی که ریسک پذیر نیستند عالی است. زیرا در این روش فقط و فقط شما محصول طرف مقابل را می فروشید و نیازی به بسته بندی و ارسال و ... ندارید. فقط نیاز دارید یک سایت پر بازدید داشته باشید و با سایت های معتبر یا فروشگاه های بزرگ همکاری در فروش کنید و پورسانت خود را دریافت نمایید.

درج تبلیغ و آگهی در وب سایت :

تبلیغات کلیکی

یکی از اسان ترین روش های کسب درآمد از سایت قرار دادن تبلیغات سایت های دیگر در وب سایتتان می باشد. البته برای انتخاب این روش باید بازدید خوبی داشته باشید تا مشتری بتواند از تبلیغاتی که در سایت شما قرار می دهد خروجی داشته باشد تا دوباره و دوباره آن را تمدید کند.

شما باید برای این کار روی برند سازی سایتتان و بازاریابی محتوایی خود تلاش کرده باشید و رتبه خوبی در گوگل بدست آورید. می توانید این تبلیغات را در مدل های مختلف تبلیغات کلیکی ، تبلیغات بنری ، رپرتاژ آگهی ، تبلیغات ویدیویی و ... در سایت خود ثبت کنید.

فروش محتوا :

سایت های بسیاری وجود دارند که محتوا می فروشند . این سایت ها یک سری محتوای آموزشی در سایت به صورت رایگان قرار می دهند تا افراد دیگر از آنها استفاده کنند و ترغیب به استفاده از سایر محتوا کنند. سپس یکسری از محتواهای دنباله دار و بلند را درج می کنند و قسمت ابتدایی آن را می گذارند و به خواننده می گویند که اگر تمایل به خواندن ادامه مطلب دارند باید مابقی را خریداری کنند . در این صورت خواننده برای ادامه مطلب مبلغی را پرداخت میکند .کلام آخر :

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شما برای راه اندازی کسب و کار خود از طریق وب سایت به یک سایت نیاز دارید که نیازهای شما را برآورده کند. همچنین آن را از لحاظ گوگل بهینه کنیم تا رتبه قابل قبولی در گوگل کسب کنید و در نتایج اولیه گوگل نمایش داده شوید.

ما در ناپ ناپ به شما کمک می کنیم تا سایتی مناسب با نیازتان داشته باشید و با سابقه درخشان در امر سئو تلاش میکنیم تا بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهیم . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال در خصوص طراحی وب سایت و سئو با کارشناسان ما در تماس باشید.

مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟
مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟

اینترنت این روزها معقوله بازاریابی را تغییر داده است و بسیاری از موانع را از سر راه خود برداشته است تا هر کسی بتواند از با هر مهارتی از آن پول در بیاورد. بازاریابی اینترنتی مهم است زیرا باعث می شود با مشتریان خود تعامل کنید و در تصمیم گیری به انها کمک کنید به همین دلیل است که بر افزایش جمعیت مشتریان بازار تاثیر زیادی گذاشته است.

بازاریابی اینترنتی بهترین راه موفقیت کسب و کارها می باشد و در عصری که کسب و کارها مدام در حال تغییر هستند ابزارهای بازاریابی اینترنتی بهترین فرصت را برای رقابت و حتی رشد در اختیار مدیران کسب و کار قرار می دهد.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. ۱۰مزایای بازاریابی اینترنتی کدام است؟

۱.۱ راحتی دسترسی

۱.۲ بازاریابی هدفمند

۱.۳ کاهش هزینه ها

۱.۴ استفاده کامل از شبکه های اجتماعی

۱.۵ فعالیت به صورت ۲۴ ساعته

۱.۶ افزایش مخاطبین

۱.۷ شخصی سازی

۱.۸ کاهش اشتباهات حوزه انسانی

۱.۹ افزایش نوآوری در کالا و خدمات

۱.۱۰ کمک به کاهش قیمت تمام شده برای خریداراندر ادامه به مزایای بازاریابی اینترنتی می پردازیم.۱۰ مزایای بازاریابی اینترنتی کدام است ؟

1.راحتی دسترسی :

در این نوع بازاریابی بیشتر موانع از سر راه شما برداشته می شود و شما می توانید محصول و خدمات خود را بدون نیاز به یک موقعیت محلی در تمام نقاط شهر و کشور به فروش برسانید . حتی می توانید بدون نیاز به چیزی فروش برون مرزی داشته باشید و خدمات خود را به خارج از کشور نیز صادر کنید.

2.بازاریابی هدفمند :

زمانی که با مشتریان خود تعامل می کنید می توانید متوجه شوید که آنها چه می خواهند و هدفشان چیست در اینصورت شما می توانید باهدف گذاری بر روی مشتریانی که بیش تر از همه احتمال خرید دارند ، موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنید.

3. کاهش هزینه ها :

به طور حتم می توان گفت که بازاریابی اینترنتی نسبت به خرده فروشی در مغازه های فیزیکی هزینه های کمتری دارد. شما برای انجام فعالیت در فروشگاه های فیزیکی یکسری هزینه های تکراری مثل آب و برق و اجاره و ... دارید که در ارتباط با بازاریابی اینترنتی اینگونه نیست و این هزینه ها به حداقل خود می رسد. شما در هر جایی از جهان قرار داشته باشید می توانید کار خود را به راحتی انجام دهید و تنها به اینترنت و کامپیوتر نیاز دارید.

4.استفاده از کامل از شبکه های اجتماعی :

یکی دیگر از مزایای بازاریابی اینترنتی انتشار محتواها در شبکه های اجتماعی است . بازاریابی اینترنتی این امکان را می دهد تا از اهمیت رسانه های اجتماعی استفاده ببرید. شما می توانید با انتشار مطالب خود در شبکه های اجتماعی به راحتی از آن بهره ببرید.

شبکه های اجتماعی حتی می توانند رشد فروش و کسب و کار شما را به ۵ برابر افزایش دهند. با استفاده از کمپین های بازاریابی اینترنتی می توانید از نفوذ این شبکه ها استفاده کنید.مقاله پیشنهادی : طراحی سایت چیست؟5.فعالیت به صورت ۲۴ ساعته :

از مزایای دیگر بازاریابی اینترنتی می توان به ۲۴ ساعته بودن آن اشاره کرد . در بازاریابی اینترنتی نیاز نیست شما حتما سر یک تایم مشخصی خرید خود را انجام دهید بلکه هر زمان که دلتان بخواهد می توانید خرید داشته باشید. برعکس فروشگاه های فیزیکی تا تا زمان مشخصی از شب باز هستند .

6. افزایش مخاطبین :

بازاریابی اینترنتی یک ابزار عالی است که به ما کمک می کند تا به فضاهایی دسترسی پیدا کنیم که با وسیله های دیگر و ابزار های دیگر امکان پذیر نبوده است. شبکه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند به تمام دنیا دسترسی داشته باشیم. همچنین همانطور که اشاره شد با توجه به تعاملی که با مشتریان بر قرار می کند می تواند مخاطب بیشتری را جذب کند که این کار با بروشور و کاتالوگ و ... امکان پذیر نیست.

7. شخصی سازی :

مزایای بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی باعث می شود شما پیشنهادات مشخص و مناسبی برای هر مشتری داشته باشید. زیرا وقتی که با آنها آشنا می شوید بودجه و سلیقه ی آنها را متوجه می شوید و بر اساس آن آنچه را که نیازدارد به او معرفی می کنید و فروش خود را بالا می برید.

8.کاهش اشتباهات حوزه انسانی :

در شکل سنتی بازاریابی از توضیح و معرفی محصول تا فروش و خدمات پس از فروش همیشه خطای انسانی نقش مهمی داشته است که باعث نارضایتی مشتری می شود . اما بازاریابی اینترنتی از تمام اینها دور است و نیاز مشتری را با کمترین درصد اشتباه براورده می کند.

9. افزایش نوآوری در کالاها و خدمات :

از آنجا که بستر آنلاین جذاب می باشدعلاقمندان به بازاریابی اینترنتی هم افزایش پیدا می کنند و در این بازار چیزی فراتر از خرید و فروش است و باید نوآوری کرد به همین دلیل بازاریابی اینترنتی در نوآوری کالا و خدمات منتهی می شود و فروشنگان چیزی را به مشتریان می دهند که بیشتر مد نظر دیگران است و او را تبدیل به مشتری وفادار می کند.

10. کمک به کاهش قیمت تمام شده برای خریداران :

زمانی که بازاریابی اینترنتی برای صاحبان کسب و کار کاهش هزینه ها را در پی دارد برای مشتریان نیز صرفه اقتصادی دارد و زمانی که آن را با قیمت کمتری از خریدار می خرد هزینه های رفت و آمد و از دست دادن زمان و .. را ندارد و با حداقل قیمت امکانات را تحویل می گیرد.کلام آخر :

در بالا به مزایای بازاریابی اینترنتی اشاره شد و متوجه شدیم که یکسری مزیت های عالی نسبت به فروشگاه های سنتی دارد.

شما در ابتدا باید برای راه اندازی بازاریابی اینترنتی خود یک سایت طراحی کنید و سپس آن را با الگوریتم های گوگل بهینه کنید و سئو سایت خود را انجام دهید تا در نتیجه های اول گوگل به نمایش دربیایید و مشتریان بالقوه خود را جذب کنید.

ما به شما کمک می کنیم تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید و به موفقیت دست پیدا کنید . برای دریافت مشاوره می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

بازاریابی اینترنتی چیست؟ (آشنایی با انواع بازاریابی اینترنتی )
بازاریابی اینترنتی چیست؟ (آشنایی با انواع بازاریابی اینترنتی )

بازاریابی اینترنتی در اصل روش های جذب مشتری از طریق اینترنت می باشد. روش های بسیاری برای جذب مشتری از طریق اینترنت وجود دارد که مقرون به صرفه می باشد و پر بازده تر از سایر روش های تبلیغاتی است.

علم بازاریابی اینترنتی ، تحقیقی و تحلیلی است که در خصوص انتخاب استراتژی های بازاریابی و میزان موفقیت این استراتژی ها انجام می شود.

شما برای این کار باید یک شرکت بازاریابی انتخاب کنید که بتواند به شما یک استراتژی بازاریابی قوی بدهد . شما برای آنکه بهترین نتیجه را از بازاریابی اینترنتی بگیرید در ابتدا باید یک سایت داشته باشید که با توجه به نیاز کاربران و سئو بهینه سازی شده باشد. کاربر پسند بودن سایت شما می تواند تاثیر زیادی در بازاریابی دیجیتال داشته باشد.

این را نیز بدانید که سئو یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین تبلیغات اینترنتی است که بهتر است شرکت ها تمرکز اصلی خود را بر روی آن بگذارند. سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است و تاثیر آن مدت ها باقی می ماند. مخصوصا امروزه که اکثر افراد به کارهای اینترنتی و خریدهای اینترنتی روی آورده اند و به دنبال نیاز خود در اینترنت می گردند.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. تعریف بازاریابی اینترنتی

۲. انواع بازاریابی اینترنتی

۲.۱ بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

۲.۲ سوشال مارکتینگ

۲.۳ تبلیغات آنلاین

۲.۴ بازاریابی ایمیلی

۲.۵ فکس مارکتینگ

۲.۶ بازاریابی پیامکی

۲.۷ بازاریابی محتوا

۲.۸ وبلاگ نویسی

۳. دو روش برکاربرد در بازاریابی اینترنتیتعریف بازاریابی اینترنتی :

به تبلیغ برند ، محصول یا خدمات از طریق اینترنت بازاریابی اینترنتی (آنلاین ) گفته می شود. حوزه کاری در این بازاریابی بسیار وسیع می باشد.

انواع بازاریابی اینترنتی :

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو :

این استراتژی شامل دو روش بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو می باشد. سئو سایت باعث می شود تا زمانی که مشتریان بالقوه به دنبال نیاز خود هستند وب سایت شما نمایش داده شود و لیست سایت شما در نتایج اولیه قرار گیرد.

اما SEM  بازاریابی اینترنتی پولی است که به ازای نمایش سایت شما مطابق نیاز مشتری و کلیک بر روی آن هزینه ای پرداخت می شود. این روش بازخوردهای خوبی در تبلیغات دارد.

سوشال مارکتینگ :

سوشال مارکتینگبالا رفتن نرخ تعامل بین خریدار و فروشنده را سوشال مارکتینگ گویند که ابزارهای رایگانی مانند اینستاگرام ، فیسبوک ، لینکدین و ... را شامل می شود و هرکدام به نوبه ی خود تاثیر به سزایی در فروش محصولات و خدمات شما دارند.

تبلیغات آنلاین :

تبلیغات آنلاین معمولا در صفحات سایت های پربازده گذاشته می شود بعضی از این تبلیغات ها به صورت صفحات جانبی هستند یعنی با کلیک روی یک موضوع صفحه ی جدید دیگری به عنوان تبلیغات باز می شود یا تبلیغات نوشتاری که به صورت بنر در سایت های مختلف وجود دارند. همچنین شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام نیز قابلیت تبلیغات آنلاین دارند و امروزه بازخورد خوبی می توان از آنها گرفت.

بازاریابی ایمیلی :

بازاریابی ایمیلی

زمانی که مشتریان شما وارد سایت می شوند احتمالا برای عضویت و یا خرید نیاز به وارد کردن ایمیل خود دارند. شما می توانید پس از جمع آوری تعدادی از ایمیل ها یک ایمیل مارکتینگ طراحی کنید و مناسب های مختلف ، تخفیف های ویژه و محصولات جدید خود را به آنها اطلاع رسانی کنید. همچنین می توانید خبرنامه ها و پیشنهادهای شخصی سازی شده ای را با توجه به نیاز مشتری خود برای آن ارسال کنید.

فکس مارکتینگ :

ارسال فکس انبوه و گروهی به لیستی از شماره فکس های شرکت ها فکس مارکتینگ می گویند که این کار را امروزه می توانید به وسیله نرم افزارهای گوناگون انجام دهید. معمولا بیشتر شرکت ها فکس های خود را روزانه چک می کنند و به دست مدیریت یا مسئول مربوطه می رسانند پس راه خوبی برای بازاریابی می باشد.مقاله پیشنهادی : ایده های کسب و کار اینترنتیبازاریابی پیامکی :

ارسال پیامک انبوه به شماره مشتریان خود از طریق پنل های پیامکی امکان پذیر می باشد. البته این کار یک سری قواعد و قوانین خاص خود را دارد که به جذاب شدن متن پیامک و جذب شدن مشتری کمک می کند. حتی اگر مخاطب مورد نظر لیست پیامک های تبلیغاتی خود را غیر فعال کرده باشد باز هم می توان به آنها پیامک ارسال کرد. اس ام اس مارکتینگ امروزه طرفدار خاص خود را دارد و هنوز جواب می دهد.

بازاریابی محتوا :

شما باید محتوایی تولید کنید که مخاطبان را به سمت خود جذب کند. محتوای جذاب و گیرا باعث می شود تا مشتری تا انتهای متن را بخواند و ترغیب به خرید محصول شود. برای این کار باید به استانداردهای بهینه سازی موتورهای جستجو توجه کنیم و آنها را در محتواها به کار بریم.

وبلاگ نویسی :

وبلاگداشتن یک وبلاگ کاری نیز یکی دیگر از روش های گفتگو و تعامل با مشتریان می باشد و می توان در آن درباره محصولات و خدمات شرکت اطلاع رسانی کرد. همچنین می توان از آن برای دریافت نظرات و انتقادات مخاطبان نیز بهره مند شد.

دو روش برکاربرد در بازاریابی اینترنتی :

دو روش مهم در بازاریابی اینترنتی وجود دارند که شامل بهینه سازی موتورهای جستجو و روش های پرداخت کلیکی هستند.

در بهینه سازی موتورهای جستجو همانطور که در بالا اشاره شد هدف بالابردن ترافیک سایت و قابلیت دیده شدن توسط گوگل و در نهایت توسط مشتریان بالقوه می باشد. شما باید وب سایت خود را به نحوی بچینید که مخاطب را جذب کند و از همه ی لحاظ چه محتوایی و چه کد نویسی بهینه باشد. هرچقدر وب سایت شما بهینه تر باشد احتمال دیده شدن در نتایج اولیه گوگل بیشتر می شود.

موتورهای جستجو الگوریتم های پیچیده ای برای ترتیب نتایج جستجو دارند که باید آنها را در تمامی صفر تا صد وب سایت خود به کار بندید.

پرداخت کلیکی نیز نوعی بازاریابی ربایشی است که برای ترویج کسب و کار از طریق تبلیغات در کنار نتایج ارگانیک به کار گرفته می شود. این نوع تبلیغ به گونه ای است که کارفرما تنها زمانی هزینه پرداخت می کند که کاربر بر روی تبلیغات آن کلیک کند و وب سایت او را ببیند . در اصل پرداخت هزینه به ازای هر کلیک انجام می شود .

کلام آخر :

بازاریابی اینترنتی هر روز پر اهمیت تر می شود مخصوصا در این دوران که مردم ابتدا سرچ اینترنتی انجام می دهند و بعد در جهت رفع نیازهای خود عمل می کنند. انقدر این جستجوها امروزه زیاد شده است که می توان گفت همه ی کسب و کارها باید بازاریابی اینترنتی را به برنامه های بازاریابی خود اضافه کنند.

شما حتی باید در بستر اینترنت نیز یک شهرتی داشته باشید. مشتریان بیشتر در بستر وب انتقاداتشان را بیان می کنند تا در واقعیت پس باید کاری کنید که نقطعه ی قوت و شهرت زیادی در بستر وب به وجود آورید زیرا برای موفقیت یک کسب و کار در دنیای دیجیتال امروزی مهم می باشد.

اگر می خواهید کسب وکار خود را راه اندازی کنید ما به شما کمک می کنیم تا یک وب سایت بهینه داشته باشید و آن را برای موتورهای جستجو بهینه می کنیم همچنین سئوی سایت شما را نیز بر عهده میگیریم و به وسیله ی تبلیغات نیز رنک سایت شما را افزایش می دهیم. با ما در تماس باشید.

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی (۹ اشتباه رایج )
اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی (۹ اشتباه رایج )

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و روی آوردن مردم به استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش خدمات و محصولات خود جزو شیوه های بازاریابی قرار گرفته اند. اما در این بین اشتباهاتی رخ می دهد که بهتر است بدانید تا از آنها دوری کنید.

ویژگی هایی که شبکه های اجتماعی دارن رایگان بودن و همه گیریشان می باشد امروزه اکثریت مردم بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی هستند که بهترین زمان برای فروش خدمات و محصولات شماست. اما زمانی که درست استفاده نشود می تواند باعث آسیب رسیدن به کسب و کار شما شود .

حال در ادامه به بررسی برخی از این اشتباهات می پردازیم تا شما آنها را انجام ندهید.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

۱.۱ داشتن پروفایل های متعدد به صورت همزمان در شبکه های اجتماعی متعدد

۱.۲ ارسال مطالب مشابه در شبکه های اجتماعی

۱.۳ ارسال مطالب زیاد در بازه زمانی کوتاه

۱.۴ تاکید بیش از حد بر فروش

۱.۵ خسته کننده و بدون هیجان

۱.۶ افزایش مخاطب و فالوئر به هر روش

۱.۷ زمان بندی نامناسب در انتشار محتوا

۱.۸ استفاده از هشتگ های نامرتبط

۱.۹ عدم بروزرسانی شبکه های اجتماعی

اشتباهات رایج در مدیریت شبکه های اجتماعی :

داشتن پروفایل های متعدد به صورت همزمان در شبکه های اجتماعی متعدد :

شبکه های اجتماعی گوناگون کاربری های مختلفی نیز دارند مثلا کسب و کارهایی که عکس محور می باشند بهتر است از شبکه های اجتماعی فیسبوک ، پینترست و اینستاگرام استفاده شود. یا اگر کسب و کاری دارید که به افراد حرفه ای نیاز دارید لینکدین برای شما بهترین گزینه می باشد.

حال بیایید بر اساس شغل و حرفه ای که دارید به جای تمرکز روی تمام شبکه های اجتماعی روی تعداد کمی از آنها تمرکز کنید و بیشتر وقت خود را برای مدیریت آنها بگذارید تا از این طریق نتیجه بهتری بدست آورید.

حتی می توانید بسنجید که کاربران مخاطب شما بیشتر در چه زمینه ای فعالیت می کنند سپس تمام انرژی خود را بر روی آن بگذارید و محتوای با کیفیت تولید کنید تا به بهترین نتیجه دست یابید.

ارسال مطالب مشابه در شبکه های اجتماعی :

اشتباهات رایج شبکه های اجتماعیاز ارسال مطالب مشابه در شبکه های اجتماعی پرهیز کنید و سعی کنید از مطالبی استفاده کنید که برای مخاطب تازگی دارد. به طور مداوم مطالب جذاب و خلاقانه ارسال کنید تا کاربران بیشتری از صفحه شما دیدن کنند. می توانید حتی از رقیبانتان نیز ایده بگیرید و از روی آنها ایده برداری کنید اما هیچگاه کپی نکنید و مطالب تکراری ارسال نکنید زیرا باعث می شود مخاطبان را از دست بدهید.

ارسال مطالب زیاد در بازه زمانی کوتاه :

اگر در یک بازه زمانی کوتاه مطالب زیادی ارسال می کنید و نارضایتی مخاطبان را می بینید باید سریعا از این کار دست بکشید. زیرا این کار باعث می شود تا بازدیدکنندگان به راحتی از روی مطالب شما رد شوند و به آن توجه نکنند و یا بدتر از آن ممکن است شما را آنفالو کنند.

شما باید برای حل این مشکل از نرم افزارهایی استفاده کنید که به صورت زمانبندی شده مطالب را ارسال می کنند . زمان ارسال پست یکی از مهم ترین عوامل رشد کسب و کار شما می باشد.

تاکید بیش از حد بر فروش :

اگر در محتوای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود دائما به فکر فروش محصولتان باشید یا بخواهید مدام آن را به مخاطب بفهمانید باعث آزار او می شوید و منجر به این می شوید که مخاطب دیگر شما را دنبال نکند. برای رفع این مشکل باید با مخاطبان خود رابطه کاربری مناسبی برقرار کنید . صفحات شما در شبکه های اجتماعی می تواند با یک روند غیر مستقیم به تعداد مخاطبان شما اضافه کند و این مخاطبان زمانی که نیاز پیدا کردند از خدمات شما بهره ببرند.مقاله پیشنهادی : چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟خسته کننده و بدون هیجان :

شما نباید فقط محتوایی تولید کنید که مربوط به کسب و کارتان است. تولید محتوای بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیاز به متخصص دارد و باید طوری انجام شود که بتواند با همان محتوا مخاطب را به سمت خود جذب کند. در اصل باید محتوایی تولید شود که مناسب تمام سلایق هاست.

افزایش مخاطب و فالوئر به هر روش :

تعداد مخاطبان صفحات مجازی شما نشان دهنده موفقیت شما نیست. زیرا در ابتدای کار منطقی نیست که شما مخاطبان زیادی داشته باشید و حجم زیادی از لایک و کامنت را جمع کنید. پس هیچگاه روش های میانبر را برای افزایش فالوئر انتخاب نکنید زیرا نه تنها موثر نیست بلکه حتی می تواند مخرب نیز باشد.

زمان بندی نامناسب در انتشار محتوا :

محتواهایی که به عنوان پست در صفحه های شما قرار میگیرند باید طبق یک زمانبندی دقیق و استاندارد منتشر شوند. انتشار محتواها نباید خیلی نزدیک بهم باشد و مخاطب را زده کند و نباید فاصله های زیادی داشته باشد که از ذهن مخاطب برود.

استفاده از هشتگ های نامرتبط :

استفاده از هشتگ مناسباگر می خواهید در معرض دید قرار بگیرید باید از هشتگ های پر بازدید استفاده کنید . با این کار برند شما دیده خواهد شد اما اگر اشتباهی کنید نیز همه باخبر می شوند. اگر از هشتگ های نامرتبط و اشتباه استفاده کنید ممکن است برند شما را به خطر بیاندازد.

عدم بروزرسانی شبکه های اجتماعی :

اکثر ما فکر میکنیم که داشتن یک پروفایل خوب و یک متن درباره ما عالی می تواند تمام مشکلات را حل کند اما باید بدانید بروز رسانی یکی از مهم ترین عامل های موفقیت است شما باید سعی کنید به صورت مدام مطالب جدید اضافه کنید و این کار را روزانه انجام دهید تا به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید. همچنین مطالبی که ارسال کرده اید را آنالیز کنید تا متوجه شوید چه مطالبی را بیشتر دوست داشته اند تا بیشتر روی آنها کار کنید.

کلام آخر :

در بالا به برخی از مواردی که جزو اشتباهات رایج هستند اشاره شد . شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد و ارسال صحیح مطالب و به روزرسانی مداوم تجارت خود را گسترش دهید و به رشد آن کمک کنید.

کافیست در این میان از یک متخصص کمک بگیرید تا اشتباهاتی که آنها انجام داده اند را دیگر شما انجام ندهید و او مدیریت تمام شبکه ها را در دست بگیرد و شما را به نتیجه مطلوبی برساند.

شما می توانید برای رونق کسب و کار خود در این روزگاری که همه دنبال فروش و خرید اینترنتی هستند کسب و کار خود را راه اندازی کنید می توانید سایت خود را طراحی کنید و سئوی آن را انجام دهید تا در موتورهای جستجو نمایش داده شوید. ما به شما در راه اندازی کسب و کارتان کمکتان می کنیم . با ما همراه باشید و از متخصصان ما مشاوره بگیرید.