۱۰۰ ایده برای پولدار شدن

پولدار شدن نه کار آسان، و نه کار سختی است. هیچ وقت برای پولدار شدن خیلی زود و یا خیلی دیر نیست. شاید به تازگی از یک بحران مالی بیرون آمده باشید، و شاید هم به تازگی کسب و کار جدیدتان را شروع کرده باشید. در هرحال، داشتن یک برنامه ذهنی منظم و منسجم به شما در پیمودن راه ثروتمند شدن کمک خواهد کرد.

بااین‌حال، پولدار شدن هرگز چنین آسان نیست که فرمول ثابتی و تضمین‌شده‌ای داشته باشد. ولی چیزی که ثابت‌شده است و تمام افراد موفق به آن ایمان‌دارند، داشتن برنامه و پشتکار مناسب است. صرف اینکه خود را فردی ثروتمند تصور کنید و در درس گروهی‌های راه‌ها و فنون سرمایه‌داری شرکت کنید، هرگز شمارا در مسیر پولدار شدن قرار نخواهد داد. همان‌طور که گفته شد، هیچ فرمول ثابتی برای ثروتمند شدن وجود ندارد، ولی چند توصیه کلی را می‌توان مطرح کرد که توجه به آن‌ها می‌تواند شمارا دررسیدن به هدفتان کمک کند.

آیا سرمایه کمی دارید و نمی‌دانید چه‌کاری با آن راه‌اندازی کنید؟ به دنبال ایده‌هایی برای راه اندازی کسب وکار با سرمایه‌ی کمی گردید؟ پس با ما در این مطلب همراه باشید چراکه خبرهای بسیار خوبی بر ای‌تان داریم. درواقع می‌خواهیم ۱۰۰ ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار با سرمایه کم به شما معرفی کنیم.

فرصت‌های کسب‌وکار بسیاری وجود دارند که برای شروع به هزینه‌ی کمی نیاز دارند یا حتی ممکن است به هیچ هزینه‌ای نیاز نداشته! بله درست شنیدید! ولی در عوض باید زمان و تلاش زیادی خرج آن کنید چراکه در این دسته از مشاغل سرمایه شما در اصل صبر و صرف زمان کافی به ثمر نشستن نتیجه‌ی دلخواه. علاوه بر این، بسیاری از فرصت‌های کسب‌وکار کوچک بر مجموعه مهارت‌های شما استوار هستند، ازجمله مهارت‌های کامپیوتری.در این مطلب 100 مورد از ایده‌های کسب و کار کوچک را مطرح می‌کنیم و به‌اختصار در مورد کم‌هزینه بودن آن‌ها صحبت می‌کنیم.

100 ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار با سرمایه کم

1. مشاور کسب و کار

صاحبان کسب و کار‌ها را در تمام جنبه‌های کسب و کاری‌شان مشورت دهید و پشتیبانی کنید. این ایده‌ی بسیار گسترده‌ای است و از مشاور سئو (بهینه‌ساز موتورهای جستجو) تا مشاور مدیریت را پوشش می‌دهد. تجربه‌های‌تان به جای شما صحبت می‌کنند و فرایند بازاریابی و دستیابی به مشتریان نیز به صورت شبکه‌ای (دهان به دهان و فرد به فرد) انجام می‌شود.

2.مدیریت شبکه‌های اجتماعی

درواقع ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی …..! خودتان متوجه منظورم شدید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب‌وکارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب‌وکارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی خوب و به‌روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، لاین، پریسکوپ و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.

3.طراحی گرافیکی

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب‌وکارشان به دنبال لوگو، طراح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. به دنبال سایت‌هایی حرفه‌ای باشید تا بتوانید کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید و حلقه‌ی مشتریانتان را گسترش دهید.

4.اختراع

درگذشته مخترع بودن یک هدف دست‌نیافتنی بود، و گاهأ افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده می‌کردند. ولی دیگر این‌چنین نیست! با پلتفرم‌هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران،‌ تأمین سرمایه‌ی مالی برای ایده‌ها و اختراع‌ها ممکن است. مزیت این مدل این است که اگر از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌دهنده‌ی موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ی شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح‌ریزی کنید.

5. آموزش خصوصی

برخی آدم‌ها عاشق یاد دادن هستند؛ آن‌ها واقعا از کمک به دیگران برای یادگیری مسائل مختلف لذت می‌برند. اگر شما هم از همین دسته آدم‌ها هستید، باید از این علاقه‌تان پول بسازید! صنعت آموزش بسیار عظیم است و نرم‌افزارهای بسیاری نیز در این صنعت وجود دارند که می‌توانند در تبدیل مهارت‌های‌ آموزشی‌تان به پول، کمک‌تان کنند.

6.فروش اجناس دست‌دوم

عموماً در بازارهای محلی مانند جمعه‌بازارها و سمساری‌ها و هرجای دیگری، می‌توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید. شما ارزش واقعی آن‌ها را درمی‌یابید و آن‌ها را در فهرست اقلام فروشی قرار می‌دهید. سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور بازار خوبی برای ارائه‌ی کالاها هستند. این ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار با سرمایه کم عالی است.

7.دستیار انجام امور فردی

برای افرادی که آن‌قدر سرشان شلوغ است که برای برخی کارها وقت ندارند این سرویس یک ایده‌ی بسیار مناسب است. از طرف دیگر این ایده برای کسانی که مشتاق کمک کردن به دیگران هستند نیز عالی است. هرچند تنها هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ، بازاریابی از طریق کارت ویزیت، و دیگر قالب‌های تبلیغات را شامل می‌شود، تنها هزینه‌ی تکرارشونده در این مسیر عبارت است از پر نگه‌داشتن باک بنزین ماشینتان. نیازی به گفتن ندارد که این کار هیچ‌گونه هزینه‌ای ندارد و برای پس‌انداز کردن پول برای روز مبادا عالی است.

8.موسیقی‌دان

این ایده به آنچه در ذهن شماست شباهتی ندارد. ما درباره‌ی این صحبت نمی‌کنیم که ستاره‌ی موسیقی بشوید،‌بلکه فقط قرار است چرخ زندگی‌تان را از این طریق بچرخانید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب‌وکارها. اگر این مهارت را داشته باشید مطمئن باشید می‌توانید از این طریق امرارمعاش کنید. با نرم‌افزارهایی مانند Reaper (که بسیار ارزان است) می‌توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته باشید.

9. آموزش آنلاین

اگر در یک حوزه‌ی خاص دارای تخصص هستید، می‌توانید دوره‌های آموزش آنلاین برگزار کنید و از شرکت‌کننده‌های این دوره‌ها پول بگیرید. برخی از شرکت‌ها و سایت‌ها وجود دارند که فضایی برای انتشار و بازاریابی دوره‌های آموزشی در اینترنت برایتان فراهم می‌کنند.

10. مشاور فنی

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه موردتقاضا است. درنتیجه، یک‌راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش‌هایی بر مبنای برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب‌رجوع بدهد. بنابراین، بهترین راه برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ در این ایده این است که هم برنامه را در اختیار داشته باشید و هم برنامه‌های مرتبط با آن را، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می‌توانم” درست کنید. به‌علاوه، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت به این کار اختصاص دهید که تمامی فعالیت‌های انجام‌شده در آن قابل‌دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه‌ی راه‌اندازی وب‌سایت را نیز در هزینه‌های اولیه‌ی استارت‌آپ‌تان لحاظ کنید. درنهایت، در این راستا، خدمات‌رسانی اینترنتی/ تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

مشاور فنی

11.پیاده‌سازی فایلهای صوتی

پیاده‌سازی درواقع به کسی می‌گویند که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می‌کند. این کار به نظر روبه‌زوال می‌آید، ولی حقیقت این است که به خاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. درواقع کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان نیاز دارند فایل‌های ویدیویی‌شان به نوشتار تبدیل شوند تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آن‌ها بهره بگیرند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو شوند.به‌علاوه، شما سفارشتان را از کسانی می‌گیرید که صرفاً می‌خواهند فایل‌های آن‌ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند.

12.تعمیر کامپیوتر

تعمیر کردن کامپیوتر در محل همچنان یک نیاز قطعی است. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل‌های به‌اشتباه حذف‌شده‌شان را بازگرداند، یا قطعه‌ای را در کامپیوترشان تعویض کند. حاضر شدن در محل، ازجمله تسهیلاتی است که می‌توانید بابت آن هزینه دریافت کنید. یک‌راه دیگر برای متمایز کردن خدمات‌رسانی‌تان این است که خدمات امنیت داده‌ها نیز برای پشتیبانی از مشتریانتان فراهم کنید، ازجمله رمزنگاری هارددیسک و امنیت شبکه‌های بی‌سیم.

13.برنامه‌ریز مراسمات

برنامه‌ریزی مراسمات نیز یک کسب‌وکار کم‌هزینه است که علاوه بر کم‌هزینه بودن هم پردرآمد است و هم بسیار جذاب. به‌طورکلی، تنها چیزی که برای انجام این کار لازم است (به‌غیراز هزینه‌ی اینترنت)، نظم و توجه به جزئیات است. علاوه بر هزینه‌های مرتبط با اینترنت که در هزینه‌ی استارت‌آپ اعمال می‌شوند، ممکن است نیاز باشد تا برنامه‌ریز مراسمات خریدهای اضافی مربوط به برنامه‌ریزی مراسم را انجام دهد؛ یکی از این خریدها عبارت است از خرید یک خط تلفن اختصاصی.

14.مترجم

مانند تولیدکننده‌ی محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می‌خواهند از یک‌زبان به یک‌زبان کاملاً متفاوت برگردانده شود. درحالی‌که این مهارت اساساً مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد، هزینه‌ی اولیه‌ی استارت آپ شامل هزینه‌ی اینترنت/ تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است. به‌علاوه، مخارج بازاریابی نیز می‌تواند در هزینه‌های استارت‌آپ اعمال شود. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که: اگر شما در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به‌هیچ‌عنوان سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند “ مترجم گوگل” می‌توانید این کار را به‌درستی انجام دهید.باوجوداینکه مترجم گوگل بی‌نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی‌دهد.

15.ستاره‌ی یوتیوب

لازم نیست که شما یک ستاره باشید! چراکه با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب‌وکاری راه‌اندازی. شما یک‌شبه میلیونر نخواهید شد، ولی با مخاطب ‌یابی قطعاً می‌توانید مبلغ قابل قبولی به‌واسطه‌ی شهرت تازه به‌دست‌آمده‌‌تان به دست آورید.

16.عکاسی

مهمانی‌ها، عروسی‌ها، جشن‌های تولد، زوج‌های جوان و غیره و غیره، همگی می‌توانند جزء مشتریان بالقوه‌ی خدمات عکاسی باشند. اگر یک دوربین دیجیتال باکیفیت، و کمی استعداد و مهارت در عکاسی داشته باشید، می‌توانید پول خوبی در بیاورید. اگر قیمت‌تان زیر قیمت آتلیه‌ها و عکاسی‌ها باشد، و بتوانید اعتماد افراد مختلف را به دست بیاورید، مشتریان دائمی خواهید داشت. از طریق شبکه‌های اجتماعی بازاریابی کنید و اجازه دهید کارهای‌تان با مشتری‌ها حرف بزنند … و البته از آن‌ها بخواهید شما را به دوستان / خانواده / همکاران معرفی کنند.

17.نگهداری از کودکان

بسیاری از افراد چندشغلی هستند یا هر دو والدین کار می‌کنند. حتی  اگر بحث کار کردن والدین هم درمیان نباشد، باز هم ممکن است والدین بخواهند یک‌شب را دونفری به رستوران یا گردش بروند. دراین‌جاست که پرستار کودک وارد صحنه می‌شود. شما می توانید گواهی عدم سوء پیشینه هم بگیرید و قابل اعتماد بودن‌تان را به آن‌ها اثبات کنید و تصمیم‌گیری را به والدین بسپارید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

18.تولید محتوا

فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. در واقع یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای تولید محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی است. تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، چراکه تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد. به‌هرحال، جدا از این‌ها، تنها چیزی که برای تولید محتوا نیاز دارید زمان است.

19.خدمات جابجایی

اگر راهی برای جابجایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس می‌توانید یک نامه‌رسان باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را حتما امتحان کنید.

20.نگهداری از حیوانات خانگی

همانطور که می دانید باور مردم درباره‌ی نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به ۶۰ سال پیش تغییر کرده است. امروزه افراد حیوانات خانگی‌ خود را عضوی از خانواده می‌دانند و همان رفتاری که با اعضای خانواده دارند در مورد آن‌ها نیز انجام می‌دهند. برخی از افرادی که حیوان خانگی دارند و سرکار می روند و مشغولیت زیادی دارند تمایل دارند که کسی از عزیزان‌شان مواظبت کند.

21. دستیار انجام امور مجازی

استفاده از سرویسی مانند دستیار مجازی پونیشا به شما اجازه می‌دهد تا دستیار دیگران باشید. پروفایل شخصی‌تان را در این سایت همراه با وظایفی که به‌خوبی می‌توانید انجام دهید ارسال می‌کنید و افراد می‌توانند برای انجام آن وظایف مشخص شده، شما را در اختیار بگیرند.

22. خدمات خشکشویی و لباسشویی

به مجتمع‌های مسکونی بروید و تراکت‌تان را پخش کنید. معمولا بسیاری از ساکنین نواحی پر تراکم و مجتمع‌های مسکونی وقت رسیدگی به امور شستشوی البسه‌ و ملحفه‌های‌شان را ندارند یا ترجیح می‌دهند برخی لباس‌های‌شان را با ماشین‌های خانگی‌شان نشویند. هم‌چنین می‌توانید با سایر مراکز خشکشویی محله‌ها مشارکت کنید و به سادگی خدمات تحویل لباس‌های شسته شده به در منزل مشتریان‌شان را بر عهده بگیرید.

23. سخنران انگیزشی

داستان جالبی برای تعریف کردن دارید؟ یا موضوعی هست که حسابی به وجدتان می‌آورد؟ در پیغام‌رساندن به سخت‌ترین آدم‌ها مهارت دارید؟ اگر در برابر جمعی از مردم قرار گرفتن شما را نمی‌ترساند پس این کار مختص شماست. برای این‌که یک سخنران انگیزشی باشید، داشتن فالوور در شبکه‌های اجتماعی و ارسال ویدیو از خودتان، روش فوق‌العاده‌ای است تا بتوانید خودتان را پیش از طی کردن مسیر سخنرانی، به مردم بشناسانید.

24.شرکت حمل و نقل

اگر توانایی لازم برای انجام کارهای سخت را دارید، تأسیس یک شرکت حمل و نقل گزینه‌ی مناسبی است. می‌توانید برای اجتناب از پرداخت هزینه‌ای گزاف برای خرید کامیون، یک کامیون اجاره کنید تا زمانی‌که سرمایه کافی را برای خرید کامیون داشته‌باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم مناسب است.

مربی موسیقی

25. مربی موسیقی

یاد دادن موسیقی به دیگران بهترین هدیه ای است که می‌توانید به آن‌ها بدهید. در ابتدا می‌توانید یک آلت موسیقی را برای چند جلسه‌ی اول، به‌صورت کاملا رایگان به افراد آموزش بدهید تا بازارتان را به‌دست آورید و سپس آن را گسترش دهید. هزینه‌ی ایاب و ذهاب معمولا شامل هزینه‌ی نگهداری خودرو و هزینه‌ی بنزین است، هرچند می‌توانید به جای این‌کار از خطوط اتوبوس و حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا پیاده‌روی کنید. درنهایت، یکی از بهترین روش‌ها برای به حداقل رساندن هزینه‌ی استارت‌آپ این است که با آلت موسیقی مشتریان‌تان به آن‌ها آموزش دهید، نه وسیله‌ی خودتان.

26. سرآشپز شخصی

اساسا این کار شبیه همان کترینگ است، ولی در ابعاد کم‌تر. آدم‌های پولداری که بین ما زندگی می‌کنند، به داشتن سرآشپز شخصی علاقه دارند؛ یعنی کسی که دم دست‌شان باشد و صبح و ظهر و شب برای‌شان غذا بپزد. البته، از آن‌جا که این کار ترکیبی از کترینگ و نگهداری از منزل است، قوانین یکسانی بر اخذ مجوزهای آن اعمال می‌شود.

27.مربی شخصی

با چندین گواهینامه و کمی زمان، می‌توانید علاقه‌تان به خوش‌تیپ بودن را به زندگی روزانه‌تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی‌شان کمک کنید و چند فن مناسب به آن‌ها یاد بدهید که باعث آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

28. تعمیرکار تلفن همراه و تبلت

معمولا این‌ کارها در یک مغازه صورت می گیرد، ولی شما می‌توانید به‌صورت سیار این کار را انجام دهید، به‌ویژه اگر از سرویس‌هایی مانند دیجی دکی استفاده کنید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر هزینه‌ی تعمیر یک گوشی تلفن از هزینه‌ی جایگزین کردن آن با یک گوشی دیگر بیشتر باشد، مردم گوشی‌های‌شان را عوض می‌کنند: ولی باید بدانند که سخت در اشتباه هستند. گوشی‌ها اطلاعات واقعا مهمی را در خود جای داده‌اند، از این رو مردم مایل هستند پول بیشتری برای بازگردانی داده‌های‌شان بپردازند. امروزه گوشی‌ها داده‌هایی مانند عکس در خود دارند که هر کسی از فضای ابری برای ذخیره‌ی آن‌ها استفاده نمی‌کند.

29.عکاس

علیرغم این‌که گوشی‌های موبایل دوربین‌های فوق‌العاده‌ای دارند، ولی هیچ‌ وقت نمی توانند جای یک دوربین DSLR خوب را بگیرند. مردم این موضوع را می‌دانند و برای عکاسان ماهری که لحظات زندگی آن‌ها را به زیبایی ثبت می‌کنند،‌ارزش بسیاری قائل هستند.

30.نماینده معاملات املاک

تنها با در دست داشتن مجوزهای مناسب و پیدا کردن افرادی که به‌دنبال خرید یا فروش هستند، می‌توانند به کسب و کار املاک و مستغلات وارد شوند. خانواده و دوستان‌تان نقش مهمی در بازاریابی کلامی برای‌ شما دارند. فراموش نکنید، نماینده‌ی املاک غالبا لوازم مورد نیاز افراد برای اجاره (اجاره دادن یا اجاره کردن) را نیز فراهم می‌کند.

31.راننده اسنپ، تپ۳۰ یا کارپینو شوید

تنها با در اختیار داشتن خودرو، گوشی هوشمند و حضور در شهری مناسب که به خوبی به آن شهر آشنایی دارید، می‌توانید راننده‌ی تاکسی اینترنتی شوید. اگر با این شرکت‌ها آشنایی کاملی ندارید مطلب ۱۰ دلیل که چرا اسنپ و تپسی بهتر از تاکسی و آژانس هستند را بخوانید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را حتما امتحان کنید.

32.اپراتور دستگاه‌های فروش خودکار

بله، درست است، هزینه‌ها به‌خاطر نیاز به کارت‌خوان در دستگاه‌های فروش خودکار در حال افزایش است. ولی این امر به‌این معنی نیست که یک فرد علاقه‌مند نمی‌تواند این کسب و کار را به رونق بیاندازد. هنوز هم دستگاه‌هایی که با پول نقد یا سکه کار می‌کنند یک کسب و کار خوب محسوب می‌شوند، فقط دیگر آن سوددهی سابق را ندارند. برای شروع دستگاه‌تان را در مکانی قرار دهید که همیشه یک مشتری دست‌به‌نقد وجود دارد، مانند خشکشویی، سالن‌های غذاخوری کوچک و جمعه‌بازارها. بپرسید که آیا صاحب آن محل نیز از عایدی شما سهم می‌خواهد یا نه.

33.کاهنده‌ی هزینه کسب و کار

بسیاری از ایده‌هایی که در این‌جا وجود دارند همچنان هزینه‌بر هستند. نرم‌افزار یک هزینه‌ی متداول و اجتناب‌ناپذیر است. ولی نباید معامله را به‌خاطر خرید یک نرم‌افزار به هم زد. نرم‌افزارهای رایگان بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. ازجمله:

نرم افزارهای واژه‌پرداز و صفحه گسترده: Open Office
– حسابداری: GNUCash‌ یا Wave Accounting
– طراحی گرافیکی: GIMP
– ایمیل: Gmail
– ذخیره‌ی ابری: Google Drive یا Dropbox
– ردیابی زمانی: Toggl

در این مقاله سعی کردیم به شما عزیزان بگوییم که فرصت‌های کسب و کاری متعددی وجود دارند که پول زیادی برای شروع نمی‌خواهند. بسیاری از نمونه‌های فوق تنها به هزینه‌ی ایاب و ذهاب و خدمات اینترنت/ تلفن نیاز دارند. بسیاری از کسب و کارها نیز هیچ هزینه‌ای ندارند و هر شکل بازاریابی می‌تواند یک ویژگی مثبت برای آن‌ها تلقی شود. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

34.آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه رانندگی یک کسب و کار  پررونق است چراکه روزبه روز به تعداد اتومبیل‌ها افزوده می‌شود و افراد بیش‌تری می‌خواهند رانندگی یاد بگیرند. برای شروع این کسب و کار، به تعدادی اتومبیل و تیم مجربی از رانندگان نیاز دارید که بتوانند رانندگی را آموزش بدهند

35.نگهداری از کودکان

امروزه ما در کلان‌شهرها می‌توانیم زنان شاغل بسیاری را ببینیم که در اغلب موارد هماهنگ کردن کار با بچه‌ها برای آن‌ها کار دشواری است. اگر در یک کلان‌شهر، خدمات نگهداری از کودکان را آغاز کنید قطعا موفق خواهید شد.

36.ایده کسب و کار شرکت پیک

خدمات پیک‌رسانی یک کسب و کار قدیمی می باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال قیمت‌های بهتر حمل‌ونقل و ارسال زمان‌بندی شده هستند. اگر از پس آن برمی‌آیید این کسب و کار برای شما بهترین گزینه است.

37.خدمات هم‌سفری

هم‌سفری به معنی سوار شدن چند نفر در یک ماشین برای حرکت به سوی مقصدی مشابه است. با این کار هزینه‌ی سوخت تقسیم می‌شود و به این ترتیب در مخارج افراد صرفه‌جویی خواهد شد. درحالی که کارمندان و بچه‌های مدرسه‌ای به صورت غیررسمی همین کار را می‌کنند، لازم است این کار به صورت رسمی هم انجام شود. می توانید با شناسایی مشتریان بالقوه، ارتباط دادن آن‌ها با یکدیگر و گرفتن مبلغی بخاطر راحتی این سرویس، کار را شروع کنید.

38.مشاوره‌ی سبز

آینده به فناوری‌های سبز وابسته است و هر روز کسب و کارهای بسیاری به سوی سبز شدن می‌روند. اگر مهارت و دانش ذخیره‌ی انرژی را دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

ایده کسب و کار بوتیک

39.ایده کسب و کار بوتیک

بوتیک یک ایده‌ی همیشه پررونق و خوب است. چیزی که نیاز دارید یک مکان تجاری خوب و طیفی از محصولات مطابق با سلیقه‌ی فعلی بازار است.

40.فروشگاه سبز

همان‌طور که افراد بیش تر و بیش‌تری از چگونگی آسیب دیدن زمین به دست انسان آگاه می‌شوند، به سمت محصولاتی گرایش پیدا می‌کنند که به محیط زیست آسیب نرساند. یک فروشگاه سبز، و ترجیح آنلاین راه‌اندازی کنید، زیرا دسترسی به چنین محصولاتی همیشه ساده نیست. این کار می‌تواند هم مشکل‌گشا و هم ایده‌ی خوبی برای کسب درآمد باشد.

41. مراقبت از حیوانات خانگی

اگر عاشق حیوانات هستید این کسب و کار برای شما بهترین گزینه است. آن‌چه شما برای این کسب و کار نیاز دارید، افراد ثروتمندی است که حیوانات خانگی دارند اما قادر به مراقبت از  آن‌ها نیستند. می‌توانید برای نگهداری از حیوان خانگی‌شان پول بگیرید. این ایده در مناطق شهری بسیار خوب است.

42.دکوراسیون داخلی

این یک ایده‌ی کسب و کار قدیمی و همیشه سبز است. این کسب وکار نیازمند مهارت ویژه و خلاقیت و نیرویی متقاعدکننده است

43.ایده کسب و کار خدمات باغبانی

ارائه‌ی خدمات باغبانی به نظر ایده‌ی عجیبی می آید اما امروزه شرکت‌های بسیاری، خدمات باغبانی خوب ارائه می‌کنند. این کسب وکار پا به پای کسب و کار املاک در حال رونق یافتن است.

44.نیازمندی‌های محلی

در کسب و کار تبلیغات نیازمندی‌های محلی، باید از اشخاص یا صاحبان کسب و کار تبلیغات بگیرید و به صورت آنلاین یا در مجلات و روزنامه‌ها منتشر کنید.کسب و کار نیازمندی‌های محلی همواره موفق است زیرا تبلیغات و بازاریابی فعالیت‌های مهمی برای هر کسب و کار هستند و افراد حاضر هستند برای آن پول خرج  کنند.

45. خدمات دی‌جی

خدمات دیسک‌جوکی (دی‌جی) یک ایده‌ی کسب و کار پاره‌وقت به حساب می آید. چرا که افراد در مناسبت‌های مختلف به دنبال دی‌جی هستند. اگر در موسیقی مهارت داشته باشید می توانید در این کسب و کار موفق شوید.

46.مشاور املاک

بسیاری از افراد به دنبال یک خانه‌ی خوب برای زندگی هستند. یا خانه می خرند یا آن را رهن می‌کنند، در هر صورت به یک مشاور املاک نیاز دارند، بنابراین راه‌اندازی آژانس املاک هم ایده‌ی خوبی است.

47.ایده کسب و کار تجهیزات آتش‌نشانی

در حال حاضر نگهداری تجهیزات آتش‌نشانی مانند یک کپسول آتش‌نشانی و سیستم اعلام حریق، در ساختمان‌ها امری ضروری است. همین امر موجب راه‌اندازی فروشگاه لوازم آتش‌نشانی می‌شود.

.48 آژانس مسافرتی

راه‌اندازی یک آژانس مسافرتی ایده‌ی کسب و کار بسیار مناسبی است. آدم‌ها می-خواهند آرامش کسب کنند و آزادانه از تعطیلات‌شان لذت ببرند. دلشان  نمی‌خواهد نگران بلیط، رزرو هتل، و چیزهای دیگر باشند. آن‌ها حاضرند پول خوبی به یک آژانس مسافرتی بدهند که همه ی این کارها را برایشان انجام دهد.

49.مشاوره‌ی مرکز داده

این ایده‌ی کسب و کار به فناوری اطلاعات مربوط است. نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ای در ساخت یک مرکز داده است. اگر در این حوزه مهارت دارید می‌توانید یک کسب و کار مشاوره‌ی مرکز داده را راه‌اندازی کنید.

50. ایده کسب و کار راهنمای شغلی

به دلیل وجود گزینه‌های متعدد شغلی، اغلب والدین یا دانش‌آموزان سردرگم می‌شوند و به دنبال مشاوره‌ی حرفه‌ای هستند. می‌توانید با دریافت مبلغی به آن‌ها کمک کنید.

51. رزومه نویسی

رزومه سند مهمی برای به دست آوردن یک شغل است. اغلب افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند. اگر در رزومه‌نویسی مهارت دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

52. کلوپ سلامتی

بسیاری از افراد معتقدند ”سلامتی ثروت“ است و به همین دلیل از سلامتی‌شان به خوبی استفاده می‌کنند. این افراد برای ورزش روزانه ترجیح می‌دهند به باشگاه ورزشی یا کلوپ سلامتی بروند. راه‌اندازی یک کلوپ سلامتی در منطقه‌ی پولدارنشین می‌تواند شما را بسیار موفق کند.

53. خدمات برنامه‌ریزی مالی

در کسب و کار برنامه‌ریزی مالی، باید درباره‌ی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی به مشتری مشاوره بدهید. توصیه می‌کنیم پیش از شروع این کسب و کار، گواهی برنامه‌ریزی مالی بگیرید.

54. صنعت آکواریوم

نگهداری یک مخزن یا آکواریوم ماهی در خانه بسیار خوب است. آکواریوم تجربه ای آرامش‌بخش و خوشایند است. می-توانید باز کردن فروشگاه آکواریوم، کسب و کار خود را شروع کنید.

فروشگاه اسباب‌بازی

55.فروشگاه اسباب‌بازی

همانطور که می دانید بچه‌ها به اسباب بازی علاقه دارند. شما می‌توانید یک فروشگاه اسباب‌بازی کوچک در منطقه‌ی خودتان راه اندازی کنید و در فروشگاه‌تان اسباب بازی‌های رویایی نگهدارید.

56.خدمات الکتریکی

اغلب افراد برای رفع نیازهای خانه یا کارشان، به دنبال خدمات الکتریکی هستند. اگر دانش این حوزه را دارید می‌توانید با ارائه‌ی خدمات الکتریکی، کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

57. ایده کسب و کار درمان زیبایی و اسپا

اگر می‌خواهید کار جدیدی داشته باشید، می‌توانید به راه‌اندازی درمان زیبایی و اسپا فکر کنید. افراد سطح بالا همیشه به دنبال خدمات درمان زیبایی و اسپای خوب هستند.

58. فروشگاه کتاب آموزشی

دانش آموزان و عاشقان کتاب همیشه دنبال کتاب هستند. این می تواند نقطه‌ی شروع یک کتابفروشی باشد. این کسب و کار همیشه پررونق است زیرا  آموزش هیچ وقت کساد نمی‌شود.

59.خدمات کترینگ

اغلب افراد برای مناسبت‌های مختلف خود به دنبال خدمات کترینگ هستند. اگر در مدیریت و ارائه‌ی غذای سالم و خوشمزه مهارت دارید  در این کسب و کار موفق خواهید شد.

60. سالن بازی

بچه‌ها معمولا به دنبال یک محل بازی یا ایستگاه بازی هستند. می‌توانید سالن بازی خود را راه اندازی که فقط به چند ایستگاه بازی و ایکس‌باکس نیاز دارید.

61.ایده کسب و کار مشاور سئو

با افزایش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب‌سایتی برای بهینه سازی وبسایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.

62. فروشگاه مواد لبنی یا شیر

را‌ه‌اندازی یک لبنیاتی، ایده‌ای قدیمی اما موثر برای کسب و کار به حساب می آید. پیش از شروع این کار باید مطمئن شوید در منطقه‌ی شما فروشگاه مواد لبنی دیگری  وجود نداشته باشد.

63. شیرینی‌فروشی

شیرینی‌فروشی یک ایده‌ی کسب و کار دیگر است. اغلب افراد برای فستیوال‌ها و مناسبت های مختلف به دنبال شیرینی هستند. می‌توانید با راه‌اندازی یک  شیرینی-فروشی نیاز آن‌ها را برطرف کنید.

64.کارواش

یک ماشین تمیز بهتر به نظر می‌رسد. آدم‌ها دوست دارند یک خودروی تمیز سوار شوند و حاضر هستند که برای شستشوی آن هزینه کنند و به همین خاطر تعداد کارواش‌ها رو به افزایش است.

65.خدمات تنظیم فرمان و باد لاستیک خودرو

تنظیم فرمان و باد لاستیک‌ها برای هدایت بهتر فرمان ماشین و عمر طولانی‌تر تایرها امری مهم است. خودروها پس از هر ۵۰۰۰ کیلومتر به تنظیم فرمان و باد لاستیک نیاز دارند پس شروع این کسب و کار ایده‌ی خوبی است.

خدمات تنظیم فرمان و باد لاستیک خودرو

66.فروش باتری و جای شارژ

امروزه تقریبا همه‌ی وسایل دارای باتری هستند و همانطور که می دانید عمر یک باتری محدود است. این باتری‌ها باید پس از چند سال شارژ شوند. پس راه اندازی یک فروشگاه جای شارژ و باتری ایده‌ی خوبی می تواند باشد.

67.کنترل آفات

افراد اغلب به دنبال کنترل آفات در خانه و محل کارشان هستند. به همین منظور، می‌توانید با کنترل آفات کسب و کار خودتان را شروع کنید.

68.ایده کسب و کار ساخت تبلیغات

اگر ذهن‌تان خلاق است می‌توانید به یک غول تبلیغات تبدیل شوید. شرکت‌ها اغلب دنبال کسی هستند که خلاق باشد و به تبلیغات‌شان ارزش بدهد.

69. خرید و فروش در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها

تجارت در اینترنت یک کار هنری است. ابتدا با چیزهای کوچک و ارزان شروع کنید؛ محصولات کوچک را در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بخرید، سپس دستی به سر و روی‌اش بکشید و مجددا آن را بسته‌بندی کنید و همان جا با سود بیش‌تر بفروشید.

70.خدمات خیاطی

راه‌اندازی یک خیاطی کوچک ایده‌ی خوبی برای یک زن خانه دار می باشد. این ایده حتی به سرمایه‌ی زیادی هم نیاز ندارد.

71.فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی

می‌توانید به راه‌اندازی یک فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی فکر کنید. این محصولات همواره مورد نیاز هستند.

72. فروشگاه مجازی

اگر دستی در هنر و طراحی دارید، یا مثلا شیرینی‌پز ماهری هستید یا توانایی تولید هر محصول دیگری را دارید، با استفاده از فروشگاه‌های آنلاین شخصی یا فروشگاه‌های آنلاین دیگر، محصولات‌تان را بفروشید. خوبیِ استفاده از سایر فروشگاه‌های آنلاین این است که می‌توانید بدون نیاز به هیچ گونه برنامه‌نویسی، تجارت الکترونیک خودتان را داشته باشید.

73.داروخانه

دریافت درمان پزشکی و دارو نیازی ضروری است. اگر در زمینه‌ی دارو تخصص داشته باشید می‌توانید یک داروخانه باز کنید.

74.فروشگاه ظروف و وسایل آشپزخانه استیل

ظروف و وسایل آشپزخانه‌ی استیل در هر خانه‌ای مورد نیاز است درواقع راه‌اندازی فروشگاه وسایل استیل در جایی کوچک می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

75.ایده کسب و کار فروش و خدمات آبگرمکن

اگر می‌خواهید در بخش لوازم خانگی کسب و کاری به راه بیندازید، می توانید به فروش و خدمات آبگرمکن فکر کنید. آبگرمکن برقی و گازی بفروشید.

76.فروش لوازم عتیقه

افراد ثروتمند پول زیادی را صرف خرید اشیا و لوازم عتیقه می‌کنند. راه انداختن یک عتیقه فروشی خوب ایده‌ی مناسبی است. اما این ایده به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد.

77.فروش و خدمات تصفیه‌کننده‌ی آب

فروش و خدمات دستگاه‌های تصفیه‌کننده‌ی آب ایده‌ی مناسبی در بخش لوازم خانگی است.

فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

78.فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

اگر فروشگاه کوچکی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار با سرمایه‌ی اندک راه اندازی کنید به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه کتاب‌های دست دوم  باشید.

79.بازاریابی شبکه‌ای

امروزه شرکت‌های بازاریابی چندسطحی، فرصت‌های کسب و کار خوبی فراهم می کنند. اگر در بازاریابی و فروش ماهر هستید، می‌توانید این کسب و کار را  با هزینه‌ی بسیار اندک شروع کنید.

80.محتوای مبتنی بر ثبت نام بفروشید

محتوایی که اکنون در اینترنت به رایگان وجود دارد ممکن است به‌خوبی در جستجو یافت نشود. برای حل این مورد، برخی نویسندگان تحقیقات دقیقی انجام می‌دهند و در ازای مبلغ اندکی آن را می‌فروشند.

81.فروشگاه عینک

می‌توانید کسب وکار کوچکی برای بینایی‌سنجی و قاب عینک راه‌اندازی کنید. هم چنین می توانید در کنار آن اقلامی مانند ساعت هم بفروشید.

82.ایده کسب و کار فروشگاه الکترونیکی

اگر  سرمایه‌ی خوبی جمع کنید، می‌توانید با فروش وسایل الکترونیکی چون تلویزیون، ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر و … کسب و کاری راه اندازی کنید.

83.بی‌پی‌او (برون‌سپاری فرایند کسب و کار)

اگر فضا دارید و مایلید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، برون‌سپاری فرآیند کسب و کار می‌تواند فرصت خوبی باشد.

84.بلاگ سلامت زنان

مانند بلاگ سلامت مردان، پتانسیل اولیه برای عملی کردن این ایده وجود دارد. این دو موضوع را در هم نیامیزید. سعی کنید در یک زمینه متمرکز بمانید.

85.فست‌فود

باز کردن یک مغازه‌ی فست‌فود، به ویژه در منطقه‌ای کاری یا کنار مدارس درآمدی خوب به همراه خواهد داشت.

86.نانوایی

می‌توانید برای خودتان نانوایی داشته باشید. این  کار به مهارت پخت نان،‌ کیک و دیگر اقلام مشابه نیاز دارد.

87.غذای خانگی

اگر در پختن غذا مهارت دارید می‌توانید کسب و کار غذای خانگی را امتحان کنید.

88.خدمات آسیاب آرد

آسیاب آرد هم نیز می‌تواند ایده‌ی دیگری باشد. این ایده در مناطق مسکونی جواب می‌دهد و به سرمایه‌ی خوبی هم نیاز دارد.

89.مخزن ویدیوهای خنده‌دار و بامزه

ویدیوهای بامزه از کودکان، سگ‌های پشمالوی کوچک، و گربه‌ها در یوتیوب و فیسبوک هستند. آیا می‌توانید مجموعه‌ای گردآوری کنید که افراد بتوانند ویدیوی مناسب با نیازهای بازاریابی محتوای‌شان را بیابند؟

خدمات خرید و فروش بازار سهام

90.خدمات خرید و فروش بازار سهام

یک موسسه‌ی خرید و فروش بازار سهام باز کنید و از کاربر نهایی حق دلالی دریافت کنید. در واقع این یک ایده‌ی کاملا رقابتی است زیرا شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند.

91.کلوپ کمدی و خنده

ویدیوهای کمدی به سرعت پخش می‌شوند. چند استندآپ کمدین، مانند میثم درویشان‌پور و مجید افشاری، وجود دارند که جدیدا به لطف رامبد جوان و برنامه‌ی خندوانه به سلبریتی تبدیل شده‌اند. دیگران نیز منتظر این هستند که نوبت‌شان فرا برسد. صدها کمدین وجود دارند که به دنبال راهی برای نشان دادن استعدادشان هستند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کلوپ کمدی و خنده‌ی آنلاین به آن‌ها کمک کنید.

92. گروه دوست‌داران موسیقی

اگر توانایی تولید یک قطعه‌ی موسیقیایی را ندارید، حداقل کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که یک گروه دوست داران موسیقی راه‌اندازی کنید.دقت داشته‌باشید که یک گروه مشخص تشکیل دهید، مثلا هواداران موسیقی سنتی ایرانی، هواداران رضا بهرام و …. اولین جایی که می‌توانید کسب و کارتان را شروع کنید فیسبوک و تلگرام است. همچنین باید یک وب‌سایت و یک اتاق گفتگو داشته‌‌باشید.

93.اظهارنامه‌ی مالیاتی آماده کنید

افراد بسیاری هستند که نمی توانند خودشان این کار را انجام بدهند به همین دلیل است که این گزینه نیز یک فرصت کسب و کاری به حساب می‌آید.

94. بررسی صادقانه‌ی عملکرد پزشکان

شما می‌توانید فهرستی کامل از موفقیت‌ها و شکست‌های پزشکان تهیه کنید تا بیماران بتوانند آگاهانه‌ تصمیم بگیرند.

95. کمک کردن در امور حسابداری

الزاما نباید عضو جامعه حسابداران نخبه با یک مشاور مالی رسمی باشید تا بتوانید در امور حسابداری به افراد کمک کنید داشتن یک مدرک در امور مالی یا تجاری کفایت می‌کند. راه‌های بسیاری برای کمک به افراد در مدیریت حساب‌های‌شان وجود دارد. در واقع شما می‌توانید به استارت‌آپ‌ها کمک کنید تا حساب‌های‌شان را مدیریت کنند.

96.خدمات کاریابی

می‌توانید شرکت خودتان را تاسیس نمایید و به سایر شرکت‌ها خدمات استخدامی ارائه دهید. در این کار فقط به اطلاعات خوبی درباره‌ی جویندگان کار نیاز دارید. تنها کافی است یک فرد جویای کار را به یک شرکت ارجاع دهید و از این طریق کسب درآمد نمایید.

97. خدمات رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کار دارند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ی خدمات رسانه‌های اجتماعی می باشند. می توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها محتوا نویسی انجام دهید، و در وبلاگ‌ها، لینکدین و صفحات فیسبوک و حساب‌های توئیتر محتوا بارگذاری کنید.

 98. وبلاگ نویسی

وبلاگی بسازید و مخاطبین گسترده‌ای جمع کنید؛ اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، کلی پول به دست می‌آورید. وب‌سایتی مانند تک‌کرانچ ابتدا فقط وبلاگی برای سرگرمی بود، ولی هم‌اکنون به یک کسب و کار بزرگ تبدیل شده است و ۲۵ میلیون دلار به دست آورده است.

99. خدمات تعمیرگاه سیار

راه‌اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی/تعمیرکاران، ایده‌ی مناسب برای کسب و کار است چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست. برای شروع این کسب و کار، فقط به مکانیک‌هایی ماهر و خوب و یک موتورسیکلت نیاز دارید.

خدمات تعمیرگاه سیار

100. خدمات تزیین اتومبیل

امروزه همه افراد قادر نیستند از پس خرید خودروهای خارجی بربیایند و اغلب موارد برای طراحی و ظاهر خوب به دنبال اصلاح خودروی خود هستند. این امر موجب تولید یک کسب و کار خوب به نام خدمات تزیین اتومبیل شده است.

Write a comment