سئو (seo) چیست؟

سئو سایت (seo) چیست ؟

بهینه سازی صفحات وب  یا همان سئو این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید و در نتایج اولیه دیده شوید.

سئو (seo) چیست؟

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، به منظور بهبود عملکرد سایت شما بر اساس استاندارد های موتورهای جستجو به منظور بهبود عملکرد سایت شما بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر انجام می گیرد.

موارد بسیار زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذار هستند ، از کلمات به کار رفته در متن و محتوا تا لینک های ورودی به سایت شما از سایت های دیگر می توانند روی سئوی سایت و نتیجه قابل نمایش در گوگل تاثیر بگذارند.

اهمیت این موضوع از آنجا نشئت می گیرد که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. به عنوان مثال در گوگل اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه می کنند در نتیجه به دلیل ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو گوگل قرار گیرد.

موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی پیدا و فهرست می کنند اما باید به این نکته توجه کرد که تمام خزنده ها یک شکل عمل نمی کنند و ممکن است صفحات وب شما در یک موتور جستجو امتیاز بالایی داشته باشد اما در دیگر موتورها چنین نباشد.

در اصل سئو فرآیندی است که به گوگل کمک می کند تا سایت شما را بررسی و شناسایی کند ، زمینه فعالیت شما را بشناسد و بر اساس کلمات کلیدی مرتبط مثلا ثبت شرکت سایت شما را در صدر نتایج جستجو نشان دهد و همچنین به افزایش بازید سایت شما نیز کمک زیادی کند.

بهینه سازی سایت

چرا موتورهای جستجو نیاز به بهینه سازی صفحات دارند؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد آنها همیشه در تلاش هستند تا نتایج بهتری را به کاربران خود نشان دهند. با این وجود باز هم محدودیت هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت دارد. سئوی اشتباه می تواند  شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر بدهد  اما در مقابل آن رقبا با محتوایی ضعیف تر بازدید بیشتری داشته باشند.

ربات های خزنده گوگل فاکتورهای مشخصی برای محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آنها شانس شما برای کسب جایگاه افزایش می یابد که به این فاکتورها اصطلاحا onpage seo گفته می شود.

سئو داخلی سایت یا onpage site seo چیست؟

این نوع از سئو سایت بر می گردد به تمامی اقداماتی که شما برای صفحات سایت ، عنوان ها ، تگ ها ، محتوا و کل ساختار سایت خود برای بهینه سازی کلمات کلیدی مورد هدف خود انجام می دهید تا براساس کلمات کلیدی انتخابی خود بتوانید نتایج قابل قبولی را بدست آورید.

سئو خارج از سایت یا off page seo چیست؟

این نوع از سئو شامل لینک گرفتن از وب سایت های معتبر و با اعتبار بالا می باشد که در اصل به آن بک لینک گفته می شود و باعث دیده شدن و بازدید بیشتر سایت نیز می شود.

سئو چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

عملکرد عالی گوگل در این زمینه را می توان این گونه بیان کرد که کاربران کمتر زمانی است که هنگام جستجو به نتایج صفحات بعدی گوگل نیاز پیدا می کنند. این موضوع محبوبیت و استفاده از گوگل را دو چندان کرده و به این دلیل کاربران به سراغ گوگل می روند.

از سویی دیگر کاربرانی که یک موضوع را جستجو می کنند ، به ان علاقمند هستند و یا به آن نیاز دارند پس کسانی که از این طریق وارد سایت شما می شوند با احتمال بالا اگر شما بتوانید نیازآن ها  را برطرف کنید  به مشتری تبدیل می شوند.

با توجه به دو مورد بالا می توان به اهمیت سئو پی برد. زمانی که شما بر روی سئو سایت خود هزینه می کنید در واقع بر روی هدفمندترین روش بازاریابی متمرکز شده اید و این امر می تواند برای شما بازخورد بالایی داشته باشد و بتوانید از این طریق به کسب و کار خود رونق بخشید.

در حالت کلی ما چند روش برای سئو سایت ها داریم :

سئو کلاه سفید یا سئو سفید:

این روش که یکی از برترین روش هاست بر پایه اصول صحیح و محبوب گوگل می باشد و در اصل سایتی که از سئو سفید به صفحه اول گوگل راه پیدا کرده باشد به سختی می تواند جایگاهش را به فرد دیگری بدهد. گوگل این سایت ها را دوست دارد و حتی در صورت بروز مشکلات موقت جایگاه هاشان را تغییر نمی دهد.

چند ویژگی سئو سفید :

  1. در این روش زمان بیشتری صرف سئو سایت شما می شود.
  2. هزینه این روش نسبت به سایر روش ها کمی بالاتر است .
  3. با این روش احتمال اسپم یا بلاک شدن سایت شما وجود ندارد.
  4. با سئو سفید علاوه بر کلمه کلیدی اصلی شما بسیاری از کلمات جانبی دیگر را نیز در صفحه اول میبینید.
  5. با سئو سفید به مرور زمان شما به لینک یک گوگل راه پیدا خواهید کرد.

سئو سایت چیست؟

سئو سیاه چیست؟

این روش که به کلاه سیاه نیز معروف می باشد روشی مبتنی بر تقلب و گول زدن گوگل می باشد و هیچ گاه واکنش خوبی از سمت گوگل نخواهد داشت. اگر گوگل متوجه شود که شما از این روش ها استفاده کرده اید بدون استثنا شما را بلاک و اسپم خواهد کرد.

در این روش زمان سئو سایت شما به نصف کاهش می یابد و شما در کوتاه ترین زمان در صفحه نخست قرار خواهید گرفت اما همان اندازه که بالا آمدن زمان کوتاهی می برد بالا ماندن سایت نیز زمانی زیادی باقی نمی ماند و پس از مدتی سایت شما به راحتی به صفحات 10 به پایین  انتقال می یابد.

چرا بهینه سازی سایت (seo) مهم است ؟

موارد زیر برخی از دلایل اهمیت سئو می باشد :

  • برتر بودن در نتایج گوگل مشتریان زیادی را به وب سایت شما دعوت می کند و باعث می شود مشتریان شما زیادتر شوند.
  • 87% تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند.
  • 91% از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

در نهایت چه کسانی به بهینه سازی سایت خود نیاز دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند باید صفحات خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی است و مطالعات نشان داده که پهنای عظیمی از کاربران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا می کنند.

به خاطر داشته باشید که بهینه سازی سایت شما را به یک مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازاری بزرگ معرفی می کند.پس اگر می خواهید به کسب و کار خود رونق بخشید حتما نیاز به یک سایت بهینه شده براساس الگوریتم های گوگل دارید تا در صفحات اولیه گوگل نمایش داده شوید و کسب و کار پر رونق تری داشته باشید.

چگونه می توان اعتماد گوگل را از طریق سئو بدست آورد؟

1.اعتبار سایت: سایتی که محتوای خوب و مفید تولید می کند و مرتب به روز رسانی می شود و لینک های مختلفی را دریافت می کند از لحاظ گوگل اعتبار دارد.

2.عمر سایت: سایتی که مدت زمان زیادی از فعالیتش می گذرد اعتبار بیشتری نسبت به سایت های تازه کار دارد.

3.گواهی SSL : این گواهی را باید از شرکت ارائه دهنده هاست تهیه کرد و نشان دهنده آن است که سایت شما ایمن می باشد.

کلام آخر:

شما می توانید برای اطلاعات از اصول سئو، قیمت سئو و بهره مندی از خدمات سئوی شرکت ما با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای طراحی سایت فروشگاهی و خدماتی کسب و کار خود از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. ما از صفر تا صد سایت شما را انجام می دهیم تا در کوتاه ترین زمان به فروش برسید.

Write a comment