راهنمای نصب

راهنمای نصب

این فصل چگونگی دانلود نرم افزار ناپ کامرس، ارسال آن به سرور شما، تعریف مجوز های دسترسی فایل و نصب آن بر روی سیستم شما را بیان می کند. همچنین شما می توانید نصب و راه اندازی ناپ کامرس را در کانال یوتیوب ما را تماشا کنید.

قبل از شروع نصب، اطمینان حاصل کنید که شما و میزبان وب شما دارای حداقل الزامات برای اجرای فروشگاه ساز ناپ کامرس می باشند . سپس نرم افزار ناپ کامرس مورد نیاز را در یک دایرکتوری محلی دانلود کرده و بسته دانلود شده را استخراج کنید. ما دو نسخه از ناپ کامرس که یکی نسخه کد منبع و یک نسخه بدون منبع ارائه می دهیم.
.

 

اجرای سایت با استفاده از IIS (بسته بدون کد منبع)

برای استفاده از IIS، محتویات پوشه ناپ کامرس استخراج شده از حالت فشرده را در یک دایرکتوری مجازی IIS (یا ریشه سایت) کپی نمایید، سپس سایت را با استفاده از مرورگر مشاهده کنید. اگر از IIS 7 استفاده می کنید، آن را برای اجرا در حالت یکپارچه پیکربندی نمایید، و application pool را برای اجرای نسخه .NET Framework 4 پیکربندی کنید.
 

اجرای سایت با استفاده از ویژوال استودیو (بسته با کد منبع)

این مرحله نحوه راه اندازی یک سایت در ویژوال استودیو را توضیح می دهد. برای اجرای سایت در ویژوال استودیو، کد منبع (.rar) را در یک پوشه محلی استخراج کنید. ویژوال استودیو را اجرا نموده و مسیر File → Open → Project/Solution را انتخاب کنید. به پوشه ای بروید که بایگانی را استخراج کردید و فایل NopCommerce.sln را باز کنید. پروژه Nop.Web را اجرا نمایید.

گرفتن بسته "آماده برای راه اندازی" (بدون کد منبع) از یک بسته با کد منبع

اگر شما از nopCommerce 3.20 (یا بالاتر) استفاده می کنید، مراحل بعدی را دنبال کنید:

solution را در ویژوال استودیو باز کنید
کل solution را بازسازی کنید
پروژه "Nop.Web" را در ویژوال استودیو منتشر کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که پیکربندی روی "Release" تنظیم شده است

اگر از nopCommerce 2.00-3.10 استفاده می کنید، لطفا توجه داشته باشید که انتشار این نسخه از ناپ کامرس با استفاده از ویژوال استودیو بر خلاف انتشار برنامه وب معمولی است. پس از آماده شدن برای استقرار (deploy) سایت، مراحل زیر را دنبال کنید:

فایل Prepare.bat را برای ساخت پروژه ی در حالت انتشار اجرا کنید و پلاگین ها را به دایرکتوری صحیح انتقال دهید.
فایل Deploy.bat را برای انجام همان پروسیجر مانند فایل Prepare.bat اجرا نمایید، همچنین تمام وب سایت ها و فایل ها را به دایرکتوری  \Deployable\Nop_{Version} منتقل کنید.

 • تمام فایل های دایرکتوری \ Deployable \ Nop_ {Version} را انتخاب کرده و در وب سرور آپلود کنید.
  یادداشتی برای کاربران در ماشین های HP یک کد رجیستری پیش فرض وجود دارد که هنگام اجرای دسته ای فایل ها مشکل بوجود خواهد آورد. اگر شما یک لپ تاپ HP دارید و با این اخطار مواجه شده اید: the OutputPath property is not set for project Nop.Web.csproj ، باید با استفاده از regedit.exe به این قسمت بروید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment. کلید پلتفرم را کاملا پاک کنید (هم کلید و هم مقادیر آن) (مقدار شما MCD است). کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

فرایند نصب

 

ناپ کامرس نیازمند مجوز نوشتن برای دایرکتوری ها و فایل های شرح داده شده زیر است:
\App_Data\

 • \bin\
 • \Content\
 • \Content\Images\
 • \Content\Images\Thumbs\
 • \Content\Images\Uploaded\
 • \Content\files\ExportImport\
 • \Plugins\
 • \Plugins\bin\
 • \Global.asax
 • \web.config

این مجوزها در طول فرایند نصب لازم هستند. اگر مجوز نوشتن را نداشته باشید، یک پیام هشدار نمایش داده می شود، و از شما درخواست مجوزهای پیکربندی می کند.

قبل از نصب ناپ کامرس اطمینان حاصل کنید که یکی از پایگاه داده های زیر در سیستم شما نصب شده است:
SQL Server 2008 یا بلاتر

 • SQL Compact 4.0 یا بلاتر

اگر از SQL Server 2008 یا بالاتر استفاده می کنید، می توانید از هر یک از روش های احراز هویت زیر برای اتصال به سرور استفاده کنید:

 • SQL Server Account: هنگام اتصال با استفاده از این روش، logins ها در SQL Server ایجاد می شوند که بر اساس حساب های کاربری ویندوز نیستند. هر دو نام کاربری و رمز عبور با استفاده از SQL Server ایجاد می شوند و در SQL Server ذخیره می شوند. هنگام استفاده از این روش باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.
 • Integrated Windows Authentication: هنگام اتصال با استفاده از این روش، SQL Server نام و رمز عبور حساب کاربری را با استفاده از رمز اصلی ویندوز در سیستم عامل اعتبارسنجی می کند. این به این معنی است که شناسه کاربر توسط ویندوز تایید شده است. SQL Server رمز عبور را درخواست نمی کند و اعتبار سنجی هویت را انجام نمی دهد. تایید هویت ویندوز حالت پیش فرض تأیید اعتبار است و بسیار امن تر از SQL Server Authentication است. تأیید هویت ویندوز با استفاده از پروتکل امنیتی Kerberos، سیاست های رمز عبور را با توجه به اعتبارسنجی پیچیدگی کلمات عبور قوی فراهم می کند، پشتیبانی از قفل کردن حساب را فراهم می کند، و از زمان انقضای رمز عبور پشتیبانی می کند. ارتباطی که با استفاده از Windows Authentication ایجاد می شود گاهی به عنوان یک اتصال معتبر نامیده می شود، زیرا SQL Server به معتبر بودن توسط ویندوز اعتماد می کند.

هنگامی که سایت را برای اولین بار باز می کنید، به صفحه نصب هدایت می شوید، که به صورت زیر است:
 

 در قسمت اطلاعات فروشگاه، موارد زیر را تعریف کنید:
در قسمت ایمیل مدیر، ایمیل جدید وارد کنید که برای ورود به قسمت مدیریت سایت شما استفاده می شود.
در قسمت رمز عبور مدیر، گذرواژه جدید خود را وارد کرده و تأیید کنید.
برای ساختن داده های نمونه در پایگاه داده، گزینه ی ایجاد اطلاعات نمونه را تیک بزنید.

در بخش اطلاعات پایگاه داده اطلاعات زیر را وارد کنید: :

  • SQL Compact 4.0 یا بالاتر : گزینه استفاده از ذخیره اطلاعات داخلی (built-in data storage) را انتخاب کنید.
  • SQL Standard 2008 یا بالاتر : گزینه استفاده از پایگاه داده SQL Server موجود (SQL Express) را انتخاب کنید و مشخصات SQL Server خود را به شکل زیر وارد کنید:
   • اگر می خواهید در صورت عدم وجود پایگاه داده به صورت اتوماتیک ایجاد شود، گزینه ایجاد پایگاه داده در صورت عدم وجود از قبل را انتخاب کنید.
   • در قسمت نام پایگاه داده، نام دیتابیس خود را وارد کنید.
   • در قسمت نام SQL Server و یا آدرس IP، اطلاعات مربوطه را بنویسید.
   • استفاده از حساب کاربری SQL Server: این گزینه را زمانی انتخاب کنید که SQL Server شما از احراز هویت SQL Server استفاده می کند. هنگام استفاده از آن باید نام کاربری و گذرواژه خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید.
   • استفاده از احراز هویت مجتمع ویندوز: این گزینه را زمانی انتخاب کنید که SQL Server شما از احراز هویت ویندوز استفاده می کند.
 • روی دکمه نصب کلیک کنید تا روند نصب آغاز شود. وقتی نصب کامل شد، صفحه اصلی سایت شما نمایش داده خواهد شد.

 

(warning)(اخطار) نکته 1: درصورتیکه همه چیز اشتباه بود، دکمه شروع مجدد نصب در پایین صفحه به شما کمک می کند تا نصب را مجددا آغاز کنید

(warning) (اخطار) نکته 2:  اطمینان حاصل کنید که برنامه شما به حالت یکپارچه تنظیم شده است.

(warning)  (اخطار) نکته 3: اگر تمایل به برگردادن سایت ناپ کامرسی خود به حالتپیش فرض آن دارید، می توانید فایل Settings.txt را از مسیر App_Data پاک کنید. اگر از IIS استفاده میکنید، می توانید این اهنما را مطالعه کنید.

انصراف از نظر