۰۹۳۶۶۵۲۸۲۳۳

جستجو
Euro
Persian
Back to all

ایده های موثر برای جلب اعتماد مشتری اولیه

ایده های موثر برای جلب اعتماد مشتری اولیه

شما باید برای کسب درآمد اینترنتی یک محصول یا سرویسی برای فروش داشته باشید. اما اینکه چه استراتژی پیاده سازی کنید تا فروشتان را بالا ببرید معقوله مهمی است. زیرا اکثر دغدغه های مهم وب مستران و صاحبین کسب و کار نداشتن مشتری و یا تعداد کم مشتری می باشد.

این روزها با وجود تلگرام و اینستاگرام بسیاری از کسب وکار ها روی این دو پلتفرم کار می کنند و تمام محصولات خود را از این طریق به فروش می رسانند. اما این نکته مهم را فراموش می کنند که ممکن است این دو روزی از دسترس خارج شوند و به راحتی مشتریان خود را از دست بدهید و درنتیجه فروشتان به صفر برسد.

در اینکه این دو پلتفرم بسیار قدرتمند هستند شکی نیست اما شما نیز باید بدانید که وقتی قصد دارید محصول و یا خدماتی را به فروش برسانید باید در مرحله اول یک وب سایت داشته باشید.آنچه در این مقاله خواهید خواند :۱. چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم؟

۱.۱ همیشه در دسترس و کنار مشتری باشید

۱.۲ چیزی اضافه تر از خرید مشتری به او بدهید

۱.۳ با مشتریان خود مدام ارتباط داشته باشید

۱.۴ کالا و خدمات خود را ضمانت کنید

۱.۵ محصول را به طور کامل به مشتری معرفی کنید

۱.۶ بازاریابی دهان به دهان بسیار مهم است.

۱.۷ بی اعتمادی ها را از بین ببرید

۲. چطور برای افزایش فروش در سایت اعتماد سازی کنیم؟چگونه اعتماد مشتری را جلب کنیم ؟

سطح اعتمادی که هر کسب و کار برای فروش محصولات خود به مخاطب نیاز دارد به نوع مشتری ، نوع محصول ، رفتار مشتری و ... بستگی دارد. مثلا شاید یک مشتری برای خرید یک کیف در همان ابتدا نظرش جلب شود اما برای خرید یک وسیله ی گرونتر نیاز به زمان بیشتری دارد.

حال در ادامه به برخی از موارد جلب اعتماد مشتری می پردازیم.

1.همیشه در دسترس و کنار مشتری باشید :

معمولا قبل و حتی بعد از خرید محصول در ذهن مشتریان خود سوالات زیادی وجود دارد و آنها می خواهند که یک متخصص به سوالات آنها جواب دهد پس همیشه سعی کنید برای حل مشکلات و پاسخ به سوالات مخاطبان خود همیشه در دسترس باشید. مثلا می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و پیامک جواب آنها را بدهید. به فکر این نباشید که این کار وقت تلف کردن است بلکه این کار باعث جلب اعتماد مشتری می شود و رضایت او را به همراه می آورد و باعث می شود که حتی شما را به افراد دیگر نیز معرفی کند.

2.چیزی اضافه تر از خرید مشتری به او بدهید:

مثلا یک فردی از طریق وب سایت شما یک لپ تاب می خرد بهتر است به عنوان هدیه در کنار آن یک وسیله ای کوچک نیز قرار دهید و برای او بفرستید. این در حالی است که شما هیچ تعهدی برای این کار ندارید اما باعث شدید مشتری شما حس خوبی بدست آورد و رضایتش جلب شود. این یک راهکار کم هزینه برای افزایش اعتماد مشتریان می باشد.

3.با مشتریان خود مدام ارتباط داشته باشید :

شما مانند یک دوست همیشه در کنار مشتریانتان باشید و ارتباط صمیمی و دوستانه ای با آنها برقرار کنید.در این صورت آنها تنها از شما خرید می کنند و به سمت رقیب شما نمی روند. شما میتوانید با تکنیک های مختلف مثل مسابقه ، نظرسنجی ، پرسش و پاسخ و ... رابطه پایداری بین خودتان و مشتریان بسازید.

4.کالا و خدمات خود را ضمانت کنید :

شما باید ترس ذهنی مخاطب خود را از خرید یک کالا از بین ببرید. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش اعتماد مشتری ضمانت کردن کالا می باشد . وقتی شما کالایی که او خرید کرده را ضمانت میکنید ، ترس و نگرانی او برای خرید آن کم می شود و حتی بیشتر به شما اعتماد می کند. مثلا به او بگویید در صورت هر گونه مشکل تا یک هفته آن را پس میگیرید.مقاله پیشنهادی : طراحی سایت فروشگاهی ناپ کامرس چیست؟5.محصول را به طور کامل به مشتری معرفی کنید :

برای تعریف و توضیح محصول خود تمام تلاشتان را انجام دهید و آن را به طور کامل به او معرفی کنید ، از مزایا و معایب آن بگویید و همه سوالات مشتری خود را جواب دهید. حتما در توضیحات خود صادق باشید زیرا باعث افزایش اعتماد می شود. این را نیز بدانید که مشتری فرق بین فروشنده روراست و سودجو را به خوبی متوجه می شود.

6.بازاریابی دهان به دهان بسیار مهم است:

بیشتر افراد متخصص در زمینه بازاریابی ، بازاریابی دهان به دهان را به بهترین نوع استراتژی برای افزایش درآمد یک برند معرفی می کنند . اگر شما بتوانید نام خود را در ذهن مشتری ثبت کنید و در ذهن او یک برند شوید مطمئن  باشید که مشتریان شما نیز تعریف شما را به دیگران می کنند. بی خود نیست که می گویند هر مشتری راضی می توان ۱۰ مشتری دیگر نیز برایتان بیاورد.

7. بی اعتمادی ها را از بین ببرید :

بی اعتمادی مخاطبان شما می تواند بر سر موضوعات بسیار کوچک باشد که حتی شما نیز از آن بی خبرید. مثلا موضوعاتی مانند برخورد نامناسب فروشنده ، اجناس خاک خورده ، کثیف بودن شیشه و سنگ فرش و ... که می توانند اعتماد مشتریان را از شما سلب کنند. پس بهترین راه این است که از نگاه مشتری به فروشگاه خود نگاه کنید و بی اعتمادی ها را از بین ببرید.

چطور برای افزایش فروش ، در سایت اعتمادسازی کنیم ؟

ایده های جلب اعتماد مشتریشما در ابتدا برای فروش محصول نیاز به یک وب سایت دارید تا از آن طریق با مشتریان خود ارتباط موثری داشته باشید. شما می توانید از یک پلتفرم فروشگاهی ناپ کامرس برای وب سایت خود استفاده کنید . ما شما را برای این کار راهنمایی می کنیم.

پس از ساخت یک وب سایت جلب مشتری در دنیای وب و مجازی بسیار اهمیت دارد. البته این را نیز بدانید که در سطح وب و مجازی مشتریان دیرتر اعتماد می کنند پس باید صبور باشید. بازاریابی محتوا کنید با بازاریابی مجتوا اعتماد جلب کنید ، برندسازی کنید و مخاطبان هدفتان را جذب کنید.

در سایت فروشگاهی خود حتما از نماد اعتماد استفاده کنید تا مخاطبان شما بیشتر به شما اعتماد کنند. از درگاه پرداخت امن و قابل اعتماد استفاده کنید زیرا تاثیر زیادی روی افزایش اعتماد مخاطبان شما دارد.

برای اینکه فروش سایت خود را بالا ببرید بهتره در صفحه سایت فروش خود از تصاویر جذاب و واقعی استفاده کنید. توضیحات کامل محصولات را بنویسید و به نقد و بررسی آنها بپردازید. به صورت دقیق نحوه سفارش و رساندن آن به دست مشتری را توضیح دهید. از تبلیغ نویسی های موثر استفاده کنید. فروش ویژه و تخفیفات دوره ای بر روی محصولات خود بگذارید.

این نکته را نیز بدانید که باید مخاطبان هدفمند برای خود داشته باشید زیرا هر چقدر هم که کیفیت محصول و سرویس دهی شما خوب باشد اما بازدید کننده هدفمند نداشته باشید نمی توانید فروش سایتتان را بالا ببرید. پس حتما به این نکات توجه کنید و سعی کنید مشتریان خود را هدفمند کنید.کلام آخر :

برای داشتن یک سایت ایده آل می توانید از پلتفرم فروشگاهی و یا خدماتی ناپ کامرس استفاده کنید. ما با بهینه سازی سایت شما آن را به صورت هدفمند طراحی می کنیم تا مشتریان و مخاطبان هدف شما را شناسایی کنیم و بازدید سایت شما را افزایش می دهیم که از ان طریق می توانید فروش خود را بالا ببرید.

نظرات
انصراف از نظر Close