آیا واقعا تولید محتوا برای شما مشتری ایجاد می کند؟

آیا واقعا تولید محتوا برای شما مشتری ایجاد می کند؟

خیلی از شرکت ها بر این باورند که برای جذب مشتری باید یا تخفیف و برنامه تشویقی اعمال کرد و یا از تبلیغات مستقیم بهره برد. خیلی ها می گویند درست است که بازاریابی محتوایی مفید است اما منجر به فروش و جلب مشتری نمی شود یعنی امکان ندارد کسی یک مطلبی را بخواند و از طریق آن چیزی بخرد.

حال ما در این مقاله به توضیح آن می پردازیم.

 

چگونگی تولید محتوای جذاب برای جلب مشتری :

 

ایجاد روابط خوب :

زمانی که تولید محتوا به درستی انجام شود روابط را بر اساس اعتماد پایه گذاری می کند و می تواند کسب و کار جدیدی را ایجاد کند. برخی از شرکت ها ارزش بازاریابی محتوایی را زیر سوال می برند و می گویند مشتریان ما اهل خواندن و مطالعه کردن نیستند. در این جور مواقع اغلب شرکت ها مفهوم درستی از بازاریابی محتوا را نمی دانند و اطلاع کافی ندارند که آن را باید چگونه اجرا کنند.

شما با ایجاد یک محتوای خوب می توانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و به صورت مستقیم مشتریان را تحت تاثیر خود قرار دهید.

مخاطبان خود را بشناسید :

برای تولید کردن محتواهای اشتباه راه زیاد است اما اگر مخاطبان خود را بشناسید می توانید از خطا رفتن تا حد زیادی جلوگیری کنید. شما نباید در قالب محتوایی که می نویسید محصولات خود را تبلیغ کنید زیرا مخاطب این را متوجه می شود و توجهی به محتوای شما نمی کند.

محتوای شما باید به گونه ای باشد که نیازی از مشتری برطرف کند و اگر محتوای شما اینگونه نباشد و به نوعی نباشد که نیاز مشتری را در مرکز توجه قرار ندهد به سادگی نادیده گرفته می شود.

 

تولید محتوای جذاب

قسمت بندی ، شخصی سازی ، اولویت بندی :

تولید محتواها بیشتر از هر مسئله ای به مخاطب باز می گردد و برای آنکه محتوای شما دیده شود باید با مخاطب خود هم راستا شوید. اگر نمی توانید از پس هزینه های شخصی سازی بربیایید می توانید آن را قسمت بندی کنید. مثلا می توانید ۱۰٪ از بهترین محتواهای خود را انتخاب کنید و سپس براساس مهم ترین بازدیدکنندگان خود طراحی کنید.

بعد از آن اولویت بندی کنید . شما نمی توانید یک محتوای همه گیر تولید کنید و رضایت همه را جلب کنید پس درز نتیجه باید یک بخش از مخاطبان خاص را در نظر داشته باشید و به آنها اولویت بدهید تا بهترین نتیجه را به مرور زمان کسب کنید.

قابل اعتماد بودن :

هدف اصلی تولید محتوای شما باید این باشد که بین مخاطبانتان اعتماد ایجاد کنید که اگر این کار را به درستی انجام دهید مشتریانتان پشت در صف می کشند. شما می توانید در تولید محتواهایتان از خودتان و سابقه تان سخن بگویید با مخاطبان تعامل ایجاد کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از محتوای گذاشته شده بگیرید.

جذاب بودن :

هیچ کس حوصله ندارد متنی کسل کننده را بخواند بلکه متن شما باید در طی ۸ ثانیه مخاطب را جذب کند و درست شما ۸ ثانیه فرصت دارید برای این کار . در غیر اینصورت شکست خواهید خورد و افراد سایت شما را ترک می کنند و مابقی مقاله را نمی خوانند هرچقدر هم که از نظر شما مفید باشد.

یک پلتفرم مناسب برای ارائه محتواهای خود کنید تا بتوانید محتواهای جذاب در آنجا قرار دهید و از این طریق مشتری جذب کنید.

محتوای بصری تولید کنید :

شاید تحصیلات بالایی داشته باشید اما شما هم اگر یک تصویر جذاب ببینید جذب آن می شوید و آن را دوست خواهید داشت . همه ما آدم ها اینگونه رفتار می کنیم و از بین یک پاراگراف نوشته شده و یک اینفوگرافیک ، ابتدا به اینفوگرافیک نگاه می کنیم.

ارتباط برقرار کردن را ساده کنید :

با توجه به اینکه تصاویر و ویدیوها ارتباط را آسان می کنند اما باز هم موضوع خوانایی اهمیت زیادی دارد. نوشته های با کیفیت بنویسید اما فهمیدن و خواندن آن را دشوار نکنید. هر چقدر خوانایی نوشته شما کمتر باشد افراد کمتری به نوشته شما جذب می شوند.

همه ما فکر می کنیم که زمانی که بخش نوشتاری محتوای ما به پایان رسید کار نیز به پایان رسیده است. اما این را نیز باید برنامه ریزی کنید که همیشه باید زمان برای بهینه سازی محتوا باقی بگذارید. اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید یک ویراستار استخدام کنید تا این کارها را برای شما انجام دهد.

از تصاویر متحرک و ابزارهای تعاملی استفاده کنید :

حتی اگر شما جزو افرادی باشید که اهل مطالعه یا نویسنده باشد در برخورد با یک متن طولانی بیخیال آن می شوید و از خواندن آن صرف نظر میکنید. حالا فکر کنید چقدر هستند افرادی که اهل مطالعه نیستند و دوست دارند همه چیز را ویدیویی ببینند.

شما می توانید به چند روش محتوای تعاملی بسازید :

ویدیو : اگر نمی خواهید خودتان در محتواهای ویدیویی دیده شوید ابزارهای مختلف و ایده های جالبی برای دست کردن محتواهای ویدیویی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

محتوای تعاملی : شاید این روش یک روش عالی برای افزایش توجه و همراهی مخاطبان شما باشد. مثلا می توانید پست وبلاگ را به یک متن پرسش و پاسخ یا سوال و جواب تبدیل کنید و بعد اجازه دهید کاربران خودشان عملکردشان را با دیگران مقایسه کنند.

اسلاید : این نوع محتواها نیز به نتایج خوبی دست پیدا کرده اند . لیست هایی تهیه کنید و هر آیتم از لیست شما می تواند یک اسلاید باشد.

تصاویر متحرک : گیف ها امروزه محبوب ترین محتوای شبکه های اجتماعی هستند که بیش از حد تکرار می شوند و جذابیت خود را از دست می دهند اما این به معنی آن نیست که شما نباید از آن بی بهره باشید.

 

کلام اخر :

در بالا مواردی را اشاره کردیم که به جذاب شدن محتوای متنی شما اضافه می کند و باعث می شود تا مشتری جذب شما شود و به مشتری بالقوه تبدیل گردد. ما در ناپ ناپ به شما کمک میکنیم تا محتواهای جذاب تولید کنید. همچنین با طراحی سایت به وسیله پلتفرم ناپ کامرس می توانیم سایت های فروشگاهی و خدماتی جذابی را برای شما طراحی کنیم و آن را بهینه سازی نماییم. با ما در تماس باشید.

 

انصراف از نظر